головна / до сайту ХДНБ

  Соціальний проект Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
"Інтернет для людей старшого віку"
КЛУБ "КЛІК"
     

Клуб ХДНБ ім. В.Г. Короленка було засновано 20 листопада 2013 року при інформаційно-бібліографічному відділі. Він об'єднав інтернет- користувачів пенсійного віку, які пройшли курси з основ комп’ютерної грамотності в Інтернет центрі №1. На щомісячних заняттях читачі опановують нові для себе теми, пов’язані з пошуком в Інтернеті, роботі з документами на комп'ютері, знайомству з електронними ресурсами ХДНБ ім. В.Г. Короленка. 
 
   
Перша річниця клубу "КЛІК"

Клуб ХДНБ ім. В.Г. Короленка відсвяткував свою першу річницю. Цього дня у рамках програми «Бібліоміст» бібліотека отримала 10 нових сучасних комп’ютерів і відкривався оновлений Інтернет центр №1. Клуб об'єднав інтернет-користувачів пенсійного віку, які пройшли курси з основ комп’ютерної грамотності в Інтернет центрі №1 та висловили бажання й надалі навчатися та поглиблювати свої знання.
За назву свого клубу читачі обрали термін «клік», який постійно використовується у роботі на комп’ютері, та який можна розшифрувати як Клуб Любителів Інтернета Короленка.
На щомісячних заняттях користувачі опановують нові для себе теми, пов’язані з пошуком в Інтернеті, роботі з документами на комп'ютері, знайомляться з електронними ресурсами ХДНБ ім. В.Г. Короленка, тощо. Засідання клубу відбуваються не лише у приміщенні бібліотеки. Так, з можливостями бездротових мереж Інтернету Wi-Fi учасники клубу знайомилися поза межами бібліотеки у центральному парку культури та відпочинку ім. М. Горького. Там були виконані практичні вправи (пошук інформації та її закачування, спілкування за допомогою Skype з членами клубу, які знаходилися в іншому кутку парку). Члени клубу виявили велику зацікавленість темою та місцем проведення засідання. Знайомство з новою технологією, поєднане з приємною прогулянкою затишними, сонячними алеями парку, багатьом споподобалося, бо більшість вперше відвідали парк після реконструкції.
За рік існування клубу його учасники провели 8 тематичних занять . Під час 6 тренінгів були виконані завдання з організації файлової системи, операцій з файлами і папками, пошуку інформації в мережі Інтернет, з переміщення інформації на зйомні носії. Приділено увагу політиці безпеки, конфіденційності й обмежень, а також безпеки й етикету електронної пошти, Skype, роботі в Інтернет.
Учасники клубу «КЛІК» беруть активну участь у тематичних заходах бібліотеки, відвідують роботу інших клубів.
20 листопада 2014 року під час урочистого засідання з нагоди першої річниці, «кліківців» привітала заступник директора бібліотеки Л.В. Глазунова, завідувачка відділу літератури іноземними мовами та міжнародних зв'язків В.В. Істоміна. Керівник відділу «Україніка» Н.І. Полянська запросила присутніх до участі у роботі клубу «Краєзнавець», який понад 30 років плідно працює при відділі. Завідуюча соціокультурним центром бібліотеки О.І. Крутас відзначила активну участь користувачів, що входять до «КЛІКу» у роботі клубів центру та загально бібліотечних заходах.
Присутнім була представлена презентація-звіт про роботу клубу. Під час заходу до лав клубу були прийняті 2 нових члени –
О.А. Канишев та В.Й. Єлагіна. Останню приймали під час Skype-спілкування, оскільки вона знаходилася поза межами України.

Під час урочистостей відбувся турнір між командами «Сайт» і «Курсор», у межах якого учасники виконували завдання з пошуку і замовлення товарів в інтернет-магазинах, on-line придбання квитків на концерт до Харківської філармонії, писали та відправляли листи на електронну скриньку бібліотеки. По закінченні змагань учасники отримали дипломи «За сміливість і наполегливість у вивченні сучасних інформаційних технологій та подоланні психологічних бар’єрів у спілкуванні з комп’ютером».
Турніру передувала комп’ютерна розминка у якій брали участь усі присутні.
По закінченні заходу члени клубу отримали електронну версію річного календаря на 2015рік. Він був підготовлений працівниками інформаційно-бібліографічного відділу з використанням архіву фотографій з діяльності «КЛІКу».

Зійшлись ми всі в бібліотеці:
Різні люди, судьби різні.
Але ми всі і в нашім віці
Хотіли бути так успішні.

Знайшли тут курси, записались,
І почали навчатись ми.
Вивчали клавіші і знаки,
Теж Інтернет вивчати почали.

Флешкою навчилися користуватись
І дещо інше знаєм ми.
Так швидко сплинув час,
Пора прийшла нам розставатись.

Та інший вихід ми знайшли,
Всі разом започаткували "КЛІК"
І почалось з тих пір:
Нове життя, новий відлік.

Всі знову разом,
Знову ми на Короленко.
Тут радісно вітає нас Світлана
І до кінця науки нам так далеко.

Ми знову разом тут
І знову у нас свято.
Рік наших зустрічей минув
Тут з бездіяльністю ми боремось завзято.

Бажаємо ми всім, надхнення і здоровья,
Бажаєм перейти всім вікові кордони,
Щоб все життя лишалися такі
І не здавалися ніколи.

Член клубу "КЛІК" - Тарасова Ганна Іванівна

СПАСИБО!
Спасибо за такие дни учёбы,
За кайф учиться без гроша.
Нам вспомнились студенческие годы,
Как будто молодость пришла.
Намучились Вы с нами, Боже правый,
Наука не легка для старика,
Но с вашей страстью и терпеньем, и вниманьем
Загадка Интернета не страшна.
Хоть и с трудом освоили науку,
И не краснеть теперь порой-
Гордиться нами будут внуки.
Нам с ними молодость душой.
Спасибо Вам от всех студентов Ваших,
От всей души и я благодарю,
И этот стих (совсем не безупречный),
Какой смогла, сегодня Вам дарю.

Член клубу "КЛІК" - Светлана Самарцева

24.04.2015 у відділі інформаційно-бібліографічної роботи відбулося відкрите засідання клубу КЛІК. У його межах експонувалися  фотороботи члена клубу Олександра Анатолійовича Канишева та його дружини Олени. На представлених світлинах переважним чином  зображено наше рідне місто та його краєвиди, але в дещо незвичних ракурсах.
На заході були  присутні члени клубу, читачі бібліотеки, друзі та знайомі родини Канишевих.
Усі гості мали можливість познайомитися з поетичною творчістю Олени Миколаївни  Канишевої, яка ще з дитинства захоплюється поезією, має в своєму доробку декілька збірок поезій.
Друга річниця клубу "КЛІК"

20 листопада 2015 року у відділі інформаційно-бібліографічної роботи відбулося засідання клубу «КЛІК», присвячене другій річниці з дня заснування. Засідання почалося з привітання та підбиття підсумків роботи клубу. Члени клубу ознайомилися з новими електронними сервісами «Електронне місто» та портал державних послуг «iGov.org.ua». Дистанційно, з Норвегії, «кліківців» привітала керівник клубу Світлана Володимирівна Телегіна. За допомогою Skype-зв’язку вона розповіла про бібліотеку, де перебуває. Спеціально для цього вона орендувала на дві години приміщення у бібліотеці.
 
Бажаєте освоїти сучасні технології?
 Записуйтеся на курси комп'ютерної грамотності. Навчання абсолютно безкоштовно
© ХДНБ ім.В.Г. Короленка