ХОВ УБА Новини та подіїКонференціїПроектиКонкурсиВакансіїWEB ресурсиКонтакти

Харківське обласне відділення УБА запрошує вас взяти участь у наповненні нашої сторінки!
Надсилайте інформацію про заходи, що у найближчий час будуть відбуватись у вашій бібліотеці, на адресу how.uba2011@gmail.com , how.uba.proekt@gmail.com

  Архів новин та подій за 2017 рік

 

Останнє оновлення: 17/05/2019

Харківське обласне відділення (філія) ВГО ''Українська бібліотечна асоціація''
Новини та події


Травень 2019

22/05/2019
Книжковий Арсенал IX Міжнародний фестиваль

З 22 по 26 травня у Мистецькому арсеналі (м. Київ) відбудеться IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал».

У фокусі цьогорічного Книжкового Арсеналу — тема співжиття, спільного буття на підставі цінностей і домовленостей.

Детальніше за лінком

Квітень 2019

26/04/2019
Новели бібліотечної практики. Як створити сучасну бібліотеку семінар-дискусія

Бібліотекарі Харкова підвищували кваліфікацію на семінарі-дискусії "Новели бібліотечної практики. Як створити сучасну бібліотеку"

25/04/2019
Вебінар «SMM для ОГС»

Ресурсний центр ГУРТ запрошує менеджерів українських неурядових організацій взяти участь у вебінарі «SMM для ОГС», що відбудеться у четвер, 25 квітня 2019 року

Детальніше за лінком

24/04/2019
Конфліктам у бібліотеці не бувати! тренінг

Тепер наші бібліотекарі знають всі позитивні та негативні сторони конфліктів. Як так? Слідкуємо за новинами

Детальніше за лінком

23/04/2019
Пільгове програмне забезпечення від лідерів галузі (Microsoft, Amazon, Bitdefender тощо) за 5% від його ринкової вартості

Пропонуємо Вам скористатися можливостями Програми технологічної підтримки неприбуткових організацій України (TechSoup Україна) та замовити пільгове програмне забезпечення від лідерів галузі (Microsoft, Amazon, Bitdefender тощо) за 5% від його ринкової вартості.

TechSoup надає публічним бібліотекам, які перебувають у підпорядкуванні Міністерства культури, пільгове програмне забезпечення, технічні засоби та пропонує освітні програми. З 2016 року українські неприбуткові організації, в тому числі бібліотеки, отримали пільгове програмне забезпечення на суму понад 15 000 000 грн, сплативши при цьому лише 1 600 000 грн.
ВІЗЬМІТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ ТА ОТРИМАЙТЕ
найсучасніше програмне забезпечення за 5% від його ринкової вартості
автоматичні оновлення програмного забезпечення
ефективний захист даних і конфіденційної інформації
ТРИ ПРОСТІ КРОКИ ДО ПІЛЬГОВОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
1. Реєстрація
Зареєструйтеся на сайті ukraine.techsoup.global
2. Верифікація
Верифікацію даних бібліотеки проводять наші фахівці
3. Замовлення
Замовте і отримайте пільгове програмне забезпечення
КОНСУЛЬТАЦІЇ ТА ПІДТРИМКА
(044) 296 10 52, techsoup@gurt.org.ua

06/04/2019
Бібліотерапевт перший весняний номер

Колеги з Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету випустили перший весняний бюлетень ''Бібліотерапевт''

Детальніше за лінком

02/04/2019
«Актуальні питання каталогізації у сучасних умовах» науково-практичний семінар

З 2 по 4 квітня у ХДНБ ім. В. Г. Короленка відбувся традиційний науково-практичний семінар «Актуальні питання каталогізації у сучасних умовах».
Родзинкою цьогорічного заходу стала унікальна можливість для членів УБА поспілкуватись з «гуру» УДК, завідувачкою відділу класифікаційних систем Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова» Валентиною Михайлівною Муравйовою.

За запрошенням голови президії Харківського обласного відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація» (ХОВ УБА), заступника директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, канд. наук із соціальних комунікацій Л. В. Глазунової 2 та 3 квітня зав. відділу класифікаційних систем Книжкової палати України В. М. Муравйова провела заняття на тему «Складні випадки індексування ресурсів за УДК». Тренер також висвітлила питання організації каталогів за УДК, складання робочих таблиць, прийняття методичних рішень для понять, на які в таблицях УДК відсутні прямі індекси.
Захід відвідали 77 фахівців – з Харкова та Полтави: викладачі факультету соціальних комунікацій ХДАК, бібліотекарі державних, обласних, публічних книгозбірень, бібліотек ЗВО, а також представники видавництв («Ранок») та музею (Харківський історичний музей).
Учасники тренінгу отримали сертифікати.
Дякуємо шановній Валентині Михайлівні за підготовлені змістові, цікаві та корисні матеріали з методики систематизації документів за УДК!
З презентаціями тренера можна ознайомитись на сайті Книжкової палати України – http://www.ukrbook.net/UDC/UDC_seminar.html.

Березень 2019

27/03/2019
Креативні бібліотекарі: оптимізуємо, модернізуємо, просуваємо семінар з циклу «Бібліотека у віртуальному просторі»

27 –28 березня на базі міської бібліотеки ім. В. Бєлінського під егідою ХОВ УБА члени ХОВ УБА провели тренінг для бібліотекарів публічних бібліотек Харкова «Креативні бібліотекарі: оптимізуємо, модернізуємо, просуваємо» з циклу «Бібліотека у віртуальному просторі».

Тренінг складався з шести блоків. Від ХДНБ ім. В. Короленка тренерами були методист відділу НМР Олег Соцков, завідувач сектору інноватики цього відділу Катерина Вірютина та провідний бібліотекар Антоніна Тіщенко. Учасниками команди тренерів також були представники публічних бібліотек Світлана Бацамут, Тетяна Буланєнкова та Марія Конопляник. У тренінгу взяли участь здебільшого молоді представники централізованих бібліотечних систем Харкова. Під час тренінгу обговорювалися етапи розвитку публічних бібліотек з урахуванням їх міссії та специфики, створення нового образу бібліотеки, здійснювалася апробація інноваційних методів діяльності, здобувався та аналізувався новітній досвід, формувалися моделі та напрями бібліотечного маркетингу. Цікавинками тренінгу стали практичні вправи – інсайт-навчання «Формування потягу бібліотечних сервісів та інновацій», інста-лабораторія «Instagram у бібліотеці: Навіщо? Яким чином? Для чого?»; ситуаційні ігри, майстерня з мобільних технологій; майстер-клас з промоції книжок.

14/03/2019
Звітно-виборна конференція ХОВ УБА

Звітно-виборна конференція відбулась. До участі у конференції долучилось близько 100 фахівців провідних бібліотек Харкова.
У ході конференції заслухали про роботу ХОВ УБА у період з 2014 по 2019 рр., який представила голова відділення, директор Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка Валентина Дмитрівна Ракитянська) та звіт Ревізійної комісії, який надала Лариса Петрівна Семененко, директор Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

У роботі звітно-виборної конференції взяла участь Президент ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Миколаївна Бруй, яка представила доповідь «Спроможне регіональне відділення як основа реалізації Стратегії Української бібліотечної асоціації».
Новим Головою Президії ХОВ УБА було обрано Людмилу Володимирівну Глазунову, заступника директора ХДНБ ім. В.Г. Корленка з наукової роботи, кандидата наук з соціальних комунікацій
Члени Президії:
Наталя Іванівна Шостко, директор ХОУНБ
Ірина Казимирівна Журавльова, директор ЦНБ ХНУ В.Н. Каразіна
Алла Анатоліївна Соляник, декан факультету соціальних комунікацій, доктор педагогічних наук, професор
Світлана Іванівна Передерій, директор ЦМБ ім. В.Г. Бєлинського
Антоніна Анатоліївна Тіщенко, провідний бібліотекар ХДНБ ім. В.Г. Короленка
Марія Сергіївна Медведська, заступник директора ХОБЮ
Наталія Леонідівна Бєлих, завідуюча бібліотекою ''Спеціалізованого навчально-виховного комплексу І-ІІ ступенів №2'', керівник методичного об'єднання
До ревізійної комісії увійшли:
Лариса Петрівна Семененко, директор НБ ХТУ ''ХПІ''
Роман Анатолійович Драган, заступник директора ХОБД з загальних питань.
Бажаємо членам Президії плідної праці та задоволення від її результатів

06/03/2019
Секція науково-методичної та науково-дослідної роботи ХОВ УБА засідання

Відбулось засідання секції науково-методичної та науково-дослідної роботи ХОВ УБА

На засіданні секції обговорено основні підсумки та перспективи методичної діяльності провідних бібліотек Харкова, стан реалізації регіональних корпоративних проектів та інші питання. Завідуюча відділом науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка О. П. Куніч, голова секції, наголосила, що секція працює 22 роки (спочатку при Харківському бібліотечному товаристві; з 2011 р. – при ХОВ УБА). У 2018 р. під егідою ХОВ УБА у ХДНБ імм. В.Г. Короленка було проведено ХХІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Короленківські читання» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї як центри освіти та саморозвитку особистості», у якій взяли участь близько 200 фахівців з України та Білорусі. Учасники конференції представили понад 40 доповідей та повідомлень, отримали сертифікати, а також видання ХДНБ – матеріали ХХ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Короленківські читання», покажчик «Валентина Дмитрівна Ракитянська (до 70-річчя від дня народження)», дайджест бібліотечних інновацій «БібліоSpace», у якому висвітлено нововведення бібліотек Ізраїлю, США, Сінгапуру, Японії, Хорватії, опубліковані за сприяння Міністерства культури України. У межах ХОВ УБА відбулися також Шоста Всеукраїнська та П’ята регіональна школи бібліотечного журналіста. Електронна бібліографія», організовані спільно з Дистанційною академією ВГ «Основа»; дні фахівця «Новини бібліотечної справи», на яких обговорювалися найбільш резонансні форуми бібліотечної громадськості та актуальні питання бібліотечної справи; науково-практичний семінар «Актуальні питання каталогізації у сучасних умовах. Практичне індексування та використання УДК для організації систематичних каталогів». У межах ХV мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA проведено перегляд фільму Фредерiка Вайзмена (США) «Ex Libris: Нью-Йоркська публiчна бібліотека» та дискусію «Бібліотеки як центри громад: виклики, можливості, стратегії успіху» (за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини, ГО «Південь», Центру сучасних інформаційних технологій та сучасних мистецтв, ХОВ УБА).
Завідуюча методичним відділом Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, заступник голови секції Н. І. Лазаренко проаналізувала методичну роботу Харківського зонального методичного об’єднання бібліотек ЗВО ІІІ-IV рівнів акредитації, яке об’єднує 35 бібліотек Харкова, Сум та Полтави. Зверталася увага на конкурс професійної майстерності «Бібліотекар року – 2017», семінар-практикум «Librarу 2 librarу» (у межах Школи методиста), проект «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова», у межах якого розпочате формування «Зведеного каталогу періодичних видань, передплачених бібліотеками ЗВО Харкова», проект «Електронний архів періодичних видань «Васk2News» (реалізується спільно з компанією «Цифрова країна» за підтримки Українського культурного фонду). Розглянуто також методичну роботу Харківської обласної наукової універсальної бібліотеки, питання діяльності бібліотек області в умовах об’єднаних територіальних громад (Г. В. Бакаєва); інновації Харківської обласної бібліотеки для дітей, нагородженої у 2018 р. грамотою Української бібліотечної асоціації за створення безпечного бібліотечного простору для дітей (В. М. Лупіцька); роботу Фундаментальної бібліотеки Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва, спрямовану на професійний розвиток працівників методичного об’єднання сільськогосподарських бібліотек (О. В. Склярова) та інших бібліотек.
Низка повідомлень присвячувалася корпоративним проектам ХОВ УБА, які реалізуються з ініціативи ХДНБ ім. В.Г. Короленка. Регіональний науково-довідковий професіональний ресурс «Бібліотечна енциклопедія Харківщини», який акумулює науково-довідкову інформацію про бібліотечно-бібліографічну, книгознавчу та документознавчу сферу регіону (повідомлення В. В. Сафонової), поповнений у 2018 р. 20 новими статтями і загалом містить 71 енциклопедичну статтю. Корпоративна БД «Соціальні комунікації: зведений каталог надходжень до бібліотек Харкова», організована 10 років тому (представлена О. В. Непочатовою), поповнилася 302 бібліографічними записами; загальний обсяг – 6.787 БЗ. Із зацікавленням обговорено проект «Бібліотека об’єднує нації та культури», який реалізується поточного року з ініціативи молодіжної групи ХДНБ ім. В. Г. Короленка «Майстерня ідей» (представлений І. А. Карнаух). Обгрунтовуючи його ідею, доповідачка відзначила, що Генеральна Асамблея ООН проголосила 2019 рік Міжнародним роком мов корінних народів, щоб привернути увагу до гострої проблеми втрати цих мов; 2013–2022 рр. – Міжнародним десятиріччям зближення культур. Мета проекту – зміцнення зв’язків громадської спільноти з культурними закладами Харківського регіону; популяризація літератури мовами корінних народів, національних меншин, які проживають на території Харківського регіону; виховання культури читання. Початок реалізації – у Міжнародний день корінних народів світу (9 серпня), закінчення – у Всеукраїнський день бібліотек (30 вересня). Краш-тест проекту передбачається на Харківській міській школі соціального проектування та грантрайтингу Open Grants School (проект Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради).
Обговорено і затверджено «Зведений план науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек – методичних центрів та громадських бібліотечних об'єднань м. Харкова на 2019 рік». Заступник директора ХДНБ ім. В. Г. Короленка, канд. наук із соціальних комунікацій Л. В. Глазунова подякувала колегам за співпрацю у реалізації проекту «Школа бібліотечного журналіста» та запросила до участі в VIІ Всеукраїнській школі бібліотечного журналіста «Кросмедійна журналістика» (16–19 квітня 2019 р.), звітно-виборній конференції ХОВ УБА (14 березня), ІV Міжнародному форумі молодих бібліотекарів УБА, який відбудеться на базі навчально-бібліотечного комплексу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (11–12 квітня). Позитивні відгуки отримала пропозиція Н. І. Капустіної про проведення у межах Української бібліотечної асоціації всеукраїнського конкурсу, присвяченого 150-річчю від дня народження видатного бібліотекознавця Л. Б. Хавкіної. Бібліотекарі ознайомилися з виставкою «Видавничий простір бібліотек Харкова», а також з новими надходженнями до кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної.

Лютий 2019

20/02/2019
Змінюємо підхід до тексту новин! тренінг від екперта

20 лютого 2019 р. на тренінгу «Новини: як підвищити рівень цитування у ЗМІ» фахівці ХДНБ ім. В. Г. Короленко разом з експертом в сфері PR, засновницею освітніх проектів «Школа практичної журналістики», «Kharkov Storytelling Club» Іриною Лянною розбиралися у тонкощах новинної кухні.

Детальніше за лінком

12/02/2019
VI Зимова школа молодих бібліотекарів УБА "Visible Library: професійна комунікація" захід з розвитку молодих бібліотекарів

12-15 лютого 2019 року відбулася VI Зимова школа молодих бібліотекарів УБА "Visible Library: професійна комунікація". Цей важливий для розвитку бібліотекарів захід проходив у мальовничій Закарпатській області – селищі Ізки. Організатори: ВГО Українська бібліотечна асоціація, Молодіжна секція УБА, ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття», за підтримки Еко-курорту «Ізкі».

На школу прибули молоді бібліотекарі з різних міст України: Львова, Харкова, Кропивницького, Старобільська, Запоріжжя. Усі чотири дні були дуже насичені тренінгами, вишколами, лекціями. Спікери школи Лариса Лугова, Тетяна Борисова, Вікторія Польова, Микола Вірстюк, Катерина Косинська проводили тренінги, лекції та семінари, розповідали про те, як презентувати бібліотеку та бібліотечні послуги у віртуальному та реальному просторі. Молоді бібліотекарі освоїли принципи роботи на різних платформах та основні стилі подання інформації.

І обов’язковою складовою будь-якого навчання є практика – учасників поділили на команди, та кожна мала створити та презентувати свій проект. Зважаючи на те, що у 21-му сторіччі все більше поширюються соціальні мережі, – кожна команда мала створити бібліотечну сторінку та представити її в Інстаграмі, Фейсбуці чи Телеграмі. Завдяки порадам тренерів, учасники школи змогли освоїти принципи комунікації в соціальних мережах, основи SMM-менеджменту та випробувати теорію на практиці.
Звісно, що ці дні подарували ще одну важливу для професійного розвитку складову – спілкування, яке дало змогу зав’язати робочі контакти та знайти цікавих однодумців. Сподіваємось, що професійне життя кожного бібліотекаря буде насичене такими подіями, як Зимова школа.

11/02/2019
Добра історія про любов чи ні презентація книги

Нещодавно побачив світ жіночий роман з елементами фантастики "Добра історія про любов чи ні" від Дар'ї Коханова, харківської талановитої письменниці. Усі бажаючі можуть долучитись до презентації книги, що відбудеться у бібліотеці-філії №11 Холодногірського району м. Харкова о 15 лютого о 19-00

Детальніше за лінком

11/02/2019
Подаруни від видавництва «Кліо»

ВГО Українська бібліотечна асоціація пропонує дійсним членам Асоціації поповнити фонди бібліотек виданнями, переданими директором видавництва «Кліо» Вірою Соловйовою. Видання будуть передані на безоплатній основі, доставка здійснюється за рахунок отримувача.

Детальніше за лінком

08/02/2019
Книги у подарунок

ВГО Українська бібліотечна асоціація пропонує дійсним членам Асоціації поповнити фонди бібліотек виданнями, переданими директором видавництва «Кліо» Вірою Соловйовою. Видання будуть передані на безоплатній основі, доставка здійснюється за рахунок отримувача.

Детальніше за лінком

08/02/2019
Бібліотерапевт перший у новому році

Колеги з Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету випустили перший випуск бюлетеню ''Бібліотерапевт'' за 2019 рік. У ньому є й традиційні рубрики, вже уподобані читачами, але й новеньке - рубрика ''Харків медичний''. Читаємо, обговорюємо

Детальніше за лінком

04/02/2019
Девіз УБА 2019

Вітаємо новий девіз УБА «Бібліотека:час змін – час дій!», ідея якого належить Сірєнко Вікторії Вадимівні (в.о.директор КЗ «Станично-Луганська РЦБС» Луганської обл. )

Детальніше за лінком

03/02/2019
Молодіжні простори в бібліотеках методичні рекомендації

Довгоочикувані методичні рекомендації ВГО Українська бібліотечна асоціація «Молодіжні простори в бібліотеках» від Молодіжної секції УБА. Вітаємо авторів та усіх причетних

Січень 2019

31/01/2019
Підвищення кваліфікації працівників ХОУНБ

Серед питань було заслухано звіт директора ХОУНБ Н. Шостко про роботу бібліотеки в 2018 році та перспективи розвитку бібліотечної сфери Харківщини на майбутнє.
Заступник директора Л. Федотова ознайомила присутніх з матеріалами Науково-практичної конференції «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення», в роботі якої вона взяла участь.
Бібліотекар міського абонемента О.Зубренко провела цікавий тест «Твоя роль у команді»

30/01/2019
Від новації до інновації лише крок педагогічна майстерня

В рамках ХVІ Міжнародної методичної школи-семінару «Сучасні педагогічні технології в освіті» 30 січня 2019 року у #бібліотекаХПІ пройшла педагогічна майстерня «Від новації до інновації лише крок» під керівництвом директора НТБ НТУ "ХПІ" Семененко Лариси Петрівни.

Детальніше за лінком

25/01/2019
Вікімарафон у Харкові

Громадська організація «Вікімедіа Україна» проводить всеукраїнський Вікімарафон до 15-річчя української Вікіпедії, участь в якому можна взяти протягом 25–30 січня

Детальніше за лінком

20/01/2019
Новини від Міністерства культури України

МКУ затвердило нову Концепцію реформування системи забезпечення населення культурними послугами

Детальніше за лінком

15/01/2019
Невичерпний скарб бюлетень

Пропонкуємо до вашої уваги новий випуск бюлетеню ''Невичерпний скарб'' від колег з Наукової бібліотеки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

Детальніше за лінком

14/01/2019
Статут УБА нова редакція

22 листопада 2018 р. на Звітно-виборній конференції ВГО Українська бібліотечна асоціація було прийнято нову редакцію Статуту нашої організації.
Ця нова редакція Статуту чіткіше окреслює одну із стратегічних цілей на 2019-2021 рр. – Ціль 8. Активізувати включення молоді в роботу Асоціації та інноваційну діяльність бібліотек.
Крім того, нова редакція Статуту ВГО Українська бібліотечна асоціація, згідно з вимогами органів державної реєстрації, приведена у відповідність з чинним Законом України «Про громадські об’єднання».

Детальніше за лінком