ХОВ УБА Новини та подіїКонференціїПроектиКонкурсиВакансіїWEB ресурсиКонтакти

Харківське обласне відділення УБА запрошує вас взяти участь у наповненні нашої сторінки!
Надсилайте інформацію про заходи, що у найближчий час будуть відбуватись у вашій бібліотеці, на адресу how.uba2011@gmail.com

  Архів новин та подій за 2017 рік

 

Останнє оновлення: 16/11/2018

Харківське обласне відділення (філія) ВГО ''Українська бібліотечна асоціація''
Новини та події


Листопад 2018

10/11/2018
«Бібліотерапевт» студентський спецвипуск

Побачив світ новий, другий у цьому році, випуск студентського «Бібліотерапевта» від колег з Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету

Детальніше за лінком

09/11/2018
Інформаційно-комунікаційних технологій для НУО тренінг

9-10 листопада 2018 року провідний бібліотекар науково-методичного відділу А. А. Тіщенко взяла участь у тренінгу з Інформаційно-комунікаційних технологій для НУО.

Нашого представника було відібрано на конкурсній основі серед більше ніж 70 претендентів. Навчання проводила професійна команда – Антон Кушнір, експерт ГО «Лабораторія цифрової безпеки» та Максим Мазипчук, контент-менеджер ГО «Ресурсний центр «Гурт». Навчались ІТ безпеки в організації, досліджували чек-лист для управлінця. Моделювали потреби та проблеми безпеки в організаціях, знаходили рішення їх усунення, відшукували оптимальні шляхи подолання цифрової нерівності. Дізнались можливість отримання пільгового програмного забезпечення від партнерів програми TechSoup та Office 365. У ході тренінга розробили стратегію збереження інтелектуальної власності організації, долучились до секретів корпоративних рішенні засобами хмарних технологій. На підведенні підсумків було наголошення на тому, що отримати пільгове ПЗ легко, варто долучатись до цих можливостей, а ІК безпеку необхідно покращувати на всіх щаблинах корпоративної комунікації.

06/11/2018
Заняття з підвищення кваліфікації

На базі ХОУНБ розпочалися заняття з підвищення кваліфікації для завідувачів бібліотек-філій публічних бібліотек та бібліотечних працівників Харківської області та міста Харкова за темою: «Діяльність публічних бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи»

Детальніше за лінком

03/11/2018
«Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» показ фільму

Під егідою ХОВ УБА 27 листопада о 10.00 у Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбудеться показ фільму американського режисера Фредеріка Вайзмена «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека».
Завдяки фільму зазирнемо за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі.
Матимемо можливість поговорити із практиками та експертами із бібліотечного та культурного середовища, а також представниками проектів підтримки бібліотек.
Вхід вільний.
Бажаючих долучитися до перегляду просимо зареєструватися за посиланням https://goo.gl/forms/Twyyz9OKfaYHW7p73

Детальніше за лінком

01/11/2018
ВікіХарківщина2018 майстер-класс від редакторів Вікіпедії

Досвідчені редактори Вікіпедії ділилися знаннями із бібліотекарями Харківської області у приміщенні Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Навчання проходило в рамках проекту «ВікіХарківщина2018» – конкурсу статей та фотографій в Українській Вікіпедії серед бібліотекарів та користувачів бібліотек, який відбудеться з 5 по 18 листопада 2018 року.

Детальніше за лінком

Жовтень 2018

27/10/2018
Редагування Вікіпедії тренінг

В Центральній міській бібліотеці імені В. Г. Бєлінського пройшов тренінг для співробітників публічних бібліотек Харкова з редагування Вікіпедії. Досвідчені редактори, харківські вікіпедисти Serhiy Petrov, Антон Сафронов, Дмитро Власенко, В'ячеслав Мамон, Надія Лапинська розповіли учасникам про основні правила Вікіпедії.
У практичній частині учасники працювали над створенням і редакцією статей у Вікіпедії.
Сергій Петров познайомив з умовами конкурсу статей для співробітників і читачів бібліотек Харкова і області «ВікіХарківщіна 2018».

Детальніше за лінком

23/10/2018
Невичерпний скарб електронний бюлетень Наукової бібліотеки ХНПУ імені Г. С. Сковороди

Зустрічайте осінній номер електронного бюлетеню "Невичерпний скарб", який підготували наші колеги з Наукової бібліотеки ХНПУ імені Г. С. Сковороди

Детальніше за лінком

11/10/2018
Тиждень медійно-інформаційної грамотності

Невдовзі відбудеться всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності. У цьому році він проходитиме 24-31 жовтня 2018 р. під гаслом «Медійно та інформаційно грамотні міста». Пропонуємо рекомендації до проведення від УБА

Детальніше за лінком

06/10/2018
Медіа-вояж Францією

За підтримки французького культурного центру Alliance Française de Kharkiv у Харківській обласній бібліотеці для юнацтва 9 жовтня о 15-00 відбудеться медіа-вояж до країни круасанів, кави та романтики

04/10/2018
Бібліотеки і суспільство: рух у часі та просторі інтернет-коференція

Нагадуємо, невдовзі на сайті НБ ХНМУ відбудеться інтернет-конференція ''Бібліотеки і суспільство: рух у часі та просторі'' (22-29 жовтня). Термін надання матеріалів продовжено. Час приєднатись ще є

Детальніше за лінком

Вересень 2018

29/09/2018
Всеукраїнський день бібліотек

Шановні колеги!
Сердечно вітаю вас з Всеукраїнським днем бібліотек!

Це свято для кожної людини, яка цінує Слово, Книгу, Бібліотеку. Бібліотеки від початку свого існування є джерелом знань, сприяють духовному зростанню людини, закладають фундамент для існування міцної держави. Бажаю всім нам здійснити задуми в ім’я миру та злагоди в Україні!
Зі святом вас, дорогі друзі!

Ракитянська Валентина Дмитрівна, директор бібліотеки, заслужений працівник культури України, Почесний громадянин Харківської області, кавалер ордена княгині Ольги III ступеня, голова Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація»

27/09/2018
Нагородження до Всеукраїнського дня бібліотек

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек Харківське обласне відділення (філія) ВГО ''Українська бібліотечна асоціація'' нагородило грамотою активних членів ХОВ УБА, команду тренерів проекту ''Школа бібліотечного журналіста'' за інноваційний підхід до розвитку бібліотечної справи, вагомий внесок у розвиток газузі, значні творчі здобутки та високий професіоналізм

Почесні грамоти отримали:
заступник директора з наукової роботи, кандидат наук із соціальних комунікацій Людмила Глазунова;
завідуючу науково-видавничим відділом Світлана Миценко;
завідуюча сектором інноватики та професійного розвитку відділу науково-методичної роботи Катерина Вірютіна;
головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи Вікторія Лужанчук;
провідний бібліотекар відділу науково-методичної роботи Антоніна Тіщенко;
методист відділу науково-методичної роботи Олег Соцков;
головний бібліотекар кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної Юліана Ходарева.

26/09/2018
Нагороди та відзнаки УБА

До Всеукраїнського дня бібліотек за поданням регіональних відділень Президія УБА визначила переможців конкурсів та нагороджених відзнаками Української бібліотечної асоціації (протокол №7 від 26.09.2018 р.).

Грамотою Української бібліотечної асоціації нагороджується ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» за створення безпечного бібліотечного простору для дітей.

Почесною відзнакою УБА у 2018 р. зЗа відданість бібліотечній справі нагороджуються Гонтаренко Лілія Дмитрівна, бібліотекар І категорії відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Вітаємо колег та бажаємо наснаги на подальші професійні звершення!


20/09/2018
Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін посібник

Академія української преси за підтримки програми МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів випустила друком посібник «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін»

Детальніше за лінком

13/09/2018
Code Club клуб з програмування для дітей

У Центральній дитячій бiблiотеці Iндустрiального району м.Харкова починає працювати волонтерський клуб з програмування для дітей 9-13 років. Заняття безкоштовні.

Детальніше за лінком

06/09/2018
Майстер-клас для бібліотекарів

Бібліотекарі філій № 22 та №35 долучились до майстер класу від ГО ''Майбутні генії'', за підтримки Департаменту праці та соціальної політики створювали ляльки тільди.

Детальніше за лінком

05/09/2018
The Library Young people 10-й випуск газети від Центральної бібліотеки ім. Д.І. Писарєва

Зустрічайте новий, 10-й випуск газети ''The Library Young people'', яку підготували наші колеги з Центральної бібліотеки Немишлянського району ім. Д.І. Писарєва

Детальніше за лінком

Серпень 2018

31/08/2018
Літо змило хвилею морська вечірка

У ЦБ ім. І.С.Тургенєва відбулось прощання з літом у формі інтерактивної вечірки

Детальніше за лінком

20/08/2018
Методичні рекомендації «Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини» до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - 2018

Секція працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації підготувала Методичні рекомендації до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - 2018 «Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини» (до100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).
Більше корисної інформації для працівників шкільних бібліотек за лінком

Детальніше за лінком

10/08/2018
Незрячий волонтер ремонтує комп'ютерну техніку в бібліотеці

Знає комп'ютерне начіння навпомацки та завжди готовий допомогти. Харків'янин Тарас Матвєєв на волонтерських засадах ремонтує комп'ютерну техніку в бібліотеці для незрячих.

Детальніше за лінком

09/08/2018
Бібліотека реалізує ідеї

Харківська обласна бібліотека для юнацтва реалізує ідеї харків'ян. Запропонуйте захід для проведення його у бібліотеці. Це може бути готовий захід, або його концепція, яку професійна команда допоможе втілити в життя. Переходьте за лінком та генеруйте ідеї!

Детальніше за лінком

02/08/2018
Вчимося користуватись гаджетами тренінг

Регіональний тренінговий центр навчав колег користуватись гаджетами.
2-3 серпня у Регіональному тренінговому центрі, що у Хакрівській обласній універсальній бібліотеці відбувся тренінг з оволодіння смартфонами. У ході тренінга навчались змінювати фонове зображення робочого столу та мелодію дзвінка, дізнались про особливості створення текстових документів за допомогою смартфона чи планшета, правила успішного мобільного фотографа та багато інших корисностей.
Усіх, хто має гаджет, але не має достатньо знань та навичок з його використання запрошуємо записуватись на наступні тренінги за телефоном 731-25-16

01/08/2018
Секрети електронного книговидання, або Як самостійно видати книгу майстерня

У межах Школи бібліотечного журналіста відбулася майстерня «Секрети електронного книговидання, або Як самостійно видати книгу» на якій творчі бібліотекарі ХДНБ ім. В.Г. Короленка дізналися про сервіси самопублікації.

Від інді-автора книги «Мама, хочу собачку! Как порадовать ребенка и избежать проблем» Наталії Сорокопуд учасники дізналися про особливості видавничих платформ Ridero і CreateSpace. Автор поділилася досвідом self-publishing, розповіла про проблеми з якими стикаються незалежні автори.

Заступник директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, кандидат наук із соціальних комунікацій Людмила Глазунова ознайомила слухачів з сервісними можливостями найвідоміших вітчизняних і закордонних платформ для цифрового самвидаву.

Липень 2018

28/07/2018
Школа юних мультиплікаторів на телебаченні

Вихованці Харківської обласної бібліотеки для дітей, учасники Школи юних мультиплікаторів завітали до студії ''Твій ранок''. Школярі розповідали як вони самі пишуть сценарії, майструють декорації, знімають та озвучують короткометражки. Мультики малюють та ліплять з пластиліну.

Детальніше за лінком

27/07/2018
''The library young people'' інтерактивна газета від колег Центральної бібліотеки ім. Д.І. Писарєва

Пропонуємо ознайомитись з новим номером інтерактивної газети від колег Центральної бібліотеки ім. Д.І. Писарєва

Детальніше за лінком

17/07/2018
Збірник матеріалів ХХ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Короленківські читання 2017»

Опубліковано ІІ частину збірника матеріалів. Запрошуємо до ознайомлення

Детальніше за лінком

17/07/2018
Харківське методичне об′єднання бібліотек вищих закладів освіти публічний звіт за 2017 рік

Детальніше за лінком

15/07/2018
Програма ''Глобальне бачення'' публічний звіт

ІФЛА звітувала за перший етап програми ''Глобальне бачення''. Тепер звіт є й українською мовою

Детальніше за лінком

12/07/2018
Бібліотерапевт бюлетень від колег з Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету

Побачив світ новий номер бюлетеня ''Бібліотерапевт''

Детальніше за лінком

11/07/2018
Бібліотечні дріади та "Книжка з ніжками" акція від Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки до свята Івана Купала

Детальніше за лінком

11/07/2018
Майстер-класс з майстрування метеликів

У бібліотеці- філії №22 пройшов майстер класс "Метелики на бібліотечній галявині"

06/07/2018
Нове на на ресурсі "Бібліотечна енциклопедія Харківщини"

Пропонуємо на ознайомлення нові статті, опубліковані на ресурсі"Бібліотечна енциклопедія Харківщини"

Детальніше за лінком

01/07/2018
"Методична допомога" Опитування

З метою якісного задоволення потреб у методичних послугах, надання адресної методичної допомоги відділ науково-методичної роботи Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка проводить опитування бібліотечних працівників Харкова та України.

Просимо заповнити анкету до 1 вересня 2018 року за посиланням: https://goo.gl/forms/y83uAcZlQDFGRCW63.

Будемо вдячні за ваші відповіді

Детальніше за лінком

01/07/2018
Необхідна допомога Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка

Звертаємося до небайдужих колег!

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка постраждала від негоди. Під час сильної зливи сталося підтоплення бібліотеки. Під водою опинилися цінні фонди (у т.ч. місцевих періодичних видань). У бібліотеці виникла гостра потреба невідкладного просушування літератури і книгосховища, оперативного ремонту приміщення. Необхідні також паливо, електроенергія і техніка для просушування, фінанси для ремонтних робіт.

Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка просить направляти фінансову допомогу на р/р 31556348123849 в ГУДКСУ у Чернігівській області, код ЄДРПОУ 02221159, МФО 853592. Призначення платежу: благодійний внесок.

Допомогу можна передати готівкою до відділу науково-методичної роботи Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка (каб.49).

Допомогу просимо направити до 11 липня 2018 року

Червень 2018

27/06/2018
"Librarians vs plagiarism": питання академічної доброчесності семінар у ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна

27 червня за підтримки Посольства США в Україні у центрі "Вікно в Америку" ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна відбувся семінар "Librarians vs plagiarism": питання академічної доброчесності. Частина друга. Семінар для фахівців академічних бібліотек вищих навчальних закладів І-ІІ ступенів акредитації.

Детальніше за лінком

18/06/2018
Видавничтво Час Майстрів відправляє свої книжкові новинки обласним та районним дитячим бібліотекам

З метою популяризації дитячої літератури та забезпечення бібліотек найкращими книжками офіційний партнер УБА - Видавництво Час Майстрів вирішило відправляти свої книжкові новинки обласним та районним дитячим бібліотекам – членам і офіційним партнерам УБА.

Для того, щоб вчасно отримувати книжкову новинку від Видавництва, будь ласка повідомте до 1 липня адресу найближчого відділення Нової Пошти, а також контакти відповідальної особи за цією формою - goo.gl/mKtYzq

Поштове відправлення буде здійснено за рахунок Видавництва. Книжку бібліотека отримає у подарунок.

Протягом місяця бібліотека має розмістити щиру та змістовну рецензію на отриману книгу на своїй сторінці у мережі Facebook з посиланням на сторінку Видавництва https://www.facebook.com/chasmaistriv/

15/06/2018
Модель бібліотеки ХХІ століття міжнародна науково-практична інтернет-конференція

Інтернет-конференція від Наукової бібліотеки Національного юридичного унівеситету імені Ярослава Мудрого стартувала!
Запрошуємо приєднуватись до обговорення

Детальніше за лінком

14/06/2018
«Бібліотекарки не виходять заміж» презентація пригодницької повісті

Запрошуємо приєднатись до презентації пригодницької повісті Марини Єщенко «Бібліотекарки не виходять заміж» (Луцьк: ПВД «Твердиня», 2017) за участі автора.
Презентація відбудеться 20 червня

12/06/2018
Проектна та грантова діяльність бібліотек Харкова воркшоп від членів ХОВ УБА

Під час воркшопу «Проектна та грантова діяльність бібліотек Харкова» учасники молодіжної групи «Майстерня ідей» мали можливість послухати виступи та поставити запитання членам ХОВ УБА, генераторам креативних бібліотечних проектів Харкова.

Повідомлення заступника директора з менеджменту та проблемно-аналітичних питань ОКЗ «Харківської обласної бібліотеки для юнацтва» М. Медведської «Мистецтво соціального проектування: тренди і лайфхаки за підсумками II міської Open Grants School» стосувалося особливостей унікального проекту Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради – «Школа соціального проектування і грантрайтінга Open Grants School». Таємниці підготовки якісних проектних заявок та змістовні деталі реалізації грантових проектів у Харківській обласній бібліотеці для дітей розкрила В. М. Лупицька, завідувачка сектору прогнозування та інновацій ХОБД у повідомленні «Проектна грантова діяльність як чинник розвитку бібліотеки та стимул розширення спектру бібліотечних послуг: з досвіду роботи ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей"». Під час заходу експонувалася тематична книжкова виставка «Проектна діяльність як інструмент модернізації бібліотеки», підготовлена фахівцями кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної.

07/06/2018
Бібліотека-філія №11 для дорослих

Бібліотека філія №11 для дорослих тепер є й в мережі - відбувся запуск нового сайту. Тепер усі заходи, новини від бібліотеки можна відслідкувати не тільки у соціальних мережах, але і на офіційній сторінці. Рекомендуємо до ознайомлення

Детальніше за лінком

07/06/2018
Спілкування директорів ЦБС засідання обласного клубу

7 червня 2018 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося засідання обласного клубу професійного і творчого спілкування директорів ЦБС на тему: «Структурні зміни публічних бібліотек як результат адміністративно-територіальної реформи»

Детальніше за лінком

05/06/2018
Новини бібліотечної справи день фахівця

5 червня 2018 року у Харківській державній науковій бібліотеці відбувся день фахівця "Новини бібліотечної справи"

Детальніше за лінком

04/06/2018
Академічна доброчесність та бібліотеки підвищення кваліфікації працівників бібліотек закладів вищої освіти

Українська бібліотечна асоціація спільно з Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), що адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти, оголошує набір слухачів для підвищення кваліфікації працівників бібліотек закладів вищої освіти за програмою «Академічна доброчесність та бібліотеки».

Навчання відбудеться з 11 по 15 червня 2018 р. у м. Києві на базі Науково-технічної бібліотеки КПІ імені Ігоря Сікорського (проспект Перемоги, 37, станція метро «Політехнічний інститут) та Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 58, станція метро «Університет»).
До участі запрошуються працівники бібліотек закладів вищої освіти ІІІ-IV рівнів акредитації (м. Київ та Київська область), до функціональних обов’язків яких входить консультування користувачів (студентів, викладачів, науковців) з широкого кола питань академічної доброчесності.

Тематичний план програми підвищення кваліфікації включає такі теми:

Сутність і фундаментальні цінності академічної доброчесності.
Наукове дослідження та наукова комунікація. Науковий та освітній процеси в університеті.
Інтелектуальна власність в освіті та науці.
Системи для перевірки текстів на ознаки плагіату.
Джерела освітньої та наукової інформації й інформаційний пошук.
Відкритий доступ як засіб сприяння академічній доброчесності.
Текстові запозичення, оформлення посилань і цитувань в освітніх та наукових роботах.
Методика навчання користувачів і персоналу бібліотеки основам академічної доброчесності.
Слухачі отримають сертифікат про підвищення кваліфікації від Американських Рад з міжнародної освіти та Української бібліотечної асоціації за умови проходження навчання у запланованому обсязі.

Участь у підвищенні кваліфікації – за попереднім записом. Просимо до 05 червня 2018 р. заповнити анкету та надіслати на електронну пошту Виконавчого офісу УБА info@ula.org.ua офіційний лист-рекомендацію від адміністрації Вашої бібліотеки. Кількість місць обмежена, тому участь у навчанні від бібліотеки може взяти лише одна особа. При наборі групи форма закривається.

Контактна особа: Вікторія Польова, адміністративний координатор Виконавчого офісу УБА.

Детальніше за лінком

Травень 2018

31/05/2018
Нове обличчя бібліотек — нові послуги громаді семінар

На семінарі обговорювали як зробити бібліотеку сучаснішою і цікавішою, як організувати успішну роботу з читачами

Детальніше за лінком

31/05/2018
Новини бібліотечної справи день фахівця

Запрошуємо відвідати день фахівця «Новини бібліотечної справи», який відбудеться 5 червня 2018 р. в актовому залі Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка. Початок заходу о 10.00.

До вашої уваги повідомлення провідних фахівців бібліотечної справи Харкова:

• ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу», тема року – «Трансформація діяльності публічних бібліотек України»» (м. Київ, 25 – 26 квітня 2018 р.).

Л. В. Глазунова, заст. директора ХДНБ ім. В. Г. Короленка, канд. наук. із соц. комунікацій
Н. І. Шостко, директор Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки

• XIX Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» (м. Одеса, 8 – 20 травня 2018 р.).

Н.І. Капустіна, зав. кабінетом бібліотекознавства ім. Л.Б. Хавкіної ХДНБ ім. В.Г. Короленка

• «PR-технології для бібліотек»: презентація тренінгу (організатор – німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH)

А.І. Крутас, завідуюча соціокультурним центром ХДНБ ім. В. Г. Короленка

Під час заходу експонуватиметься виставка-перегляд нових надходжень до кабінету бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної.

Шановні колеги! Для запису до бібліотеки при собі необхідно мати паспорт. Запис безкоштовний! На заході ви також можете вступити до Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація» або поновити своє членство.

28/05/2018
Creative Writing письменницька вечірка

занятие Creative Writing с очаровательными Geek Writers это первый шаг (первая страничка) к твоей книге

Детальніше за лінком

25/05/2018
Можливості платформи Web of Science вебінари

Clarivate Analytics проводить нову серію вебінарів, присвячених можливостям платформи Web of Science.

Вебінари проходитимуть з 28 по 31 травня.
Серия 1: Информационные инструменты для авторов научных публикаций
Серия 2: Информационные инструменты для анализа научной деятельности
Серия 3: Практические рекомендации по публикации в международных журналах
Реєстрація за посиланням: http://info.clarivate.com/rcis_webinars_schedule

Детальніше за лінком

20/05/2018
Діяльність ІФЛА в Європі

До Дня Європи 2018 УБА підготували короткий огляд того, що робить ІФЛА для своїх членів у Європі.

Детальніше за лінком

15/05/2018
7 цікавих ігор в безпеку для дітей майстер-клас

Бібліотека-філії № 11 ім. Л.М. Толстого ЦБС Холодногірського району запрошує на майстер-клас "7 цікавих ігор в безпеку для дітей". Захід відбудеться 17 травня о 10-30 за адресою вул. Полтавський шлях, 118

На майстер-классі розглядатиметься:
- з якого віку вчити дитину безпечній поведінці;
- як через гру малюка навчити обережного поводження;
- 7 захоплюючих ігор на тему безпечної поведінки

Це перша зустріч із серії майстер-класів для батьків

Детальніше за лінком

01/05/2018
Вікі любить Землю шостий конкурс фотографій природних пам’яток України

«Вікімедіа Україна» оголосила початок шостого конкурсу фотографій природних пам’яток України. Метою кункурсу є поповнення бази фотографій пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду України у Вікісховищі з подальшим визначенням найкращих робіт та найактивніших учасників

Детальніше за лінком

Квітень 2018

27/04/2018
Сучасні орієнтири діяльності шкільної бібліотеки методичний семінар шкільних бібліотекарів

27 квітня 2018 року на базі ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» відбувся методичний семінар шкільних бібліотекарів з теми «Сучасні орієнтири діяльності шкільної бібліотеки».

В межах семінару працівники шкільних бібліотек району отримали фахові консультації завідувача сектором прогнозування та інновацій ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» Лупіцької В.М. та завідувача сектором розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Саліної Н.Ю.
Учасники семінару ознайомились з сучасними практиками промоції читання, технологією створення буктрейлера і таким сучасним напрямком втілення бібліотечних інновацій як діяльність з питань цивільного захисту та безпеки дитини.

26/04/2018
Книга, що народжує мрію фінал обласного конкурсу постерів і книжкових ілюстрацій

У Харківській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся фінал п'ятого обласного конкурсу постерів і книжкових ілюстрацій

Детальніше за лінком

17/04/2018
Підсумки 2017р.: публікація енциклопедичних статей проект "Бібліотечна енциклопедія Харківщини''

Детальніше за лінком

17/04/2018
PR для бібліотек і будинків культури тренінг від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ

Тренінг з PR для бібліотек і будинків культури проходив у Харківській обласній бібліотеці для юнацтва 16-17 квітня. Організатор Німецькие товариство міжнародного співробітництва GIZ, яке працює на замовлення Уряду Німеччини.

Дізнались нове про:
- сегментування цільових аудиторій,
- створення повноцінної PR-стратегії,
- визначення пріоритетних каналів комунікації,
- «кризову» комунікацію
- та багато іншого.

Детальніше за лінком

16/04/2018
6 Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста прямий репортаж

Детальніше за лінком

16/04/2018
Oсобливості індексування за УДК скайп-консультація

Скайп-консультація для бібліотечних працівників Вовчанського району відбулась у межах професійно-освітнього проекту «Школа УДК», започаткованого ХОУНБ. У ході консультації були розглянуті питання пересистематизації книжкового фонду та організації систематичного каталогу, особливості індексування за УДК художньої та дитячої літератури.

10/04/2018
Вузівська бібліотека в цифровому середовищі. Електронна бібліографія дистанційний курс

Оголошено набір на дистанційний курс «Вузівська бібліотека в цифровому середовищі. Електронна бібліографія» який проходитиме з 16 квітня по 6 травня 2018 року.
Організатори та партнери: Дистанційна Академія ВГ «Основа», Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка за підтримки Харківського обласного відділення (філії) Української бібліотечної асоціації.

З 16 квітня по 6 травня 2018 року учасники зможуть:
• знайомитися з текстами лекцій у робочий та у вільний час;
• слухати записи вебінарів у зручний для вас час;
• завантажувати презентації та додаткові матеріали;
• ставити питання куратору дистанційного курсу;
• закріпити отримані знання на практиці (виконати «домашні» завдання);
• поспілкуватися колегами на форумі, поділитися власними думками та досвідом роботи.
Тривалість: два тижні + тиждень на завершення робіт.
Платформа: MOODLE.
Зареєструватися на курс (до 16 квітня 2018 р.):
1. Заповнити заявку (обрати «Вузівська бібліотека в цифровому середовищі. Електронна бібліографія. Квітень 2018») ― http://bit.ly/24UKBSU.
2. Оформити договір.
3. Сплатити вартість навчання ― 400 грн до 16 квітня 2018 р. (за реквізитами, що надійдуть на вказану вами при реєстрації електронну пошту).
4. Успішно закінчити курс та отримати сертифікат.
Куратор та спікер курсу: Глазунова Людмила Володимирівна ― заступник директора з наукової роботи Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, канд. наук із соціальних комунікацій. За сумісництвом працює старшим викладачем кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи у Харківській державній академії культури.
Конт. тел.: 097-703-17-10.
e-mail: milaglazunova@gmail.com
Фейсбук: https://www.facebook.com/milaglazunova
Дистанційна Академія ВГ «Основа»
http://www.d-academy.com.ua/
e-mail: tutor.d.academy@gmail.com
Спікери:
• Сєдих Віктор Васильович — доцент, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи Харківської державної академії культури (докладніше – http://www.ic.ac.kharkov.ua/navchannya/fsk/ibas/sedyh.html);
• Вірютіна Катерина Миколаївна — зав. сектору інновацій та професійного розвитку відділу науково-методичної роботи Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.
Тематичний план:
1. Вузівська бібліотека в цифровому середовищі. Сутність та специфіка електронної бібліографії. Структура бібліографічної діяльності в електронному середовищі. = 8 год.
2. Класифікація бібліографічних електронних ресурсів (БЕР). = 8 год.
3. Бібліографічний пошук: стратегія в електронному середовищі. Бібліографічні браузери. = 8 год.
4. Бібліографічний опис ресурсів віддаленого доступу (у т.ч. постів із соціальних мереж. Бібліографічне посилання. Стилі оформлення списку наукових публікацій (спікер І. А. Карнаух, запис онлайн-вебінару від 15 березня 2015 р.). = 16 год.
5. Генерування БЕР. Корпоративна каталогізація. = 16 год.
6. УДК: загальне уявлення, принципи та методика класифікування (спікер В. В. Сєдих,запис онлайн-вебінару від 12 жовтня 2017 р.). = 8 год.
7. Розвиток теорії і методики предметизації: основні категорії, принципи і правила (спікер В. В. Сєдих, запис онлайн-вебінару від 19 жовтня 2017 р.). = 8 год.
8. Бібліографічне обслуговування користувачів. Інформаційна соціалізація, інформаційне самообслуговування. = 8 год.
9. Віртуальна виставка у бібліотеці як бібліографічний ресурс (спікери: Л. В. Глазунова, К. М. Вірютіна). = 8 год.
10. Інновації у створенні та просуванні рекомендаційних бібліографічних ресурсів (буктьюб, фанбук, букслем, лонгрід та ін.). = 8 год.
11. Нотатка у Фейсбуці: можливості, обмежені фантазією. = 8 год.
Всього: 104 години.

Детальніше за лінком

10/04/2018
Бібліотерапевт №3

Новий випуск бюлетеню "Бібліотерапевт" від колег з Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету

Детальніше за лінком

04/04/2018
Організація обслуговування користувачів у сучасних умовах заняття з професійного розвитку

4 квітня 2018 року на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулися заняття з підвищення кваліфікації.

Захід був розрахований на бібліотекарів відділів обслуговування районних (міських) публічних бібліотек м. Харкова та Харківської області за темою «Організація обслуговування користувачів у сучасних умовах»

Детальніше за лінком

04/04/2018
Бібліотека у віртуальному просторі тренінг

4-5 квітня у Центральній міській бібліотеці імені В.Г. Белинського проходив тренінг «Бібліотека у віртуальному просторі». Організатори: відділ науково-методичної роботи Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка та Центральна міська бібліотека імені В.Г. Белинського за підтримки Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація». Учасниками стали куратори веб-сайтів, представництв публічних бібліотек Харкова в соціальних мережах.

Тренінг проходив два дні, навчались дві групи. Кожен день починався зі знайомства, формування маркерів очікувань.
У першій половині дня знайомились з загальними тенденціями, трендами, успішними практиками та проблеми створення бібліотечних веб-сайтів, розглядали шляхи оптимізації текстів працювали над креативізацією контенту та просуванням веб-сторінок у Інтернеті. Для кращого заглиблення у SEO-майстерність працювали над складанням «тошноти» сайту(тренер – А.А. Тіщенко, провідний бібліотекар відділу науково-методичної роботи).
Зрозумівши як і що писати, переходили до вивчення бібліотечних буднів, які варто перетворювати на свято – ознайомлювались з кращим досвідом планування, представлення та реалізації івент-проектів. У ході моно-презентації розглянули шляхи уникнення типових помилок, що властиві харківським бібліотекам. Зосередили увагу на промоушені заходу, залученні партнерів та спонсорів (тренер – І.А. Карнаух, головний бібліотекар відділу науково методичної роботи).
Познайомились з соціальною мережею, що стає дедалі популярнішою – Інстаграм. Окреслили її особливості, можливості, перспективи та ефективність використання в інформаційно-інтеграційних процесах бібліотечних представництв у соціальній мережі Інстаграм. Разом здійснили серфінг можливостями Інстаграму, його потаємним функціоналом (тренер О.В. Соцков, методист відділу науково-методичної роботи).
Щоб учасники не занудьгували, кілька разів здійснювали бібліозарядки. У ході зарядки і розвеселились і осягнули глибини своїх потаємних потреб та бажань.
Після брейк-кави робота продовжувались у колективній лабораторії «Стратегія розвитку веб-сайту»за методикою «World Cafe». Учасники розробили три проекта: «Підтримуємо/розвиваємо/просуваємо», «Створюємо єдину платформу івент-проектів публічних бібліотек міста», «Бібліотека у соціальних мережах». Результатами креативної роботи стали проекти у вигляді неординарна інфоргафіка, марковані списки, дерева ідей, дорожні мапи.
Підсумовуючи кожен день обговорювали проблеми у межах тематики дня, розбирались наскільки виправдались очікування учасників, тренерів, які ще проблеми бібліотеки у віртуальному просторі варто розглянути.
Тренінг проходив у дружній, креативній атмосфері. Весь час велось обговорення, здійснювалось фото фіксація роботи учасників і тренерів, що оперативно відображалась на сторінках ХОВ УБА та персональних сторінках.

03/04/2018
Актуальні питання каталогізації у сучасних умовах. Практичне індексування та використання УДК для організації систематичних каталогів науково-практичний семінар

Семінар було присвячено річниці набуття чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про припинення використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації». У захрді, що проходив у Харківській державній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка, взяли участь 98 представників бібліотек Харкова.

Детальніше за лінком

Березень 2018

26/03/2018
Бібліотека університету і науковець у контексті інтеграції до світового наукового інформаційного простору міжнародна науково-практична конференція у ХДУХТ

Наукова бібліотека ХДУХТ оголосила про початок реєстрації для участі у роботі Секції № 18 «Бібліотека університету і науковець у контексті інтеграції до світового наукового інформаційного простору» Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток харчових виробництв, ресторанного та готельного господарстві торгівлі: проблеми, перспективи, ефективність», присвяченої 80-річчю з дня народження ректора університету(1988–1991 рр.) , д-ра техн. наук, професора, члена-кореспондента ВАСГНІЛ Бєляєва Михайла Івановича

Конференція відбудеться у Харківському державному університеті харчування та торгівлі 9 листопада 2018р.
Тези подаються до 31.08.2018 р.

Детальніше за лінком

19/03/2018
Шоста всеукраїнська школа бібліотечного журналіста попередня програма

Пропонуємо ознайомитись з попередньою програмою Шостої Всеукраїнською школою бібліотечного журналіста

19/03/2018
Стратегічна сесія УБА виробленню фінансової стратегії

18-20 березня 2018 р. пройшла чергова Стратегічна сесія УБА, присвячена виробленню фінансової стратегії УБА.

Детальніше за лінком

17/03/2018
Школа мультиплікації «Пізнай місто» у прямому ефірі білоруського телебачення подарунок дітям Білорусі від читачів Харківської обласної бібліотеки для дітей

Нещодавно у прямому ефірі білоруського телебачення у передачі «Поўнае выданне навінаў» було презентовано сюжет про Школу мультиплікації «Пізнай місто», що діє при Харківській обласній бібліотеці для дітей. Справжнім подарунком для білоруських глядачів став показ мультфільмів «Маленька історія про Оленку, кота та велике місто» та «Харків: походження назви», створених та озвучених білоруською мовою харківськими дітлахами

Детальніше за лінком

15/03/2018
«Як написати грантову заявку» тренінг-консультація

Для членів ХОВ УБА відбувся тренінг-консультація за темою «Як написати грантову заявку». Проходив тренінг 15 березня 2018 р. на базі ХДНБ ім. В.Г. Короленка у вдділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів.

Бізнес-тренер, фахівець з написання бізнес-планів Ганна Першина, допомогла розібратися в таких питаннях:
 як знайти грантодавця для бібліотеки, громадської неприбуткової організації;
 особливості грантових заявок для НКО;
 які нюанси варто враховувати, щоб правильно оформити грантову заявку;
 як зробити так, щоб заявку задовільнили?
 чому відхиляють заявки?
 надала практичні поради щодо написання бюджету проекту для отримання гранту.

11/03/2018
Шоста всеукраїнська школа бібліотечного журналіста реєстрацію відкрито

Оголошено початок реєстрації бажаючих взяти участь у Шостій всеукраїнській школі бібліотечного журналіста. Реєстрація до 9 квітня.

З 17 по 20 квітня за підтримки ХОВ УБА проходитиме Шоста всеукраїнська школа бібліотечного журналіста. Учасників чекає екскурсія містом, ХДНБ ім. В. Г. Короленка та новим навчально-бібліотечним комплексом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Як завжди, на вас чекають тренінги, роботи в творчих групах, майстер-класи, експериментальні лабораторії, воркшопи, зустрічі з професійними журналістами.

Детальніше за лінком

10/03/2018
«Бібліотек@ - все тут, всі тут!» девіз УБА у 2018 році

У цьому році на конкурс УБА "Девіз УБА" було подано 224 пропозиції. Найбільшу кількість голосів отримав «Бібліотек@ - все тут, всі тут!», ідея якого належить Ніколаєнко Ярославі Миколаївні (науковий співробітник в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського).

Нажаль пропозиції членів ХОВ УБА, на відміну від попередніх років, не перемогли. Тим не менш девіз гарний, приєднуємось до рекомендацій його використовувати у зв`язках з громадськістю, рекламно-інформаційній та адвокаційній діяльності бібліотек.

Лютий 2018

27/02/2018
Творчий конкурс "Читай українську книгу" переможці члени ХОВ УБА

У Харківській державній академії культури підведені підсумки творчого конкурсу "Читай українську книгу".

Журі визначило переможців конкурсу, якими стали студенти 2 курсу денної форми навчання факультету соціальних комунікацій спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Вікторія Ломтєва та Катерина Самаріна, члени ХОВ УБА.

На засіданні студентської ради відбулося урочисте привітання переможців та вручення їм цінних призів!
Вітаємо дівчат та пишаймося ними!!!

Детальніше за лінком

25/02/2018
Членство у ХОВ УБА поновлення у 2018 році

Все більше і більше харківських бібліотекарів мають за бажання бути членими ХОВ УБА.

Тепер серед нас фахівці з таких бібліотек:
Харківська державна наукова бібліотека ім В.Г. Короленка
бібліотек-філій Центральної бібліотечної системи Немишлянського району міста Харкова,
Наукова бібліотека НЮУ імені Ярослава Мудрого
Харківська обласна універсальна наукова бібліотека ,
Харківська обласна бібліотека для дітей
Центральна наукова бібліотека ХНУ імені В.Н.Каразіна
Наукова бібліотека Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова
Кафедра Інформаційної, бібліотечної та архівної справи ХДАК
Музично-театральна бібліотека ім.Станіславського
Ви ще не з нами? Тоді наздоганяйте!

20/02/2018
Засідання секції ХОВ УБА

20 лютого 2018 р. у кабінеті бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної ХДНБ ім. В. Г. Короленка відбулось засідання секції науково-методичної та науково-дослідної роботи Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Відкрила засідання голова секції О. П. Куніч, завідуюча відділом науково-методичної роботи. Вона привітала учасників секції, оголосила порядок денний. Л. В. Глазунова, заступник директора ХДНБ ім. В. Г. Короленка з наукової роботи, відзначила, що 2017 рік був успішним для бібліотек Харкова. З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек за поданням регіональних відділень Президія УБА визначила переможців конкурсів та нагороджених відзнаками Української бібліотечної асоціації (протокол №6 від 22.09.2017 р.). У номінації «Кращий сайт районної/міської централізованої бібліотечної системи (ЦБС)» переміг Комунальний заклад культури «Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського ЦБС Шевченківського району м. Харкова» (http://belinskogo.kh.ua). У номінації «Кращий сайт бібліотеки вищого навчального закладу» – Наукова бібліотека Харківського національного університету радіоелектроніки (http://lib.nure.ua). У номінації «Кращий бібліотечний інтернет-проект» – ХДНБ ім. В. Г. Короленка (веб-ресурс «Краєзнавство» http://kray.korolenko.kharkov.com). Грамотою УБА нагороджена НБ Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за створення сучасного бібліотечного простору для забезпечення інформаційно-освітнього процесу. Почесною відзнакою УБА «За відданість бібліотечній справі» нагороджено Н. І. Капустіну, завідувачку кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної ХДНБ ім. В. Г. Короленка. Переможцем у Всеукраїнському огляді-конкурсі обласних бібліотек для дітей стала Харківська обласна бібліотека для дітей, яка отримала гран-прі за проект «Десять кроків назустріч миру».

Учасники засідання обговорили основні підсумки науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек — головних методичних центрів Харкова у 2017 р. О. П. Куніч доповіла про заходи, що проводилися в ХДНБ ім. В. Г. Короленка з професійного розвитку бібліотекарів України та Харківщини як самостійно, так і спільно з іншими бібліотеками міста. Наголосила на тому, що бібліотека реалізовує низку регіональних, всеукраїнських досліджень, зокрема: проекти «Бібліотечна енциклопедія Харківщини»¸ «Школа бібліотечного журналіста», «Покращення можливостей для освіти, самоосвіти, творчої самореалізації та соціальній адаптації внутрішньо переміщених осіб у Харкові та Харківській області» та ін. К. М. Вірютіна, завідуюча сектором відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, подякувала колегам за співпрацю у реалізації проекту «Школа бібліотечного журналіста», запросила до участі в VI Всеукраїнській, та V Регіональній школах бібліотечного журналіста, які відбудуться у 2018 році. Детально про проект «Бібліотечна енциклопедія Харківщини» розповіла В. В. Сафонова, головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка. Вона відзначила зацікавленість колег проектом, закликала продовжувати співпрацю в актуалізації ресурсу «Бібліотечна енциклопедія Харківщини». Л. В. Глазунова додала, що однією з корисних функцій цього проекту є реклама бібліотечних установ, проектів, бібліотечного сервісу, формування позитивного іміджу бібліотечної галузі.

Н. І. Лазаренко, завідуюча науково-методичним відділом ЦНБ Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, заступник голови секції, висвітлила науково-методичну та науково-дослідну роботу бібліотек вищих навчальних закладів. Вона розповіла про незгасаючий попит на єдину картку читача, підвищення кваліфікації бібліотечних фахівців он-лайн та ін. Про проблеми та здобутки професійного розвитку бібліотекарів Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культурно-освітніх закладів культури розповіла О. В. Олійник, методист центру.

Науково-методичну роботу Харківської обласної бібліотеки для дітей представила В. М. Лупіцька, завідуюча сектором прогнозування та інновацій. Вона розповіла про проект «Творимо. Шукаємо. Публікуємо», друковану методичну продукцію бібліотеки, методичні заходи, які проводяться в книгозбірні. Особливе зацікавлення у присутніх викликав презентований нею відеоролик про «Літню школу безпеки», що проводилася для дітей та молоді у Фельдман Екопарку.

О. Ф. Кощєєва, завідуюча методичним відділом Харківської центральної міської бібліотеки імені В. Г. Бєлінського, узагальнила методичну діяльність публічних бібліотек міста, розповіла про конкурси, що проводилися в бібліотеці, інші заходи з професійного розвитку, орієнтовані на фахівців публічних бібліотек міста. Учасники секції ознайомилися також з досягненнями Фундаментальної бібліотеки Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва у професійному розвитку бібліотечних фахівців методичного об’єднання сільськогосподарських бібліотек (повідомлення Т. П. Пустовойт, завідуючої науково-методичним відділом) та методичного об’єднання бібліотекарів шкіл-інтернатів обласного підпорядкування (доповіла Н. Л. Бєлих, завідуюча бібліотекою КЗ «Спеціальний навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів №2 Харківської обласної ради, керівник методичного об’єднання»).

Було презентовано оновлений сайт ХОВ УБА, який представила А. А. Тіщенко, провідний бібліотекар науково-методичного відділу ХДНБ ім. В. Г. Короленка, секретар секції, яка закликала колег приєднуватися до лав регіонального професійного об’єднання. На засіданні секції обговорено та затверджено «Зведений план науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек – методичних центрів та громадських бібліотечних об'єднань м. Харкова на 2018 рік», розглянуто стан БД «Бібліотеки Харкова», на актуалізацію якої звернула увагу В. В. Сафонова. Обговорено також проблеми впровадження УДК, зміни програмного забезпечення процесу каталогізації тощо. Бібліотекарі ознайомилися з тематичною виставкою «Видавничий простір бібліотек Харкова». Н. І. Капустіна запросила колег до заходів, що планується провести з нагоди 115-річчя з дня заснування відділу бібліотекознавства та 10-річчя БД «Соціальні комунікації» у кабінеті бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної. По завершенні засідання бібліотекарі Харкова поновили членство у ХОВ УБА
(п’ять фахівців).

15/02/2018
Стратегічна сесія

Відбувся перший етап з розробки Стратегії розвитку УБА на 2019-2021 роки.

У сесії взяли участь 14 активістів УБА – члени Президії УБА, голови секцій УБА, працівники Виконавчого офісу, науковці, керівники і провідні фахівці національних, обласних, університетських бібліотек, закладів вищої освіти. Модератором Стратегічної сесії була М. Маслова, керівник Executive MBA kmbs, Києво-Могилянська бізнес-школа.

Детальніше за лінком

14/02/2018
«Організація роботи та управління змінами в публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень» на базі ХОУНБ

Підвищення кваліфікації директорів ЦБС та завідувачів бібліотек м. Харкова та Харківської області

Детальніше за лінком

11/02/2018
"Ярмарок вишів" проект

7-8 лютого 2018 року в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва вп’яте відбулась профорієнтаційна акція «Ярмарок вишів».

Детальніше за лінком

09/02/2018
Членство у ХОВ УБА

Розпочався другий місяць нового року. Поновили членство у ХОВ УБА майже 70 бібліотечних фахівців міста Харкова.

До ХОВ УБА приєднались колеги з Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, бібліотек-філій Центральної бібліотечної системи Немишлянського району міста Харкова, Наукової бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Нагадємо, що для студентів благодійний внесок складає 25 грн.
Ви ще не з нами? Тоді наздоганяйте!

Детальніше за лінком

07/02/2018
''Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття'' всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих учених

Харківська державна академія культури запрошує молодих бібліотечних фахівців до участі у всеукраїнській науково-теоретичній конференції молодих учених.

Конференція відбудеться 26-27 квітня. Під час конференції будуть проведені міжсекційні засідання, «круглі столи», творчий звіт студентських колективів. Відповідно до тематики конференції необхідно надіслати тези доповідей до 10 березня 2018 року на електронну адресу rvv2000k@ukr.net. До тез обов'язково додаються: копія квитанції про оплату, рецензія від наукового керівника, анкета.

Детальніше за лінком

06/02/2018
«Планшет.Смартфон. Включили. Що далі…?» тренінг

У Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці на базі Регіонального тренінгового центру відбувся тренінг «Планшет.Смартфон. Включили. Що далі…?».

В рамках тренінга 6 лютого відсвяткували «Всесвітній День безпечного Інтернету» (Safer Internet Day), під гаслом: «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Ознайомили учасників з правилами спілкування в Інтернет з небезпечними кібертехнологіями, з якими можуть зустрітися, працюючи в Інтернеті. Розвивали вміння спілкуватись в соціальних мережах та чатах, перевірили якість засвоєння своїх отриманих знань.

Детальніше за лінком

04/02/2018
Девіз УБА конкурс

Пропозиції на конкурс девізів (до 5 слів) пропонуємо надсилати до 10 лютого 2018 р.

Детальніше за лінком

04/02/2018
ІІІ Форум молодих бібліотекарів набір спікерів

МС УБА оголосила набір спікерів на ІІІ Форум молодих бібліотекарів, що цього року відбудеться 12-13 квітня в Центрі Шептицького (м. Львів).

Тема - ''Бібліотеки та сталий розвиток суспільства''. Реєстрація до 1 березня.

Детальніше за лінком

04/02/2018
Ярмарок вишів у Харківській обласній бібліотеці для юнацтва

П'ятий щорічний Ярмарок вишів заплановано до проведення 7-8 лютого в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва

Програма дводенного заходу передбачає презентацію 10-11-класникам 25-ти провідних вишів міста Харкова, надання інформації про особливості вступу до вищих навчальних закладів. Цього року майбутні абітурієнти зможуть пройти електронне експрес-тестування на вибір майбутньої професії.
З нагоди 5-річного ювілею 7 лютого у бібліотеці пройде урочиста церемонія відкриття ярмарку (початок - об 11:00).

Детальніше за лінком

03/02/2018
Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири VІIІ Міжнародної конференція

УБА і НАКККіМ оголосили про проведення VІIІ Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири».

Конференція відбудеться 27 лютого – 2 березня 2018 р., у смт. Славське Львівської області

Детальніше за лінком

03/02/2018
День безпечного Інтернету у вашій родині, школі, місті, організації, країні, світі

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

Він відбудеться під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого цифрового досвіду.

Детальніше за лінком

01/02/2018
УБА і НАКККіМ оголошують про проведення VІIІ Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири».

Конференція відбудеться 27 лютого – 2 березня 2018 р., у смт. Славське Львівської області

Детальніше за лінком

Січень 2018

30/01/2018
Книжковий Черв'ячок щоквартальне видання

Зустрічаємо "Книжкового Черв'ячка"

Це щоквартальне видання від Центральної дитячої бібліотеки Немишлянського району міста Харкова

Детальніше за лінком

28/01/2018
Гранти для країн Східного партнерства дедлайн – 28 січня 2018 року

Грант для членів ХОВ УБА, як громадської, неурядової організації

У рамках грантового контракту з Європейською комісією Секретаріат Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (EaP CSF) оголошує конкурс грантів для країн Східного партнерства на 2018 рік. Мета конкурсу – підтримка проектів неурядових організацій, що стосуються таких тем: демократія, права людини, справедливе управління; економічна інтеграція та розвиток; зміна клімату та збереження енергії; комунікація між людьми; соціальна політика та соціальний діалог. Обсяг фінансування передбачається в межах 10 000 – 25 000 євро. Дедлайн – 28 січня 2018 року.

Детальніше за лінком

27/01/2018
Вікімарафон у ХДНБ ім. В.Г. Короленка

Вікімарафон вже у Харкові.

Участь у вікімарафоні можна взяти участь 27 та 28 січня об 11-00. Відбудеться марафон у Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка (кімн. 14)

18/01/2018
Поновлення членства у ХОВ УБА 2018 рік

Ще не завершився перший місяць нового року, а членів ХОВ УБА наближається до 20.

Першими стали бібліотекарі з Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка та бібліотек-філій Немишлянського району. Ви ще не з нами? Тоді наздоганяйте!

Детальніше за лінком

17/01/2018
«Библиотерапевт» спецвипуск

Пропонуємо до ознайомлення перший спеціальний студентський новорічний випуск «Библиотерапевт»

«Библиотерапевт» - це бюлетень Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету.

Детальніше за лінком

09/01/2018
Віртуальна виставка - провідник в потоці інформації загальноміський огляд-конкурс

Завершено загальноміський огляд-конкурс «Віртуальна виставка - провідник в потоці інформації».

Вітаємо переможців

Детальніше за лінком

09/01/2018
Невичерпний скарб випуск №5 (5), грудень 2017 рік

Зустрічайте - електронний бюлетень «Невичерпний скарб»

Рекомендуємо ознайомитись з електронним бюлетенем «Невичерпний скарб», випуск №5 (5), грудень 2017 рік від колег з Наукової бібліотеки ХНПУ ім. Г.С. Сковороди.

Детальніше за лінком

04/01/2018
Запрошуємо до лав ХОВ УБА поновлення членства

Нагадуємо, що вже зараз можна починати активно поновлювати членство у ХОВ УБА.

Запрошуємо приєднуватись до нашої "сім'ї"!

Детальніше за лінком

03/01/2018
Поповнення на ресурсі "Бібліотечна енциклопедія Харківщини" нові статті

На ресурсі "Бібліотечна енциклопедія Харківщини" опубліковано нові статті:

Давидова А. О. Балла Ельвіра Василівна
Киричок І. В. Іванова Ізабелла Шакирівна
Куликова О. М. Шкільний бібліотекар
Полянська Н. І. Ярошик Валентина Олександрівна
Романовський В. С. Савва Володимир Іванович
Тіщенко А. А. Нетикет бібліотек

Детальніше за лінком

01/01/2018
Вітаємо з новорічними святами

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Черговий рік – це лиш фрагмент життя,
Черговий кадр у цій чарівній книзі.
Хай в ній буде більше світла,
А тіні всі хай кануть в небуття.
Бажаєм вам щастя, здоров'я бажаєм,
Хай серце радіє, душа хай співає,
А настрій святковий весь рік не зникає!