ХОВ УБА Новини та подіїКонференціїПроектиКонкурсиВакансіїWEB ресурсиКонтакти

Харківське обласне відділення УБА запрошує вас взяти участь у наповненні нашої сторінки!
Надсилайте інформацію про заходи, що у найближчий час будуть відбуватись у вашій бібліотеці, на адресу how.uba2011@gmail.com

  Архів новин та подій за 2017 рік

 

Останнє оновлення: 19/03/2018

Харківське обласне відділення (філія) ВГО ''Українська бібліотечна асоціація''
Новини та події


Березень 2018

17/03/2018
Школа мультиплікації «Пізнай місто» у прямому ефірі білоруського телебачення подарунок дітям Білорусі від читачів Харківської обласної бібліотеки для дітей

Нещодавно у прямому ефірі білоруського телебачення у передачі «Поўнае выданне навінаў» було презентовано сюжет про Школу мультиплікації «Пізнай місто», що діє при Харківській обласній бібліотеці для дітей. Справжнім подарунком для білоруських глядачів став показ мультфільмів «Маленька історія про Оленку, кота та велике місто» та «Харків: походження назви», створених та озвучених білоруською мовою харківськими дітлахами

Детальніше за лінком

15/03/2018
«Як написати грантову заявку» тренінг-консультація

Для членів ХОВ УБА відбувся тренінг-консультація за темою «Як написати грантову заявку». Проходив тренінг 15 березня 2018 р. на базі ХДНБ ім. В.Г. Короленка у вдділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів.

Бізнес-тренер, фахівець з написання бізнес-планів Ганна Першина, допомогла розібратися в таких питаннях:
 як знайти грантодавця для бібліотеки, громадської неприбуткової організації;
 особливості грантових заявок для НКО;
 які нюанси варто враховувати, щоб правильно оформити грантову заявку;
 як зробити так, щоб заявку задовільнили?
 чому відхиляють заявки?
 надала практичні поради щодо написання бюджету проекту для отримання гранту.

11/03/2018
Шоста всеукраїнська школа бібліотечного журналіста реєстрацію відкрито

Оголошено початок реєстрації бажаючих взяти участь у Шостій всеукраїнській школі бібліотечного журналіста. Реєстрація до 9 квітня.

З 17 по 20 квітня за підтримки ХОВ УБА проходитиме Шоста всеукраїнська школа бібліотечного журналіста. Учасників чекає екскурсія містом, ХДНБ ім. В. Г. Короленка та новим навчально-бібліотечним комплексом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Як завжди, на вас чекають тренінги, роботи в творчих групах, майстер-класи, експериментальні лабораторії, воркшопи, зустрічі з професійними журналістами.

Детальніше за лінком

10/03/2018
«Бібліотек@ - все тут, всі тут!» девіз УБА у 2018 році

У цьому році на конкурс УБА "Девіз УБА" було подано 224 пропозиції. Найбільшу кількість голосів отримав «Бібліотек@ - все тут, всі тут!», ідея якого належить Ніколаєнко Ярославі Миколаївні (науковий співробітник в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського).

Нажаль пропозиції членів ХОВ УБА, на відміну від попередніх років, не перемогли. Тим не менш девіз гарний, приєднуємось до рекомендацій його використовувати у зв`язках з громадськістю, рекламно-інформаційній та адвокаційній діяльності бібліотек.

Лютий 2018

27/02/2018
Творчий конкурс "Читай українську книгу" переможці члени ХОВ УБА

У Харківській державній академії культури підведені підсумки творчого конкурсу "Читай українську книгу".

Журі визначило переможців конкурсу, якими стали студенти 2 курсу денної форми навчання факультету соціальних комунікацій спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Вікторія Ломтєва та Катерина Самаріна, члени ХОВ УБА.

На засіданні студентської ради відбулося урочисте привітання переможців та вручення їм цінних призів!
Вітаємо дівчат та пишаймося ними!!!

Детальніше за лінком

25/02/2018
Членство у ХОВ УБА поновлення у 2018 році

Все більше і більше харківських бібліотекарів мають за бажання бути членими ХОВ УБА.

Тепер серед нас фахівці з таких бібліотек:
Харківська державна наукова бібліотека ім В.Г. Короленка
бібліотек-філій Центральної бібліотечної системи Немишлянського району міста Харкова,
Наукова бібліотека НЮУ імені Ярослава Мудрого
Харківська обласна універсальна наукова бібліотека ,
Харківська обласна бібліотека для дітей
Центральна наукова бібліотека ХНУ імені В.Н.Каразіна
Наукова бібліотека Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова
Кафедра Інформаційної, бібліотечної та архівної справи ХДАК
Музично-театральна бібліотека ім.Станіславського
Ви ще не з нами? Тоді наздоганяйте!

20/02/2018
Засідання секції ХОВ УБА

20 лютого 2018 р. у кабінеті бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної ХДНБ ім. В. Г. Короленка відбулось засідання секції науково-методичної та науково-дослідної роботи Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Відкрила засідання голова секції О. П. Куніч, завідуюча відділом науково-методичної роботи. Вона привітала учасників секції, оголосила порядок денний. Л. В. Глазунова, заступник директора ХДНБ ім. В. Г. Короленка з наукової роботи, відзначила, що 2017 рік був успішним для бібліотек Харкова. З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек за поданням регіональних відділень Президія УБА визначила переможців конкурсів та нагороджених відзнаками Української бібліотечної асоціації (протокол №6 від 22.09.2017 р.). У номінації «Кращий сайт районної/міської централізованої бібліотечної системи (ЦБС)» переміг Комунальний заклад культури «Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського ЦБС Шевченківського району м. Харкова» (http://belinskogo.kh.ua). У номінації «Кращий сайт бібліотеки вищого навчального закладу» – Наукова бібліотека Харківського національного університету радіоелектроніки (http://lib.nure.ua). У номінації «Кращий бібліотечний інтернет-проект» – ХДНБ ім. В. Г. Короленка (веб-ресурс «Краєзнавство» http://kray.korolenko.kharkov.com). Грамотою УБА нагороджена НБ Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за створення сучасного бібліотечного простору для забезпечення інформаційно-освітнього процесу. Почесною відзнакою УБА «За відданість бібліотечній справі» нагороджено Н. І. Капустіну, завідувачку кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної ХДНБ ім. В. Г. Короленка. Переможцем у Всеукраїнському огляді-конкурсі обласних бібліотек для дітей стала Харківська обласна бібліотека для дітей, яка отримала гран-прі за проект «Десять кроків назустріч миру».

Учасники засідання обговорили основні підсумки науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек — головних методичних центрів Харкова у 2017 р. О. П. Куніч доповіла про заходи, що проводилися в ХДНБ ім. В. Г. Короленка з професійного розвитку бібліотекарів України та Харківщини як самостійно, так і спільно з іншими бібліотеками міста. Наголосила на тому, що бібліотека реалізовує низку регіональних, всеукраїнських досліджень, зокрема: проекти «Бібліотечна енциклопедія Харківщини»¸ «Школа бібліотечного журналіста», «Покращення можливостей для освіти, самоосвіти, творчої самореалізації та соціальній адаптації внутрішньо переміщених осіб у Харкові та Харківській області» та ін. К. М. Вірютіна, завідуюча сектором відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, подякувала колегам за співпрацю у реалізації проекту «Школа бібліотечного журналіста», запросила до участі в VI Всеукраїнській, та V Регіональній школах бібліотечного журналіста, які відбудуться у 2018 році. Детально про проект «Бібліотечна енциклопедія Харківщини» розповіла В. В. Сафонова, головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка. Вона відзначила зацікавленість колег проектом, закликала продовжувати співпрацю в актуалізації ресурсу «Бібліотечна енциклопедія Харківщини». Л. В. Глазунова додала, що однією з корисних функцій цього проекту є реклама бібліотечних установ, проектів, бібліотечного сервісу, формування позитивного іміджу бібліотечної галузі.

Н. І. Лазаренко, завідуюча науково-методичним відділом ЦНБ Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, заступник голови секції, висвітлила науково-методичну та науково-дослідну роботу бібліотек вищих навчальних закладів. Вона розповіла про незгасаючий попит на єдину картку читача, підвищення кваліфікації бібліотечних фахівців он-лайн та ін. Про проблеми та здобутки професійного розвитку бібліотекарів Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культурно-освітніх закладів культури розповіла О. В. Олійник, методист центру.

Науково-методичну роботу Харківської обласної бібліотеки для дітей представила В. М. Лупіцька, завідуюча сектором прогнозування та інновацій. Вона розповіла про проект «Творимо. Шукаємо. Публікуємо», друковану методичну продукцію бібліотеки, методичні заходи, які проводяться в книгозбірні. Особливе зацікавлення у присутніх викликав презентований нею відеоролик про «Літню школу безпеки», що проводилася для дітей та молоді у Фельдман Екопарку.

О. Ф. Кощєєва, завідуюча методичним відділом Харківської центральної міської бібліотеки імені В. Г. Бєлінського, узагальнила методичну діяльність публічних бібліотек міста, розповіла про конкурси, що проводилися в бібліотеці, інші заходи з професійного розвитку, орієнтовані на фахівців публічних бібліотек міста. Учасники секції ознайомилися також з досягненнями Фундаментальної бібліотеки Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва у професійному розвитку бібліотечних фахівців методичного об’єднання сільськогосподарських бібліотек (повідомлення Т. П. Пустовойт, завідуючої науково-методичним відділом) та методичного об’єднання бібліотекарів шкіл-інтернатів обласного підпорядкування (доповіла Н. Л. Бєлих, завідуюча бібліотекою КЗ «Спеціальний навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів №2 Харківської обласної ради, керівник методичного об’єднання»).

Було презентовано оновлений сайт ХОВ УБА, який представила А. А. Тіщенко, провідний бібліотекар науково-методичного відділу ХДНБ ім. В. Г. Короленка, секретар секції, яка закликала колег приєднуватися до лав регіонального професійного об’єднання. На засіданні секції обговорено та затверджено «Зведений план науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек – методичних центрів та громадських бібліотечних об'єднань м. Харкова на 2018 рік», розглянуто стан БД «Бібліотеки Харкова», на актуалізацію якої звернула увагу В. В. Сафонова. Обговорено також проблеми впровадження УДК, зміни програмного забезпечення процесу каталогізації тощо. Бібліотекарі ознайомилися з тематичною виставкою «Видавничий простір бібліотек Харкова». Н. І. Капустіна запросила колег до заходів, що планується провести з нагоди 115-річчя з дня заснування відділу бібліотекознавства та 10-річчя БД «Соціальні комунікації» у кабінеті бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної. По завершенні засідання бібліотекарі Харкова поновили членство у ХОВ УБА
(п’ять фахівців).

15/02/2018
Стратегічна сесія

Відбувся перший етап з розробки Стратегії розвитку УБА на 2019-2021 роки.

У сесії взяли участь 14 активістів УБА – члени Президії УБА, голови секцій УБА, працівники Виконавчого офісу, науковці, керівники і провідні фахівці національних, обласних, університетських бібліотек, закладів вищої освіти. Модератором Стратегічної сесії була М. Маслова, керівник Executive MBA kmbs, Києво-Могилянська бізнес-школа.

Детальніше за лінком

14/02/2018
«Організація роботи та управління змінами в публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень» на базі ХОУНБ

Підвищення кваліфікації директорів ЦБС та завідувачів бібліотек м. Харкова та Харківської області

Детальніше за лінком

11/02/2018
"Ярмарок вишів" проект

7-8 лютого 2018 року в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва вп’яте відбулась профорієнтаційна акція «Ярмарок вишів».

Детальніше за лінком

09/02/2018
Членство у ХОВ УБА

Розпочався другий місяць нового року. Поновили членство у ХОВ УБА майже 70 бібліотечних фахівців міста Харкова.

До ХОВ УБА приєднались колеги з Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, бібліотек-філій Центральної бібліотечної системи Немишлянського району міста Харкова, Наукової бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Нагадємо, що для студентів благодійний внесок складає 25 грн.
Ви ще не з нами? Тоді наздоганяйте!

Детальніше за лінком

07/02/2018
''Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття'' всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих учених

Харківська державна академія культури запрошує молодих бібліотечних фахівців до участі у всеукраїнській науково-теоретичній конференції молодих учених.

Конференція відбудеться 26-27 квітня. Під час конференції будуть проведені міжсекційні засідання, «круглі столи», творчий звіт студентських колективів. Відповідно до тематики конференції необхідно надіслати тези доповідей до 10 березня 2018 року на електронну адресу rvv2000k@ukr.net. До тез обов'язково додаються: копія квитанції про оплату, рецензія від наукового керівника, анкета.

Детальніше за лінком

06/02/2018
«Планшет.Смартфон. Включили. Що далі…?» тренінг

У Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці на базі Регіонального тренінгового центру відбувся тренінг «Планшет.Смартфон. Включили. Що далі…?».

В рамках тренінга 6 лютого відсвяткували «Всесвітній День безпечного Інтернету» (Safer Internet Day), під гаслом: «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Ознайомили учасників з правилами спілкування в Інтернет з небезпечними кібертехнологіями, з якими можуть зустрітися, працюючи в Інтернеті. Розвивали вміння спілкуватись в соціальних мережах та чатах, перевірили якість засвоєння своїх отриманих знань.

Детальніше за лінком

04/02/2018
Девіз УБА конкурс

Пропозиції на конкурс девізів (до 5 слів) пропонуємо надсилати до 10 лютого 2018 р.

Детальніше за лінком

04/02/2018
ІІІ Форум молодих бібліотекарів набір спікерів

МС УБА оголосила набір спікерів на ІІІ Форум молодих бібліотекарів, що цього року відбудеться 12-13 квітня в Центрі Шептицького (м. Львів).

Тема - ''Бібліотеки та сталий розвиток суспільства''. Реєстрація до 1 березня.

Детальніше за лінком

04/02/2018
Ярмарок вишів у Харківській обласній бібліотеці для юнацтва

П'ятий щорічний Ярмарок вишів заплановано до проведення 7-8 лютого в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва

Програма дводенного заходу передбачає презентацію 10-11-класникам 25-ти провідних вишів міста Харкова, надання інформації про особливості вступу до вищих навчальних закладів. Цього року майбутні абітурієнти зможуть пройти електронне експрес-тестування на вибір майбутньої професії.
З нагоди 5-річного ювілею 7 лютого у бібліотеці пройде урочиста церемонія відкриття ярмарку (початок - об 11:00).

Детальніше за лінком

03/02/2018
Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири VІIІ Міжнародної конференція

УБА і НАКККіМ оголосили про проведення VІIІ Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири».

Конференція відбудеться 27 лютого – 2 березня 2018 р., у смт. Славське Львівської області

Детальніше за лінком

03/02/2018
День безпечного Інтернету у вашій родині, школі, місті, організації, країні, світі

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

Він відбудеться під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого цифрового досвіду.

Детальніше за лінком

01/02/2018
УБА і НАКККіМ оголошують про проведення VІIІ Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири».

Конференція відбудеться 27 лютого – 2 березня 2018 р., у смт. Славське Львівської області

Детальніше за лінком

Січень 2018

30/01/2018
Книжковий Черв'ячок щоквартальне видання

Зустрічаємо "Книжкового Черв'ячка"

Це щоквартальне видання від Центральної дитячої бібліотеки Немишлянського району міста Харкова

Детальніше за лінком

28/01/2018
Гранти для країн Східного партнерства дедлайн – 28 січня 2018 року

Грант для членів ХОВ УБА, як громадської, неурядової організації

У рамках грантового контракту з Європейською комісією Секретаріат Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (EaP CSF) оголошує конкурс грантів для країн Східного партнерства на 2018 рік. Мета конкурсу – підтримка проектів неурядових організацій, що стосуються таких тем: демократія, права людини, справедливе управління; економічна інтеграція та розвиток; зміна клімату та збереження енергії; комунікація між людьми; соціальна політика та соціальний діалог. Обсяг фінансування передбачається в межах 10 000 – 25 000 євро. Дедлайн – 28 січня 2018 року.

Детальніше за лінком

27/01/2018
Вікімарафон у ХДНБ ім. В.Г. Короленка

Вікімарафон вже у Харкові.

Участь у вікімарафоні можна взяти участь 27 та 28 січня об 11-00. Відбудеться марафон у Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка (кімн. 14)

18/01/2018
Поновлення членства у ХОВ УБА 2018 рік

Ще не завершився перший місяць нового року, а членів ХОВ УБА наближається до 20.

Першими стали бібліотекарі з Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка та бібліотек-філій Немишлянського району. Ви ще не з нами? Тоді наздоганяйте!

Детальніше за лінком

17/01/2018
«Библиотерапевт» спецвипуск

Пропонуємо до ознайомлення перший спеціальний студентський новорічний випуск «Библиотерапевт»

«Библиотерапевт» - це бюлетень Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету.

Детальніше за лінком

09/01/2018
Віртуальна виставка - провідник в потоці інформації загальноміський огляд-конкурс

Завершено загальноміський огляд-конкурс «Віртуальна виставка - провідник в потоці інформації».

Вітаємо переможців

Детальніше за лінком

09/01/2018
Невичерпний скарб випуск №5 (5), грудень 2017 рік

Зустрічайте - електронний бюлетень «Невичерпний скарб»

Рекомендуємо ознайомитись з електронним бюлетенем «Невичерпний скарб», випуск №5 (5), грудень 2017 рік від колег з Наукової бібліотеки ХНПУ ім. Г.С. Сковороди.

Детальніше за лінком

04/01/2018
Запрошуємо до лав ХОВ УБА поновлення членства

Нагадуємо, що вже зараз можна починати активно поновлювати членство у ХОВ УБА.

Запрошуємо приєднуватись до нашої "сім'ї"!

Детальніше за лінком

03/01/2018
Поповнення на ресурсі "Бібліотечна енциклопедія Харківщини" нові статті

На ресурсі "Бібліотечна енциклопедія Харківщини" опубліковано нові статті:

Давидова А. О. Балла Ельвіра Василівна
Киричок І. В. Іванова Ізабелла Шакирівна
Куликова О. М. Шкільний бібліотекар
Полянська Н. І. Ярошик Валентина Олександрівна
Романовський В. С. Савва Володимир Іванович
Тіщенко А. А. Нетикет бібліотек

Детальніше за лінком

01/01/2018
Вітаємо з новорічними святами

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Черговий рік – це лиш фрагмент життя,
Черговий кадр у цій чарівній книзі.
Хай в ній буде більше світла,
А тіні всі хай кануть в небуття.
Бажаєм вам щастя, здоров'я бажаєм,
Хай серце радіє, душа хай співає,
А настрій святковий весь рік не зникає!