ХОВ УБА Новини та подіїКонференціїПроектиКонкурсиВакансіїWEB ресурсиКонтакти

Харківське обласне відділення УБА запрошує вас взяти участь у наповненні нашої сторінки!
Надсилайте інформацію про заходи, що у найближчий час будуть відбуватись у вашій бібліотеці, на адресу how.uba2011@gmail.com

  Архів новин та подій за 2017 рік

 

Останнє оновлення: 15/12/2017

Харківське обласне відділення (філія) ВГО ''Української бібліотечної асоціації''
Новини та події


Грудень 2017

20/12/2017
Концепції Медіацентру для людей з порушеннями зору презентація

20 грудня 2017 року о 12:00 в приміщенні центральної наукової бібліотеки ХНУ ім. Каразіна відбудеться презентація концепції Медіацентру для людей з порушеннями зору.

Розробка концепції інклюзивного медіацентру передбачена проектом «Підвищення шансів на отримання освіти для молоді з вадами зору» в співпраці з міжнародним освітнім центром, Дортмунд, Німеччина. Проект втілюється за фінансової підтримки міністерства іноземних справ Німеччини.
Планується, що "Медіацентр" допомагатиме слабозорим та незрячим старшокласникам, а також студентам ВИШів з тяжкими порушеннями зору, в підготовці до вступу в середні та вищі освітні заклади, та під час навчання в них.
Над написанням проекту інклюзивного медіацентру працюють тифлопедагоги, психологи, викладачі різних університетів Харківщини, спільно з Чорнобильською історичною майстернею, громадською організацією молодих інвалідів та їх родин ''Право вибору'', що знають як найкраще адаптувати навчальний процес для незрячих людей.
Також на заході відбудеться презентація книг, надрукованих шрифтом Брайля, виданих в рамках проекту, демонстрація можливостей використання комплексу локальної навігації для незрячих за допомогою системи аудіо-маячків, нагородження волонтерів проекту та багато іншого.

Захід відбудеться 20 грудня 2017 року о 12:00 в приміщенні центральної наукової бібліотеки ХНУ ім. Каразіна.

Усі подробиці щодо заходу можна отримати за наступними контактами:
Любов Негатіна, куратор проекту, керівник Чорнобильської історичної майстерні: 068-348- 16-00.
Валентина Бутенко, ХОО ЦРМС «Право вибора»: 067-418- 32-09.

Надсилайте інформацію або дзвоніть:

 068-348- 16-00.
 067-418- 32-09

04/12/2017
РТЦ у ХОУНБ продовжує активно працювати

В Регіональному тренінговому центрі для користувачів бібліотеки, підопічних Московського територіального центру соціального забезпечення пройшов тренінг «Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернеті», де учасники здобували нові знання, уміння і навички з оволодіння сучасною комп’ютерною технікою.

Вони малювали в програмі Paint, вчилися спілкуватися в соціальних мережах, мандрували Інтернетом.
Також для користувачів бібліотеки надаються безкоштовні консультації по роботі зі смартфонами та планшетами.

Детальніше за лінком

Листопад 2017

27/11/2017
VI Всеукраїнська школа методиста

Всеукраїнська школа методиста за темою ''Методична служба: індикатор та імпульс інноваційної культури в умовах децентралізації'' яка проходила на базі Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого протягом 27–30 листопада 2017 року.

Члени Харківського обласного відділення (філії) ВГО ''Українська бібліотечна асоціація'', співробітники відділу науково-методичної роботи Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка Катерина Вірютіна і Антоніна Тіщенко взяли участь у роботі VI Всеукраїнської школи методиста, що проходила на базі Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. Організатори заходу – науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. Учасниками школи стали понад 60 представників національних, державних, обласних, районних і міських бібліотек, регіональних органів влади та місцевого самоврядування обговорювали актуальні питання методичної роботи публічних бібліотек в умовах децентралізації.

Детальніше за лінком

23/11/2017
Книжки від "Видавництва Старого Лева" вже у ХОУНБ

Харківська обласна універсальна наукова бібліотека згідно наказу Мінкультури України "Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек" отримала 8 назв книжок "Видавництва Старого Лева" (2040 екз.)

Всього очікується 27800 примірників (138 назв книг видавництв України), які будуть передані до публічних бібліотек Харківської області.

Детальніше за лінком

13/11/2017
Бібліотека 4.0: технології та сервіси майбутнього стаття у Бібліотечному віснику

Стаття Сергія Назаровця, канд. наук із соціальних комунікацій, директор наукової бібліотеки Національного університету ''Києво-Могилянська академія'' та Євгенія Кулика, канд. наук із соціальних комунікацій, зав. відділу Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка, Національного технічного університету України ''Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського''.

Розглядається концепція та складники моделі бібліотечного покоління - Бібліотеки 4.0, передові інтернет-технології, які можуть використовуватися для впровадження інноваційних бібліотечних послуг і сервісів. Детальніше за лінком.
Дякуємо колегам за цікавий і корисний матеріал.

Детальніше за лінком

01/11/2017
Українські бібліотечні фонди поповняться україномовними книгами

У 2017 році Державним бюджетом України Міністерству культури України передбачається асигнування у сумі 48 736 200 грн. для забезпечення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек України.

За інформацією начальника управління з питань мовної політики та літератури Лариси Нікіфоренко, це понад 500 тисяч примірників сучасних україномовних видань 2016 -2017 років видання, їх перелік складає 138 назв від 44 видавництв.
Перелік схвалили під час колегії Міністерства культури України, повідомляє відомство.

Детальніше за лінком

Жовтень 2017

20/10/2017
«Невичерпний скарб» електронний бюлетень Наукової бібліотеки ХНПУ ім. Г.С. Сковороди

До вашої уваги новий випуск «Невичерпний скарб».

Приємного читання!

Детальніше за лінком

06/10/2017
День фахівця «Новини бібліотечної справи» за підтримки Харківського обласного відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація»

В актовому залі ХДНБ ім. В. Г. Короленка відбувся день фахівця «Новини бібліотечної справи», організований у межах роботи Харківського обласного відділення Української бібліотечної асоціації (ХОВ «УБА»).

Бібліотекарі Харкова (понад 100 осіб) заслухали повідомлення провідних фахівців про визначні події в бібліотечній сфері України.

Людмила Володимирівна Глазунова, заступник директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, кандидат наук із соціальних комунікацій, доповіла про семінар «Міжнародні стандарти діяльності наукових бібліотек», який проводився в межах Міжнародної наукової конференції «БІБЛІОТЕКА. НАУКА. КОМУНІКАЦІЯ. Стратегічні завдання розвитку наукових бібліотек» (Київ, 3–5 жовтня 2017 р.).

Заступник директора з менеджменту та проблемно-аналітичних питань ХОБЮ Марія Сергіївна Медведська ознайомила колег з концепцією роботи та інноваційним досвідом публічних бібліотек м. Львова за результатами навчальної поїздки за темою «Покращення бібліотечних послуг для місцевих громад».

Про заходи 24-го Форуму видавців у Львові та VІІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум (13–16 вересня 2017 р. розповіли директор Наукової бібліотеки ХНМУ Ірина Василівна Киричок, директор ЦБС Слобідського району м. Харкова Валентина Григорівна Іванова та заступник директора Ольга Володимирівна Терещенко, головний бібліотекар ХДНБ ім. В. Г. Короленка Вікторія Володимирівна Лужанчук.

Головний бібліотекар ХДНБ ім. В. Г. Короленка Галина Миколаївна Лях ознайомила фахівців з питаннями, які розглядалися на семінарі «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика» (Київ, 20–21 вересня 2017 р.)

Учасники заходу традиційно ознайомилися з виставкою-переглядом нових надходжень з питань бібліотечної справи, підготовленою фахівцями кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної, поновили своє членство у лавах ХОВ «УБА».

Вересень 2017

30/09/2017
Конкурси та нагороджені відзнаками Української бібліотечної асоціації список переможців

До Всеукраїнського дня бібліотек за поданням регіональних відділень Президія УБА визначила переможців конкурсів та нагороджених відзнаками Української бібліотечної асоціації (протокол №6 від 22.09.2017 р.).
Вітаємо колективи харківських бібліотек та переможців!

Грамотою Української бібліотечної асоціації нагороджена Наукова бібліотека Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, м. Харків за створення сучасного бібліотечного простору для забезпечення інформаційно-освітнього процесу.
У номінації «Кращий сайт районної/міської централізованої бібліотечної системи (ЦБС)» переміг Комунальний заклад культури «Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Харкова» (http://belinskogo.kh.ua).
У номінації Кращий сайт бібліотеки вищого навчального закладу – Наукова бібліотека Харківського національного університету радіоелектроніки (http://lib.nure.ua).
У номінації – Кращий бібліотечний інтернет-проект – Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка. Веб-ресурс «Краєзнавство» (http://kray.korolenko.kharkov.com).
Почесною відзнакою УБА «За відданість бібліотечній справі» нагороджена Капустіна Наталія Іванівна, завідувачка кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка
Директор ХДНБ ім. В. Г. Короленка,
голова президії Харківського обласного
відділення (філії) Української бібліотечної асоціації,
заслужений працівник культури України
Валентина Ракитянська

Детальніше за лінком

29/09/2017
Попередня програма ХХ Міжнародна науково-практична конференція «Короленківські читання 2017»

Пропонуємо вашій увазі попередню програму ХХ Міжнародної науково-практичної конференції «Короленківські читання 2017»

Детальніше за лінком

28/09/2017
Молодь читає - Україна процвітає флешмоб до Всеукраїнського дня бібілоетк

За підтримки ХОВ УБА Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації відбувся флешмоб «Молодь читає – Харківщина процвітає»

Соціально-культурна акція була присвячена Всеукраїнському дню бібліотек . Організатор акції – Харківська обласна бібліотека для юнацтва. У заході взяли участь представники 26 вищих навчальних закладів та бібліотек різних систем. Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка була представлена найчисельнішою делегацією – 20 фахівцями.
Крім флешмобу на заході вручали подяки від Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації представникам вищих навчальних закладів, відзначали найактивніших з них, а також нагороджували фахівців публічних бібліотек області. Серед представників нашої бібліотеки почесними грамотами було нагороджено заступника директора з наукової роботи, кандидата наук з соціальних комунікацій Людмилу Володимирівну Глазунову, заступника директора з автоматизації бібліотечних процесів Анжеліку Василівну Підгайну та завідуючу відділом наукової систематизації, предметизації та організації систематичних каталогів Ніну Василівну Подошовку. Вітаємо колег!

25/09/2017
Scopus та Web of Science у бібліотеках харківських вишів

Невдовзі бібліотеки вишів міста Харкова отримають передплачений доступ до Scopus та Web of Science.

Список переможців вже у відкритому доступі. Вітаємо колег!

Детальніше за лінком

22/09/2017
З Всеукраїнським днем бібліотек привітання

Шановні колеги!
Від імені Президії Харківського обласного відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація» вітаю вас з Всеукраїнським днем бібліотек!

За роки свого існування як громадська організація, що об’єднує на добровільних засадах професіоналів ХОВ УБА зробило вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи Харківського регіону, забезпечує права користувачів бібліотек на якісне і своєчасне бібліотечне та інформаційно-бібліографічне обслуговування, захист соціальних та професійних інтересів бібліотекарів Харкова та області.
За підтримки ХОВ УБА реалізується низка проектів: наукових, просвітницьких, соціальних, проектів з професійного розвитку та освіти. Серед них такі: «Метабібліографія Харківщини», «Бібліотечна енциклопедія Харківщини», «Е-життя разом з бібліотекою: орієнтир на громаду Харківщини», «Покращення можливостей для освіти, самоосвіти, творчої самореалізації та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб у Харкові та Харківській області», «Школа бібліотечного журналіста», «Електронна бібліографія», міжнародна науково-практична конференція «Короленківські читання», «Куратор змісту» та ін.
Члени відділення беруть активну участь у розвитку бібліотечного громадського руху в Україні та Харківській області, є учасниками міжнародних бібліотечних форумів, конференцій, навчальних програм. Через засоби масової інформації поширюють інноваційний досвід бібліотек Харківщини, виступають ініціаторами й учасниками всеукраїнських та регіональних акцій, спрямованих на покращення іміджу бібліотек серед громади, популяризацію читання.
У цей день бажаю вам, щоб щира повага користувачів, з якими ви ділитеся душевним теплом та щедрістю душі, завжди зігрівала ваші серця, наповнювала життєдайною силою.
Нехай ваша громадянська позиція та професійна діяльність стануть надійною запорукою модернізації бібліотечної справи, наближення українських бібліотек до європейських стандартів.
Бажаю міцного здоров’я, добробуту, злагоди в сім’ях і колективах, енергії вам і творчої наснаги, нових успіхів у нашій благородній та важливій справі!
З повагою,
голова Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація»,
директор Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г Короленка, заслужений працівник культури України
Валентина Дмитрівна Ракитянська

21/09/2017
«Бібліотека як третє місце та центр розвитку громади» обласний флеш-семінар

У Харківській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся Обласний флеш-семінар «Бібліотека як третє місце та центр розвитку громади».

Традиційний обласний флеш-семінар за цільову аудиторію мав фахівців юнацьких бібліотек та юнацьких структурних підрозділів публічних бібліотек Харківщини.

Детальніше за лінком

20/09/2017
Реорганізація у Харківській державній академії культури

Влітку 2017 р. у ХДАК шляхом злиття кафедри документознавства та книгознавства й кафедри бібліотекознавства та інформаційно-аналітичної діяльності була утворена кафедра інформаційної, бібліотечної та архівної справи.

Реорганізація була проведена відповідно до вимог нової спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», зважаючи на стрімкий розвиток процесів інформатизації інформаційно-комунікативних сфер діяльності, формування суспільного простору соціальних комунікацій на базі новітніх інформаційних технологій.

Детальніше за лінком

14/09/2017
Почесна грамота від міністерства культури

Відзначення діяльності Української бібліотечної асоціації.

Під час церемонії вручення премії ''Найкраща книга Форуму видавців'' у Львівському оперному театрі, заступник міністра культури Юрій Рибачук вручив Українській бібліотечній асоціації почесну грамоту від міністерства культури ''за вагомий колективний внесок у розвиток бібліотечної справи''.

12/09/2017
Глобальне бачення ІФЛА

ІФЛА формує ''Глобальне бачення бібліотек'' та потребує голоси із України.

Просимо відповісти на 6 запитань, що займуть не більше п'яти хвилин.
Будь ласка, відвідайте сайт, виберіть потрібну мову і проголосуйте.
ІФЛА важливі наші голоси та думку.
Давайте покажемо внесок нашої країни в Глобальне бачення ІФЛА!

Детальніше за лінком

12/09/2017
Профіль компетентностей бібліотекарів академічна доброчесність

Профіль компетентностей бібліотекарів з академічної доброчесності.

В межах проекту УБА "Культура академічної доброчесності. Роль бібліотек" розроблено "Профіль компетентностей бібліотекарів з академічної доброчесності".
Запрошуємо до обговорення. Пропозиції та коментарі просимо надсилати до 30 вересня 2017 року на е-пошту chukanovaso@ukma.edu.ua Чукановій Світлані.

04/09/2017
«Краса по-українські» on-line фотоконкурс

Оn-line фотоконкурс «Краса по-українські».

Нагородження переможців конкурсу відбулося 22 серпня, напередодні українських загальнодержавних свят Дня Прапора і Дня Незалежності. За три тижні, протягом яких тривав фотоконкурс було надіслано багато патріотичних світлин українців та україночок.

Детальніше за лінком

01/09/2017
Арт-тренінги для вимушених переселенців та інших користувачів бібліотеки

Запрошуємо на арт-тренінги. Для мешканок та мешканців Харкова та гостей міста.

Для всіх без будь-яких обмежень за віком, статтю, рівнем освіти, соціальним статусом, професією та іншими ознаками. Уміння малювати не обов'язкове. Мета - усвідомлення внутрішнього потенціалу, розвинення індивідуальної особистості через творчість, розвитку здатності розпізнавати, розуміння і сприймання власних почуттів.
Місце проведення - Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка.
Двічі на місяць.
Ведуча: арт-терапевт Анжеліка Підгайна
Тренінги безкоштовні. Попередній запис обов’язковий.
Адреса: Харків, провулок Короленка, 18
Контакти
098-902-32-64
kharkivlibrary@gmail.com

Надсилайте інформацію або дзвоніть:

 098-902-32-64
 kharkivlibrary@gmail.com

Серпень 2017

28/08/2017
ХІХ Міжнародна науково-практична конференція «Короленківські читання 2016» збірник

Підготовлено електронну версію частини І матеріалів ХІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Короленківські читання 2016» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї: інтеграція до світового наукового та історико-культурного простору».

Збірник містить доповіді та повідомлення пленарного засідання та І секції.
Видання розраховане на фахівців бібліотечної справи та суміжних галузей.
Повний текст доступний за посиланням

Детальніше за лінком

11/08/2017
«Містки громадської активності» проект

3-5 серпня 2017 р. у м. Харків відбувся четвертий семінар для ініціативних груп з картування громад в межах дворічного проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Українською бібліотечною асоціацією у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр

Участь у семінарі взяли 24 представники громадських організацій з 12 міст України, які в межах проекту «Містки громадської активності» виграли міні-гранти на проведення процесу картування у своїх громадах та спільно з бібліотеками будуть розвивати їх.
Серед переможців є й педставники нашого регіону - місто Ізюм та місто Мерефа.

Детальніше за лінком

10/08/2017
Вакансії для сучасних бібліотекарів запрошує Харківська обласна бібліотека для юнацтва

Увага, вакансії для сучасних бібліотекарів!
Комфортні умови, креативна команда, стабільна зарплата, повний соцпакет!

Харківська обласна бібліотека для юнацтва запрошує на постійну роботу співробітників:
• відділу обслуговування користувачів (організація масової роботи)
Вимоги: вища гуманітарна освіта, комунікабельність та досвід роботи з аудиторією, бажано вік до 40 років
• інформаційно-бібліографічного відділу
Вимоги: вища професійна освіта, вільне володіння комп’ютером, комунікабельність та досвід роботи з аудиторією, бажано вік до 45 років
• відділу комплектування, каталогізації та організації фондів
Вимоги: вища професійна освіта, вільне володіння комп’ютером, бажано вік до 45 років
Звертатися за тел. 62-60-79 або 362-03-44

Надсилайте інформацію або дзвоніть:

 62-60-79
 362-03-44
 пр. Ювілейний 49/8

01/08/2017
«Мінімальний культурний кошик» проект

Міністерство культури України розробило проект «Мінімального культурного кошика» – мінімальних стандартів забезпечення населення культурними послугами.

Президія Української бібліотечної асоціації просить представників регіональних відділень УБА, членів тематичних секцій УБА, а також усіх активних членів УБА долучитися до формування пропозицій до вказаного проекту «Мінімального культурного кошика»
Пропозиції та зауваження до проекту документа просимо надсилати до 12.00 02 серпня 2017 р. на електронну адресу члена Президії УБА Моісеєвої Світлани Анатоліївни uba_lugansk@ukr.net.

Надсилайте інформацію або дзвоніть:

 uba_lugansk@ukr.net

Липень 2017

25/07/2017
«Соціальні медіа для бібліотек: середовище, ресурс, сервіс» круглий стіл

Запрошуємо Вас взяти участь у Круглому столі «Соціальні медіа для бібліотек: середовище, ресурс, сервіс».

Захід відбудеться 31 жовтня 2017 року у Науковій бібліотеці Харківського національного медичного університету. Матеріали, оформлені відповідно до вимог необхідно надсилати на адресу libr@knmu.kharkov.ua до 30 вересня 2017 року з позначкою «Круглий стіл»

Детальніше за лінком

25/07/2017
«Бібліотек@ – від ідеальної до ефективної» VІІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум

13-16 вересня 2017 р. відбудеться VІІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, організований Українською бібліотечною асоціацією.

Форум відбудеться у межах 24-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові». Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотек@ – від ідеальної до ефективної».

Електронна реєстрація для участі у VІIІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі відкрита до 13 серпня 2017 р.

Детальніше за лінком

25/07/2017
«Книга і бібліотека у мистецькому просторі міста» всеукраїнська наукова конференція

Запрошуємо приєднатись до Всеукраїнської наукової конференції, яку планується провести на базі наукових бібліотек Харкова 18-19 жовтня 2017 року.

Планується випуск матеріалів конференції окремим збірником.
Можлива заочна участь з опублікуванням статті у збірнику матеріалів конференції.
Вартість публікації статті – 100 грн.
Проїзд і проживання за рахунок учасників.
Організатори бронюють місця в готелях м. Харкова за заявкою учасника.
Для участі в конференції просимо Вас зареєструватися до 01.09.2017 р

Детальніше за лінком

19/07/2017
Поповнення у "лавах" ХОВ УБА членство

Середина літа для нас відзначилась «новачками» у лавах ХОВ УБА.

Вітаємо фахівців ЦБС Московського, Холодногірського районів, ЦМБ ім. В.Г. Бєлінського та Наукової бібліотеки ХНМУ та Харківської обласної бібліотеки для юнацтва з членством у ХОВ УБА. Тепер нас більше півтори сотні!
Хто ще не з нами? Долучайтесь!

01/07/2017
«Короленківські читання 2017» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї: динамічний розвиток і пошук нових форматів»

Запрошуємо колег, фахівців архівної, музейної справи взяти участь у ХХ Міжнародній науково-практичній конференції «Короленківські читання 2017» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї: динамічний розвиток і пошук нових форматів»

Конференція відбудеться 26 жовтня 2017 р. у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка.

Детальніше за лінком