Чухліб, Тарас Васильович

Донеччина та Луганщина - козацькі землі України (XVI-XVIII ст.)

2017

Чухліб, Тарас Васильович.
Донеччина та Луганщина - козацькі землі України (XVI-XVIII ст.) [Текст] / Тарас Чухліб ; Нац. акад. наук України, Ін-т історії України, НДІ козацтва та ін. - 2-ге вид. - Київ : Олег Філюк, 2017. - 116 с. : іл. - У надзаг. також : Вишгород. іст.-культур. заповід. - Бібліогр. : с. 105-111. - ISBN 978-966-373-829-1

К2-193591

Давнє минуле Донецької та Луганської областей, як невід'ємної складової історії України, насичене різними цікавими та маловідомими сторінками, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Польсько-Литовською державою, Московським царством, Кримським ханством та Османською імперіею, а в другій половині XVI-XVIII ст. увійшли до складу Української козацької держави.
На основі оригінальних архівних та опублікованих джерел з України, Польщі, Росії і Туреччини, свідчень сучасників та наукової історичної літератури автор розкривае історію військово-господарського освоєння українцями від початку 1500-х рр. і до кінця 1700-х рр. території сучасних Донеччини та Луганщини.
Книга оформлена ілюстраціями, які відображують сучасні військові дії на сході України.

Фонд відділу «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка
Надійшло у січні 2018

 

Останні надходження

Bolitho Rod
Мандибура Віктор Омелянович
Чорномаз В'ячеслав Анатолійович
Долінський Леонід Борисович
Ваврух Маркіян Васильович
Герасименко Олександр Іванович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання