Чухліб, Тарас Васильович

Донеччина та Луганщина - козацькі землі України (XVI-XVIII ст.)

2017

Чухліб, Тарас Васильович.
Донеччина та Луганщина - козацькі землі України (XVI-XVIII ст.) [Текст] / Тарас Чухліб ; Нац. акад. наук України, Ін-т історії України, НДІ козацтва та ін. - 2-ге вид. - Київ : Олег Філюк, 2017. - 116 с. : іл. - У надзаг. також : Вишгород. іст.-культур. заповід. - Бібліогр. : с. 105-111. - ISBN 978-966-373-829-1

К2-193591

Давнє минуле Донецької та Луганської областей, як невід'ємної складової історії України, насичене різними цікавими та маловідомими сторінками, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Польсько-Литовською державою, Московським царством, Кримським ханством та Османською імперіею, а в другій половині XVI-XVIII ст. увійшли до складу Української козацької держави.
На основі оригінальних архівних та опублікованих джерел з України, Польщі, Росії і Туреччини, свідчень сучасників та наукової історичної літератури автор розкривае історію військово-господарського освоєння українцями від початку 1500-х рр. і до кінця 1700-х рр. території сучасних Донеччини та Луганщини.
Книга оформлена ілюстраціями, які відображують сучасні військові дії на сході України.

Фонд відділу «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка
Надійшло у січні 2018

 

Останні надходження

Яворська, Надія Петрівна
Федорчак, Олексій Євстахійович
Макстон, Ґрем
Семихат, Віктор Дмитрович
Волошин, Любов Василівна
Шактер, Рафаель
Почепцов, Георгий Георгиевич
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання