Горобець Віктор

Світанок української держави. Люди, соціум, влада, порядки, традиції

2017

Горобець В. Світанок української держави. Люди, соціум, влада, порядки, традиції [Текст] / Віктор Горобець. - Харків: Книжковий клуб ''Клуб сімейного дозвілля'', 2017. - 448 с.: іл.

К2-194829

Віктор Горобець - доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки України, завідувач відділу соціальної історії Інституту історії України Національної академії наук України, відповідальний редактор альманаху «Соціум». Викладав у Національному університеті «Киеве-Могилянська академія» та Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Коло наукових інтересів професора охоплює проблеми політичної і соціальної історії середньовічної та ранньомодерної України, історії дипломатії і міжнародних відносин. Автор понад 500 наукових праць, серед них понад 20 індивідуальних і колективних монографій.

Ця книжка про один з найяскравіших i водночас найбільш драматичних періодів вітчизняної історії - добу визвольних змагань козацтва середини ХVII століття, після яких постала Українська козацька держава, а потім - сто років відчайдушної, жертовної боротьби за зміцнення й розбудову власної країни.

Історія козацької доби не вкладається у штучно спрощену модель, а постає в усіх кольорах і відтінках. Це чесна розповідь про величні й героїчні справи, доблесть і жертовність, доленоснi державні рішення і мудрість, що випередила час, а також про ганебні прояви егоїзму, легкодухості й слабкості, недалекоглядності, зрадливості, підлості й жадібності. Розповідь про те, як вершилась історія України в її золоту добу, коли поняття «воля», «право», «гідність», «незалежність» були сенсом життя.

І в цьому дзеркалі Минувшини відбивається жива душа народу, творця своєї історії.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у березні 2018

 

Останні надходження

Докінз Річард
Бохеньський Юзеф-Марія
Михалевич Ірина Юріївна
Косяк Сергей Николаевич
Лавер Олександр Георгійович
Орленко Микола Іванович
Хвильовий Микола Григорович
Сивицький Данило Йосипович
Тележенко Любов Миколаївна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання