Горобець Віктор

Світанок української держави. Люди, соціум, влада, порядки, традиції

2017

Горобець В. Світанок української держави. Люди, соціум, влада, порядки, традиції [Текст] / Віктор Горобець. - Харків: Книжковий клуб ''Клуб сімейного дозвілля'', 2017. - 448 с.: іл.

К2-194829

Віктор Горобець - доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки України, завідувач відділу соціальної історії Інституту історії України Національної академії наук України, відповідальний редактор альманаху «Соціум». Викладав у Національному університеті «Киеве-Могилянська академія» та Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Коло наукових інтересів професора охоплює проблеми політичної і соціальної історії середньовічної та ранньомодерної України, історії дипломатії і міжнародних відносин. Автор понад 500 наукових праць, серед них понад 20 індивідуальних і колективних монографій.

Ця книжка про один з найяскравіших i водночас найбільш драматичних періодів вітчизняної історії - добу визвольних змагань козацтва середини ХVII століття, після яких постала Українська козацька держава, а потім - сто років відчайдушної, жертовної боротьби за зміцнення й розбудову власної країни.

Історія козацької доби не вкладається у штучно спрощену модель, а постає в усіх кольорах і відтінках. Це чесна розповідь про величні й героїчні справи, доблесть і жертовність, доленоснi державні рішення і мудрість, що випередила час, а також про ганебні прояви егоїзму, легкодухості й слабкості, недалекоглядності, зрадливості, підлості й жадібності. Розповідь про те, як вершилась історія України в її золоту добу, коли поняття «воля», «право», «гідність», «незалежність» були сенсом життя.

І в цьому дзеркалі Минувшини відбивається жива душа народу, творця своєї історії.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у березні 2018

 

Останні надходження

Polyakov Maxim
Lukanov Yuriy
Тетлок Філіп
Збанацька Оксана Миколаївна
Кличко Володимир Володимирович
Шлегель Карл
Стеблюк Всеволод Володимирович
Лещенко Роман Миколайович
Єрмоленко Володимир
Міночкіна Ольга Миколаївна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання