Автобіографічні записки, 1918-1933

Малевич Казимир Северинович

Автобіографічні записки, 1918-1933

2017

Малевич К. С. Автобіографічні записки, 1918-1933 [Текст] / Малевич; упоряд. А. Білоусова]. - Київ: Родовід, 2017. - 96 с.: іл.

К2-199826

Ця книга має розпочати серію видань, присвячену автобіографічним текстам мистців. Вибір спогадів Казимира Малевича першим текстом не є випадковим - ці записи часто згадуються, коли йдеться про зв'язок художника з Україною. Окрім того, для дослідників вони лишаються основним джерелом свідчень про раннє життя мистця. Водночас, це захопливий, живописний текст сам по собі. Малевич з гумором згадує свої дитячі та юнацькі роки, родину, друзів, навчання і все, що допомогло йому стати художником. Спогади дають нам уявлення і про натуру, характер автора «Чорного квадрата», а також є гар¬ним зразком його дуже своєрідної, характерної манери письма.

На жаль, Малевич не лишив цілісного тексту -«Розділи з автобіографії художника» мистець не закінчив. Натомість маємо фрагменти, написані в різні роки, можливо, тому тексти дещо різняться між собою за манерою викладу. Якщо в спогадах про дитинство художник описує переважно особисті відчуття та переживання, то частину про юність та молодість (в автобіографії описані події приблизно до 1913-1914 років) майже повністю присвячує проблемам та аналізу мистецтва. Тим цікавіше бачити, як через роки мистець оцінює ранній період свого життя та його значення для власного подальшого становлення як художника.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у січні 2019

 

Останні надходження

Borovyk, A. V.
Сверстюк Євген
Ушкалов Леонід Володимирович
Хромець Віталій Леонідович
Стяжкіна Олена
Енаф Марсель
Строґац Стівен
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання