Михайлин Ігор Леонідович

Літературна Харківщина. Кн. 2: Проза: Есеїстика. Портрети. Рецензії.

2015

Михайлин І. Л. Літературна Харківщина [Текст] / Ігор Михайлин. - Харків : Майдан, 2007 - .

Кн. 2 : Проза : Есеїстика. Портрети. Рецензії. - 2015. - 307 с. - Бібліогр. у підряд. прим.

К2-190868

Ця книга — продовження ширшого проекту під загальною назвою «Літературна Харківщина», перша книга якого, присвячена поезії, вийшла в світ ще в 2007 році.

Книга містить літературні портрети видатних письменників минулого: Дмитра Яворницького, Аркадія Любченка, Ігоря Муратова, Петра Василенка, Ігоря Лагози — та сучасних прозаїків Харківщини; Михайла Олефіренка, Ганни Ткаченко, Володимира Пенчукова, Миколи Шакіна. В окремому розділі розглянуто мемуарні, публіцистичні та літературно-критичні праці Юрія Шевельова, Миколи Коржа, Михайла Гомона, Миколи Шатилова, Володимира Брюггена, Наталки Маслової.

В основу деяких літературних портретів покладені передмови (післямови), які автор свого часу написав до вибраних творів, рецензії на підсумкові збірки тих чи інших письменників або доповіді про їхню творчість, з якими автор виступав на різноманітних конференціях чи засіданнях наукових товариств. Автор не ставив собі за мету охопити якомога більше постатей, але подати якісний аналіз творчості відомих харківських прозаїків.

Книжка розрахована на студентів, викладачів вищих закладів освіти, учнів та вчителів, усіх, хто цікавиться літературою Харківщини; але головне її призначення — бути навчальним посібником з літературного краєзнавства для середніх шкіл. ''

Фонд відділу «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка
Надійшло у травні 2017

 

Останні надходження

Коваль Ірина Федорівна
Сопко Валерія Василівна
Довгань Жанна Миколаївна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання