Грінченко Борис Дмитрович

Зібрання творів. Етнографічна спадщина

2015

Грінченко Б. Д. Зібрання творів. Етнографічна спадщина [Текст] / Борис Грінченко; [упоряд.: Олена Мислива, Антоніна Мовчун, Василь Яременко; вид. підгот. Н.-д. лаб. грінченкознавства Київ. ун-ту ім. Б. Грінченка]. - Київ: Київський ун-т ім. Б. Грінченка, 2015 - .

Кн. 1 / [вступ. сл.: В. О. Огнев'юк; передм., комент., прим.: В. В. Яременко]. - 2015. - 652, [2] с.: іл.

К3-63081

До першої книги «Етнографічної спадщини Б. Д. Грінченка увійшли 1-й та 2-й випуски «Этнографических материалов, собранных в Черниговской и соседних с ней губерниях» (1895 — 1896). Вперше перевидаються через 120 років після публікації у «Земском сборнике Черниговской губернии» і окремими виданнями. Етнографія у ХІХ — на початку ХХ ст. була найрозвиненішою народознавчою наукою, що відігравала значну державотворчу і націєтворчу роль, через що більшовицькою ідеологією була фактично знищена: знята з наукових і навчальних програм, із плану наукових перевидань. Збагнути і засвоїти рецепцію етнографічних праць Б. Д. Грінченка, думок провідних вчених про роль і значення етнографії як науки допоможуть вміщені в книзі передмова, додатки та примітки.

Для широкого кола зацікавлених у вивченні українського народознавства, зокрема народних вірувань, мудрості, світогляду, моралі, побуту, звичаїв, традицій, обрядовості.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у липні 2017

 

Останні надходження

Болотских, Олег Николаевич
Немцова, Валентина Сергеевна
Лисенко, Іван Максимович
Кобзева, Тетяна Василівна
Ландау, Александр
Ільків, Олег Васильович
Белько, Олег Олександрович
Завальнюк, Олександр Михайлович
Гараджаев, Джейхун
Овсіюк, Оксана Володимирівна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання