Грінченко Борис Дмитрович

Зібрання творів. Етнографічна спадщина

2015

Грінченко Б. Д. Зібрання творів. Етнографічна спадщина [Текст] / Борис Грінченко; [упоряд.: Олена Мислива, Антоніна Мовчун, Василь Яременко; вид. підгот. Н.-д. лаб. грінченкознавства Київ. ун-ту ім. Б. Грінченка]. - Київ: Київський ун-т ім. Б. Грінченка, 2015 - .

Кн. 1 / [вступ. сл.: В. О. Огнев'юк; передм., комент., прим.: В. В. Яременко]. - 2015. - 652, [2] с.: іл.

К3-63081

До першої книги «Етнографічної спадщини Б. Д. Грінченка увійшли 1-й та 2-й випуски «Этнографических материалов, собранных в Черниговской и соседних с ней губерниях» (1895 — 1896). Вперше перевидаються через 120 років після публікації у «Земском сборнике Черниговской губернии» і окремими виданнями. Етнографія у ХІХ — на початку ХХ ст. була найрозвиненішою народознавчою наукою, що відігравала значну державотворчу і націєтворчу роль, через що більшовицькою ідеологією була фактично знищена: знята з наукових і навчальних програм, із плану наукових перевидань. Збагнути і засвоїти рецепцію етнографічних праць Б. Д. Грінченка, думок провідних вчених про роль і значення етнографії як науки допоможуть вміщені в книзі передмова, додатки та примітки.

Для широкого кола зацікавлених у вивченні українського народознавства, зокрема народних вірувань, мудрості, світогляду, моралі, побуту, звичаїв, традицій, обрядовості.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у липні 2017

 

Останні надходження

Turchyn Dmytro
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання