Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика

2017

Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика [Текст]: [збірка] / [Нац. центр О. Довженка; упоряд. С. Мензелевський]. - Київ: Нац. центр Олександра Довженка, 2017. - 674 с., [56] арк. іл: іл.

К4-25703

Збірка «Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика» є першим у своєму роді критичним коментарем до життя й творчості українського кінорежисера та скульптора Івана Кавалерiдзе (1887 — 1978). У книзі на автентичному матеріалі робиться спроба реконструкції неупередженої біографії Кавалерідзе, позбавленої як радянських, так i діаспорних ідеологічних штампів і риторичних лакун.

Більшість текстів, що ввійшли у видання, повертаються в науковий обсяг після десятків років цензурування, забуття або публікуються вперше.

Особливий інтерес для кінознавців становитиме добір ранньої радянської кінокритики, що проливає світло на дискусії довкола експериментального мистецтва в 1920-ті й на становлення соцреалізму в 1930-ті роки.

Текстуальні матеріали доповнюються п'ятьма блоками фотографій, які містять: особисті та сімейні знаки Кавалерiдзе, робочі моменти, компіляцію рідкісної архівної документації до його фільмів, плакати до кіноробіт, а також всі віднайдені на сьогодні кадри з його втраченої стрічки «Злива».

Для кінознавців, істориків українського кіно, дослідників радянської культури 1920-х — 1940-х років, культурологів, а також для всіх, кому не байдужа історія української радянської культури.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у серпні 2017

 

Останні надходження

Потанина Ирина Сергеевна
Коваленко Артем Володимирович
Онищук Н. В.
Далай Лама XIV (1935- )
Сокуренко Валерій Васильович
Кравчук Ігор Святославович
Вілан Чарльз
Ткачук Ганна Юріївна
Ісмайлов Карен Юрійович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання