Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика

2017

Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика [Текст]: [збірка] / [Нац. центр О. Довженка; упоряд. С. Мензелевський]. - Київ: Нац. центр Олександра Довженка, 2017. - 674 с., [56] арк. іл: іл.

К4-25703

Збірка «Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика» є першим у своєму роді критичним коментарем до життя й творчості українського кінорежисера та скульптора Івана Кавалерiдзе (1887 — 1978). У книзі на автентичному матеріалі робиться спроба реконструкції неупередженої біографії Кавалерідзе, позбавленої як радянських, так i діаспорних ідеологічних штампів і риторичних лакун.

Більшість текстів, що ввійшли у видання, повертаються в науковий обсяг після десятків років цензурування, забуття або публікуються вперше.

Особливий інтерес для кінознавців становитиме добір ранньої радянської кінокритики, що проливає світло на дискусії довкола експериментального мистецтва в 1920-ті й на становлення соцреалізму в 1930-ті роки.

Текстуальні матеріали доповнюються п'ятьма блоками фотографій, які містять: особисті та сімейні знаки Кавалерiдзе, робочі моменти, компіляцію рідкісної архівної документації до його фільмів, плакати до кіноробіт, а також всі віднайдені на сьогодні кадри з його втраченої стрічки «Злива».

Для кінознавців, істориків українського кіно, дослідників радянської культури 1920-х — 1940-х років, культурологів, а також для всіх, кому не байдужа історія української радянської культури.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у серпні 2017

 

Останні надходження

Хахула Любомир Ігорович
Філатова Оксана Степанівна
Муратова Світлана Олександрівна
Косовський Леонід Миколайович
Латковська Тамара Анатоліївна
Івашкевич Едуард Зенонович
Тамни Джон
Дереш Любко
Дубініна Оксана Миколаївна
Гридін Сергій
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання