Кобзева, Тетяна Василівна

Вогненні роки : Нововодолажчина у Другій світовій війні

2017

Кобзева, Тетяна Василівна.
Вогненні роки : Нововодолажчина у Другій світовій війні [Текст] : [наук.-публіцист. зб.] / Т. В. Кобзева, О. В. Дьякова. - Харків : Федорко, 2017. - 576 с. : іл. - З дарчим написом авт. - Бібліогр. : с. 561-574.

К3-63159

Книга присвячена подіям Другої світової війни (в царині німецькорадянської війни, яка прокотилася територією Нововодолазського та Старовірівського районів Харківської області у і941 — і943 рр.
При роботі над книгою авторами використано великий масив архівних та документальних матеріалів, спогади місцевих жителів, зібраних у 2000-х роках. У центрі даної роботи мешканці, які безпосередньо брали участь у бойових діях у лавах діючої Червоної армії та місцевого партизанського загону i за свої героїчні вчинки були удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу, або були нагороджені бойовими орденами та медалями; с тут i спогади простих мешканців Водолажчини, які пережили страхіття нацистського окупаційного режиму на рідній землі; які робили все можливе для якнайшвидшого наближення, тут зокрема вміщені правдиві розповіді колишніх вимушених остарбайтерів, які вижили на каторжних роботах у Німеччині, а після звернення з трудового полону повернулися до рідних домівок.

Фонд відділу «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка
Надійшло у серпні 2017

 

Останні надходження

Іщейкін Костянтин Євгенович
Діордіца Ігор Володимирович
Сиделковский Алексей Леонович
Говорущенко Тетяна Олександрівна
Николози, Джозеф Д.
Воловник, Петро Володимирович
Шила, Анна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання