Кобзева, Тетяна Василівна

Вогненні роки : Нововодолажчина у Другій світовій війні

2017

Кобзева, Тетяна Василівна.
Вогненні роки : Нововодолажчина у Другій світовій війні [Текст] : [наук.-публіцист. зб.] / Т. В. Кобзева, О. В. Дьякова. - Харків : Федорко, 2017. - 576 с. : іл. - З дарчим написом авт. - Бібліогр. : с. 561-574.

К3-63159

Книга присвячена подіям Другої світової війни (в царині німецькорадянської війни, яка прокотилася територією Нововодолазського та Старовірівського районів Харківської області у і941 — і943 рр.
При роботі над книгою авторами використано великий масив архівних та документальних матеріалів, спогади місцевих жителів, зібраних у 2000-х роках. У центрі даної роботи мешканці, які безпосередньо брали участь у бойових діях у лавах діючої Червоної армії та місцевого партизанського загону i за свої героїчні вчинки були удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу, або були нагороджені бойовими орденами та медалями; с тут i спогади простих мешканців Водолажчини, які пережили страхіття нацистського окупаційного режиму на рідній землі; які робили все можливе для якнайшвидшого наближення, тут зокрема вміщені правдиві розповіді колишніх вимушених остарбайтерів, які вижили на каторжних роботах у Німеччині, а після звернення з трудового полону повернулися до рідних домівок.

Фонд відділу «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка
Надійшло у серпні 2017

 

Останні надходження

Хрящевська, Людмила Михайлівна
Соловьев, Станислав Николаевич
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання