Галагіда Ігор

''І вас переслідувати будуть ...'' Штрихи до історії репресій проти Української Греко-Католицької Церкви в Польщі у 1944-1957 рр.

2017

Галагіда І. ''І вас переслідувати будуть ...'' Штрихи до історії репресій проти Української Греко-Католицької Церкви в Польщі у 1944-1957 рр. [Текст]: [пер. з пол.: зб. ст.] / І. Галагіда. - Львів: Вид-во Укр. Катол. Ун-ту, 2017. - 358 с., [4] арк. іл.

К3-63335

Збірка статей Ігоря Галагіди, українського історика з Польщі, присвячена репресіям проти Української Греко-Католицької Церкви та долям її духовенства в повоєнній Польській Народній Республіці, насамперед у 1944-1956 pp., тобто в період польського сталінізму. Читач знайде тут аналіз історіографії до цієї теми, порівняння повоєнної державної політики щодо греко-католицьких Церков у різних країнах соціалістичного табору, огляд судових процесів над українськими священиками та їх поневірянь у концтаборі в Явожні. У двох статтях, основаних на документах колишніх органів безпеки ПНР, розповідається про форми й методи агентурно-оперативної роботи спецслужб проти греко-католицького духовенства. Завершує збірку стаття про обставини відновлення греко-католицького душпастирства в Польщі в 1957 р.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у листопаді 2017

 

Останні надходження

Федоренко Владислав Леонідович
Тараненко Владимир Иванович
Тараненко Владимир Иванович
Магда Евгений Валериевич
Плоский Віталій Олексійович
Коструб Віктор
Савицький Ігор Васильович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання