Галагіда Ігор

''І вас переслідувати будуть ...'' Штрихи до історії репресій проти Української Греко-Католицької Церкви в Польщі у 1944-1957 рр.

2017

Галагіда І. ''І вас переслідувати будуть ...'' Штрихи до історії репресій проти Української Греко-Католицької Церкви в Польщі у 1944-1957 рр. [Текст]: [пер. з пол.: зб. ст.] / І. Галагіда. - Львів: Вид-во Укр. Катол. Ун-ту, 2017. - 358 с., [4] арк. іл.

К3-63335

Збірка статей Ігоря Галагіди, українського історика з Польщі, присвячена репресіям проти Української Греко-Католицької Церкви та долям її духовенства в повоєнній Польській Народній Республіці, насамперед у 1944-1956 pp., тобто в період польського сталінізму. Читач знайде тут аналіз історіографії до цієї теми, порівняння повоєнної державної політики щодо греко-католицьких Церков у різних країнах соціалістичного табору, огляд судових процесів над українськими священиками та їх поневірянь у концтаборі в Явожні. У двох статтях, основаних на документах колишніх органів безпеки ПНР, розповідається про форми й методи агентурно-оперативної роботи спецслужб проти греко-католицького духовенства. Завершує збірку стаття про обставини відновлення греко-католицького душпастирства в Польщі в 1957 р.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у листопаді 2017

 

Останні надходження

Мелехов Андрей
Братичак Михайло Миколайович
Індутний Володимир Васильович
Эрл Томас
Моргун, Алла Серафимівна
Вікінг Мік
Соколюк Людмила Данилівна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання