Жадько Віктор Олексійович

Київська земля - Тарасова колиска

2017

Жадько В. О. Київська земля - Тарасова колиска [Текст]: цикл док. нарисів / Віктор Жадько. - Київ: Преса України, 2017. - 639 с.: іл.

К4-26084

Із покоління в покоління українці передають розповіді про улюбленого поета і художника - Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), про місця Київської землі, які відвідував та які, завдяки цьому, стали історичними. Це села Моринці, Кирилівка (Керелівка, Шевченкове), Андруші, Бровари, Бориспіль, Будище, Вільшана, Кагарлик, Потік, Переяслав, Яготин, міста Біла Церква, Бориспіль та інші населені пункти.

Склалася думка, що Тарас народився на Черкащині, Насправді ж це історична неточність. Черкаська область утворена 7 січня 1954 року. В XIX столітті Шевченкова мала батьківщина входила до Київської губернії. Ми вперше благословляємо у світ цикл доку¬ментальних публіцистичних нарисів, де розповідається про Тараса Шевченка як уродженця Київщини.

Ця книжка - сучасне прочитання життя і творчості Тараса Григоровича, результат копіткої багаторічної пошукової праці автора, який вивчив і дослідив Шевченкове творче і буденне життя, проїхав увесь шлях містами й селами колишньої Київської губернії, що ними Тарас мандрував.

Вперше в шевченкознавстві точно визначені та вказані місця, де поет і художник писав вірші, з яких змальовував краєвиди та історичні пам'ятки в Києві та містах і селах Київщини. Багато уваги автор приділяє історії створення малюнків Тараса Григоровича, минувшині краю, який любив Шевченко, долі особистостей, з якими Кобзар зустрічався, а їх близько сотні.

У творчій праці використано багатий культурологічний матеріал. Видання призначене для істориків, краєзнавців, учителів, шевченкознавців, широкого загалу читачів.

Фонд відділу «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка
Надійшло у грудні 2017

 

Останні надходження

Макстон, Ґрем
Семихат, Віктор Дмитрович
Волошин, Любов Василівна
Шактер, Рафаель
Почепцов, Георгий Георгиевич
Занусси, Кшиштоф
Смирнов, Вадим Николаевич
Ренчка, Інна Євгеніївна
Зиков, Ігор Семенович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання