Віковий ювілей Книжкової палати України

24/01/2019

Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

Віковий ювілей Книжкової палати України

Тематичні виставки

 

Напередодні 100-річного ювілею Книжкової палати України, який буде відзначатися 24 січня, працівниками кабінету бібліотекознавства підготовлена тематична виставка «Віковий ювілей Книжкової палати України». На виставці експонуються монографії, науково-популярні видання, бібліографічні покажчики та біобібліографічні довідники, публікації в фахових періодичних виданнях, присвячені історії становлення та розвитку Книжкової палати та її відділів від «Головної Книжної Палати» (1919 р.) під керівництвом Ю. Меженка до сьогодення. Це такі видання: «Бібліотечна справа в Україні в ХХ столітті» Л. А. Дубровіної, «Бібліографічна спадщина Юрія Меженка» Н. Стрішенець, спомини Л. Биковського «Книгарні – Бібліотеки – Академія», «Становлення державної бібліографії» та «Книжкова палата України. Історія і сьогодення» М. Сенченка, «Українські бібліографи. Біографічні відомості. Професійна діяльність. Бібліографія» та інші. Представлені також матеріали видавничої діяльності Книжкової палати: збірники статей «Державна бібліографія на Україні», науково-популярний журнал «Вісник Книжкової палати», щоквартальник «Календар знаменних та пам'ятних дат», «Словник книгознавчих термінів» тощо.

Особливої уваги заслуговує розділ, присвячений харківському періоду діяльності Книжкової палати УРСР (1922 – 1989), його справжньою окрасою стали світлини з особистого архіву завідувачки науково-видавничого відділу ХДНБ Світлани Михайлівни Миценко, яка за часи роботи (1974–1991 рр.) в цій науковій установі займала посади вченого секретаря та завідуючої відділом «Літопису журнальних статей». Виставка презентована колишнім працівникам Книжкової палати, які поділилися своїми споминами про діяльність у закладі, це: Світлана Михайлівна Миценко, завідувачка відділу «Україніка» імені Т. Г. Шевченка Надія Іванівна Полянська, заслужений працівник культури України, провідний бібліотекар відділу наукової обробки документів Алла Олексіївна Ємець та кандидат педагогічних наук, доцент ХДАК Віктор Васильович Сєдих.

Запрошуємо відвідати виставку, що експонуватиметься в кабінеті бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної до 10 лютого 2019 року.

Контакти

Бочко Валентина Володимирівна
бібліограф І категорії кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної
kbh.hdnb@gmail.com

 

Тематичні виставки Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

Конференції, семінари

11/02/2020 Наука ХХІ століття: Інновації у харчовій галузі і ресторанному бізнесі
Фестиваль науки - 2020
Науково-практична конференція
18-22 травня

Анонс подій у бібліотеці:

01/01/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

01/02/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

20/02/2020 Доступ до електронного каталогу

24/02/2020 Винахідницькі інновації на допомогу фермерським господарствам
Тематичні виставки
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

25/02/2020 «Можливість радіти життю»
La Festa Venezianna
Тематичні виставки
Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

Всі новини та події »