До 250-річчя від дня народження І. А. Крилова

13/02/2019

Науково-дослідний відділ документознавства, колекцій рідкісних видань і рукописів

До 250-річчя від дня народження І. А. Крилова

Прижиттєві та рідкісні видання

Тематичні виставки

 

Більшість біографів впевнені, що саме цього року святкується 250-річчя від дня народження одного з видатніших байкарів світу Івана Андрійовича Крилова.

13 лютого до цієї знаменної події у читально-експозиційному залі відділу документознавства, колекцій рідкісних видань та рукописів була відкрита виставка.

Треба відзначити, що «дідусь Крилов» був не тільки байкарем, а й драматургом, прозаїком, видавцем, журналістом, мав звання академіка Імператорської Академії наук і найпривабливіше для нас – БІБЛІОТЕКАРЕМ. Майже три десятиліття свого життя Іван Андрійович присвятив Імператорській Публічній бібліотеці Санкт-Петербурга. В РНБ досі зберігаються «Алфавитные указатели, писанные Иваном Андреевичем Крыловым», а деякі з розроблених ним спеціальних правил користування книгами у читальному залі існують і сьогодні. Крилову належить першість серед діячів бібліотечної справи Російської імперії, як шифрувальника книг (вказувались номер полиці та місце на неї). Також він пропонував щось подібне інвентарним книгам, чи топографічним каталогам, так звані «нумераційні зошити», крім того зробив багато для розвитку ідеї каталогізації.

На виставці було представлено багато прижиттєвих видань, як Крилова-видавця (журнали «Зритель», «Санкт-Петербургский Меркурий»), так і Крилова-автора (зокрема паризьке двотомне видання байок 1825 року двома мовами). До уваги читачів, співробітників та гостей бібліотеки — примірники чудових багатоформатних та мініатюрних ілюстрованих видань Крилова-байкаря. Кабінет бібліотекознавство люб’язно надав можливість ознайомитися з книгами, присвяченими Крилову-бібліотекарю.

Термін експонування: 13 лютого — 31 березня.

Контакти

Ісаєнко Ольга Ярополківна
зав. сектору
1-20

 

Тематичні виставки Науково-дослідний відділ документознавства, колекцій рідкісних видань і рукописів

Конференції, семінари

Анонс подій у бібліотеці:

01/03/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

13/03/2020 Обслуговування користувачів

30/03/2020 Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент
Партнери: Дистанційна академія ВГ «Основа», Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація, корпорація «Ранок»
Дистанційний курс
Дирекція
Початок о 10.00

25/04/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

28/04/2020 У кольорах поезії
До Всесвітнього дня поезії
Літературна студія
Соціокультурний центр

Всі новини та події »