Інтерактивні форми роботи в бібліотеці навчального закладу

20/03/2019

Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

Інтерактивні форми роботи в бібліотеці навчального закладу

Науково-практичний семінар

 

Відбувся науково-практичний семінар «Інтерактивні форми роботи в бібліотеці навчального закладу», організований фахівцями кабінету бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної для обласного методичного об'єднання бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти (ЗП(ПТ)О).
Семінар мав на меті ознайомити учасників з теоретичними засадами та практичними прикладами впровадження новаційних форм роботи в бібліотеці. На початку заходу Л. В. Глазунова, заступник директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, голова ХОВ УБА розповіла колегам про можливості інформальної освіти для бібліотекарів на базі ХДНБ під егідою харківського відділення УБА. Ю. М. Руденко, методист науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Харківській області, ознайомила колег з практичними аспектами впровадження інформаційних технологій в бібліотеках ЗП(ПТ)О. Продовжила тему Н. Ю. Данилова, бібліотекар Харківського професійного ліцею будівельних технологій у доповіді «Буктрейлер як ефективний медіаресурс сучасної бібліотеки».
Досвідом проведення інтерактивних заходів поділилися провідні фахівці ХДНБ ім. В. Г. Короленка. І. А. Карнаух, головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи, презентувала інноваційну форму роботи з читачами у виступі «Воркшоп як форма проведення навчального заходу з використанням активних, інтерактивних методів». Про популярний захід, бібліотечну квест-гру, розповіли О. В. Непочатова, головний бібліотекар кабінету бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної та В. Р. Антонова, зав. сектором наукової бібліографії відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка. О. В. Непочатова у виступі «Квест у бібліотеці як засіб формування інформаційної культури студента» зупинилася на алгоритмі організації та підготовки квест-гри у бібліотеці. Повідомлення було проілюстроване прикладом проведення заходу «Інфотур кабінетом бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної». Докладніше про проведення квестів у нашій книгозбірні розповіла В. Р. Антонова у доповіді «Квестоманія у ХДНБ ім. В. Г. Короленка: особливості організації та проведення квест-екскурсій».
Завершився захід обговоренням перспектив впровадження інформаційних та інтерактивних форм роботи в практику діяльності бібліотек ЗП(ПТ)О. Семінар доповнила тематична виставка «Бібліотечний промоушн», матеріали якої розкривають ефективні форми просування бібліотечних послуг та залучення нових користувачів.

Непочатова Оксана Володимирівна
головний бібліотекар кабінету бібліотекозвнаства імені Л. Б. Хавкіної
kbh.hdnb@gmail.com

 

 

Анонс подій у бібліотеці:

01/01/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

01/02/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

20/02/2020 Доступ до електронного каталогу

24/02/2020 Винахідницькі інновації на допомогу фермерським господарствам
Тематичні виставки
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

25/02/2020 «Можливість радіти життю»
La Festa Venezianna
Тематичні виставки
Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

Всі новини та події »