Українській Есперанто-Асоціації  — 30 років: екскурс в історію есперанто руху

25/02/2019

Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

Українській Есперанто-Асоціації — 30 років: екскурс в історію есперанто руху

Засідання есперанто-клубу «Ардо»

 

У читальному залі відділу літератури іноземними мовами та міжнародних зв'язків відбулося чергове засідання Харківського міського есперанто-клубу «Ардо». Йшлося про підготовку до святкування 30-річного ювілею Української Есперанто-Асоціації навесні поточного року.

Голова клубу В. Ходін зробив короткий екскурс в історію есперанто руху, нагадуючи присутнім про події 1989 року. Цього часу було утворено Українську Есперанто-Асоціацію (УкрЕА).

20— 21 травня 1989 року в Полтаві відбувся з'їзд есперантистів України, на якому було засновано незалежну від Радянського Союзу організацію. На з’їзд прибули понад 100 делегатів від 40 есперанто-клубів. Обговорювалися різні аспекти діяльності українських есперантистів. Чималий інтерес викликало обговорення назви створюваної організації: було запропоновано вісім варіантів. Переважну більшість голосів одержала назва, запропонована доцентом М.Т. Поповим з Бердянська — «Українська Есперанто-Асоціація» (УкрЕА). Надалі більш детально про події на з’їзді розповів постійний член клубу І. Ясинський. Член клубу С. Нежальська представила присутнім тематичну виставку, на якій експонувалися видання мовою есперанто, вирізки з газет, що висвітлюють участь есперантистів Харкова у конгресах есперантистів, багато фотографій різних років, членські квитки, значки, емблеми різних подій есперанто руху. Есперантисти, як правило, багато подорожують, зустрічаються, заводять нових друзів, взагалі есперанто рух перетворився на всесвітню спільноту або мережу, що об’єднує багатьох цікавих людей. Експонати виставки викликали чималий інтерес у відвідувачів.
Наприкінці зустрічі до клубу завітав есперантист Володимир Гончаров зі своїми друзями з пісенного клубу ім. Ю. Візбора. Відбувся невеличкий концерт за участю Т. Беззубкіної та В. Фоменка, пролунали улюблені пісні мовами есперанто, французькою та ін.

Контакти

Лубенська Н.В.
+0(93) 360 83 02

 

Клуби бібліотеки Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

Конференції, семінари

Анонс подій у бібліотеці:

01/03/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

13/03/2020 Обслуговування користувачів

30/03/2020 Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент
Партнери: Дистанційна академія ВГ «Основа», Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація, корпорація «Ранок»
Дистанційний курс
Дирекція
Початок о 10.00

03/04/2020 Технічні роботи на сайті бібліотеки

13/04/2020 Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички
VIIІ Всеукраїнська онлайн школа бібліотечного журналіста
Дистанційний курс
Відділ науково-методичної роботи
Початок о 10.00

25/04/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

28/04/2020 У кольорах поезії
До Всесвітнього дня поезії
Літературна студія
Соціокультурний центр

Всі новини та події »