Кроссмедійна бібліотечна журналістика

16/04/2019

Відділ науково-методичної роботи

Кроссмедійна бібліотечна журналістика

VII Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста

Школа бібліотечного журналіста

 

З 16 по 19 квітня 2019 р. за підтримки Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація» і Школи практичної журналістики тривала VII Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста. Фахівці публічних, шкільних і бібліотек закладів вищої освіти з восьми областей України: Донецької, Харківської, Дніпропетровської, Сумської, Херсонської, Черкаської, Миколаївської та Чернігівської знайомилися з кросмедійною бібліотечною журналістикою. Заняття проходили на базі Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка і партнерів школи – Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету і медіа-центру «Время».

Привітальними словами школу відкрили директор ХДНБ ім. В. Г. Короленка, заслужений працівник культури України Валентина Ракитянська і керівник та модератор курсу, заступник директора з наукової роботи, кандидат наук із соціальних комунікацій Людмила Глазунова. Учасники познайомилися у форматі інтерв’ю і зформували дошку знань, на якій зазначили свій досвід у бібліотечній журналістиці і чому в цій сфері бажають навчитися. Навчання розпочалося он-лайн лекцією «Крос-медійна бібліотечна журналістика. Тренди у нових медіа» від Людмили Глазунової. Слухачі дізналися про вплив конвергенції на освоєння нових кросмедійних форматів, кросмедійні інформаційні потоки, ознайомилися з жанрами універсальної журналістики, трендами у нових медіа та можливостями їх застосування у бібліотечній діяльності. З інноваціями і досвідом реалізації відеоконкурсів для дітей поділилася учасниця школи, завідуюча редакційно-видавничим сектором науково-методичного відділу Черкаської обласної бібліотеки для дітей Сусанна Хаустова. Учасників зацікавила можливість взяти участь у конкурсі патріотичних відеороликів «Синьо-жовте кіно», який зараз проводиться у бібліотеці. Технологію написання новин слухачі опановували на тренінгу «Новини: як підвищити рівень цитування в ЗМІ?» від засновниці Школи практичної журналістики та Kharkov Storytelling Club, експерта у сфері комунікацій (політичний pr) Ірини Лянної. До тренінгу долучилися не тільки учасники школи, а й всі зацікавлені бібліотекарі Харкова. Завершився перший день екскурсіями ХДНБ ім. В. Г. Короленка, кабінетом бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної, де провідні фахівці презентували слухачам «Базу даних ''Бібліотечна журналістика''» і тематичну виставку «Крос-медійна бібліотечна журналістика» (головний бібліотекар Оксана Непочатова), музейну експозицію (головний бібліотекар Юліана Ходарєва), розповіли про журналістські здібності та інтереси засновниці відділу Л. Б. Хавкіної та конкурс на кращу наукову роботу та інноваційний проект її імені (завідуюча кабінетом бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної Наталія Капустіна).

Екскурсія оновленим інформаційно-бібліотечним комплексом і знайомство з діяльністю Наукової бібліотеки ХНМУ чекала учасників наступного дня. Директор Ірина Киричок розповіла про інноваційні напрями роботи бібліотеки та благодійний проект «Світ у дитячих долоньках», ініціатором і координатором якого є Наукова бібліотека. Учасники підтримали ініціативу колег і передали дітям матеріали для творчих виробів. На майстер-класі «Поради редакторів» досвідом створення, наповнення редакційного портфелю, інструментами просування корпоративного видання «Бібліотерапевт» поділилися випускники Школи бібліотечного журналіста минулих років, члени редколегії Оксана Русанова та Катерина Кустова. Головний редактор газети Ірина Киричок і команда «Бібліотерапевта» відповіли на запитання учасників щодо організації роботи редакції, особливостей співпраці з студентами. Під час DIY лабораторії «Створюємо кросмедійний контент» від фахівців відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка Вікторії Лужанчук, Катерини Вірютіної й Антоніни Тіщенко слухачі знайомилися з напрямами та тенденціями у візуалізації контенту, сервісами для його створення, подкастингом. Застосували набуті знання при створенні інфографіки у сервісі Pictochart і відеоподкасту за допомогою додатку Power Director.

Третій день у медіа-центрі «Время» розпочався майстер-класом «Як зробити гарний фоторепортаж. Основні правила та поради» від заступника директора ЦБС Слобідського району, керівника творчої фото-відео майстерні «ArtLab», головного редактора газети «Бібліотечний PRяник» Ольги Терещенко. Тематика наступних виступів – діяльність бібліотек у соціальних мережах. Стратегіям просування у соціальних медіа було присвячено майстер-клас фахівця відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка Олега Соцкова, про досвід роботи бібліотек України у Facebook та Instagram розповіла завідуюча відділом обслуговування ЦБ ім. Д. І. Писарєва ЦБС Немишлянського р-ну м. Харкова Анна Обідіхіна. Разом з засновницею «Kharkov Storytelling Club» Іриною Лянною слухачі розбиралися, що таке сторітелінг і як його використовувати для просування у соціальних мережах, за 30 хвилин написали і презентували свої історії. Завершенням дня стала екскурсія містом і новим навчально-бібліотечним комплексом НЮУ імені Ярослава Мудрого.

На творчій майстерні «Мистецтво довгих текстів, або Створюємо лонгрід» від заступника директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, кандидата наук із соціальних комунікацій Людмили Глазунової учасники реалізували набуті знання: за допомогою сервіса Tilda Publishing створили і презентували тематичні лонгріди.

Усі слухачі отримали сертифікати і матеріали з прослуханих курсів. За результатами виконання домашніх (публікації у соцмережах) і практичних завдань (лонгрід, тестування) професійним журі: Людмилою Глазуновою, Вікторією Лужанчук, Олегом Соцковим пам’ятними подарунками було відзначено найкращі роботи й активні учасники.

Контакти

Глазунова Людмила Володимирівна
заступник директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, кандидат наук із соціальних комунікацій, голова Харківського обласного відділення (філії) УБА
libjournalist@gmail.com

Вірютина Катерина Миколаївна
завідуюча сектором інноватики та професійного розвитку відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка

 

Відділ науково-методичної роботи

Конференції, семінари

Анонс подій у бібліотеці:

01/03/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

13/03/2020 Обслуговування користувачів

30/03/2020 Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент
Партнери: Дистанційна академія ВГ «Основа», Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація, корпорація «Ранок»
Дистанційний курс
Дирекція
Початок о 10.00

03/04/2020 Технічні роботи на сайті бібліотеки

13/04/2020 Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички
VIIІ Всеукраїнська онлайн школа бібліотечного журналіста
Дистанційний курс
Відділ науково-методичної роботи
Початок о 10.00

25/04/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

28/04/2020 У кольорах поезії
До Всесвітнього дня поезії
Літературна студія
Соціокультурний центр

Всі новини та події »