Кроссмедійна бібліотечна журналістика

16/04/2019

Відділ науково-методичної роботи

Кроссмедійна бібліотечна журналістика

VII Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста

Школа бібліотечного журналіста

 

З 16 по 19 квітня 2019 р. за підтримки Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація» і Школи практичної журналістики тривала VII Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста. Фахівці публічних, шкільних і бібліотек закладів вищої освіти з восьми областей України: Донецької, Харківської, Дніпропетровської, Сумської, Херсонської, Черкаської, Миколаївської та Чернігівської знайомилися з кросмедійною бібліотечною журналістикою. Заняття проходили на базі Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка і партнерів школи – Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету і медіа-центру «Время».

Привітальними словами школу відкрили директор ХДНБ ім. В. Г. Короленка, заслужений працівник культури України Валентина Ракитянська і керівник та модератор курсу, заступник директора з наукової роботи, кандидат наук із соціальних комунікацій Людмила Глазунова. Учасники познайомилися у форматі інтерв’ю і зформували дошку знань, на якій зазначили свій досвід у бібліотечній журналістиці і чому в цій сфері бажають навчитися. Навчання розпочалося он-лайн лекцією «Кросмедійна бібліотечна журналістика. Тренди у нових медіа» від Людмили Глазунової. Слухачі дізналися про вплив конвергенції на освоєння нових кросмедійних форматів, кросмедійні інформаційні потоки, ознайомилися з жанрами універсальної журналістики, трендами у нових медіа та можливостями їх застосування у бібліотечній діяльності. З інноваціями і досвідом реалізації відеоконкурсів для дітей поділилася учасниця школи, завідуюча редакційно-видавничим сектором науково-методичного відділу Черкаської обласної бібліотеки для дітей Сусанна Хаустова. Учасників зацікавила можливість взяти участь у конкурсі патріотичних відеороликів «Синьо-жовте кіно», який зараз проводиться у бібліотеці. Технологію написання новин слухачі опановували на тренінгу «Новини: як підвищити рівень цитування в ЗМІ?» від засновниці Школи практичної журналістики та Kharkov Storytelling Club, експерта у сфері комунікацій (політичний pr) Ірини Лянної. До тренінгу долучилися не тільки учасники школи, а й всі зацікавлені бібліотекарі Харкова. Завершився перший день екскурсіями ХДНБ ім. В.Г. Короленка, кабінетом бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної, де слухачам розповіли про «Базу даних ''Бібліотечна журналістика''», основні напрями роботи відділу, цікаві факти з історії книгозбірні, презентували тематичну виставку «Кросмедійна бібліотечна журналістика».

Екскурсія оновленим інформаційно-бібліотечним комплексом і знайомство з діяльністю Наукової бібліотеки ХНМУ чекала учасників наступного дня. Директор Ірина Киричок розповіла про інноваційні напрями роботи бібліотеки та благодійний проект «Світ у дитячих долоньках», ініціатором і координатором якого є Наукова бібліотека. Учасники підтримали ініціативу колег і передали дітям матеріали для творчих виробів. На майстер-класі «Поради редакторів» досвідом створення, наповнення редакційного портфелю, інструментами просування корпоративного видання «Бібліотерапевт» поділилися випускники Школи бібліотечного журналіста минулих років, члени редколегії Оксана Русанова та Катерина Кустова. Головний редактор газети Ірина Киричок і команда «Бібліотерапевта» відповіли на запитання учасників щодо організації роботи редакції, особливостей співпраці з студентами. Під час DIY лабораторії «Створюємо кросмедійний контент» від фахівців відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка Вікторії Лужанчук, Катерини Вірютіної й Антоніни Тіщенко слухачі знайомилися з напрямами та тенденціями у візуалізації контенту, сервісами для його створення, подкастингом. Застосували набуті знання при створенні інфографіки у сервісі Pictochart і відеоподкасту за допомогою додатку Power Director.

Третій день у медіа-центрі «Время» розпочався майстер-класом «Як зробити гарний фоторепортаж. Основні правила та поради» від заступника директора ЦБС Слобідського району, керівника творчої фото-відео майстерні «ArtLab», головного редактора газети «Бібліотечний PRяник» Ольги Терещенко. Тематика наступних виступів – діяльність бібліотек у соціальних мережах. Стратегіям просування у соціальних медіа було присвячено майстер-клас фахівця відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка Олега Соцкова, про досвід роботи бібліотек України у Facebook та Instagram розповіла завідуюча відділом обслуговування ЦБ ім. Д. І. Писарєва ЦБС Немишлянського р-ну м. Харкова Анна Обідіхіна. Разом з засновницею «Kharkov Storytelling Club» Іриною Лянною слухачі розбиралися, що таке сторітелінг і як його використовувати для просування у соціальних мережах, за 30 хвилин написали і презентували свої історії. Завершенням дня стала екскурсія містом і новим навчально-бібліотечним комплексом НЮУ імені Ярослава Мудрого.

На творчій майстерні «Мистецтво довгих текстів, або Створюємо лонгрід» від заступника директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, кандидата наук із соціальних комунікацій Людмили Глазунової учасники реалізували набуті знання: за допомогою сервіса Tilda Publishing створили і презентували тематичні лонгріди.

Усі слухачі отримали сертифікати і матеріали з прослуханих курсів. За результатами виконання домашніх (публікації у соцмережах) і практичних завдань (лонгрід, тестування) професійним журі: Людмилою Глазуновою, Вікторією Лужанчук, Олегом Соцковим пам’ятними подарунками було відзначено найкращі роботи й активні учасники.

Контакти

Глазунова Людмила Володимирівна
заступник директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, кандидат наук із соціальних комунікацій, голова Харківського обласного відділення (філії) УБА
libjournalist@gmail.com

Вірютина Катерина Миколаївна
завідуюча сектором інноватики та професійного розвитку відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка

 

Відділ науково-методичної роботи

Конференції, семінари

15/05/2019 Документно-пам'яткові комплекси у науковій бібліотеці: традиційні та інноваційні шляхи формування, опису та розкриття
Науково-практичний семінар
Науково-дослідний відділ документознавства, колекцій рідкісних видань і рукописів
початок о 13.00

23/05/2019 Шості бібліографічні студії
Пам’яті Г. М. Каширіної
Конференція
Відділ «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка

Анонс подій у бібліотеці:

12/03/2019 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

11/04/2019 «Славетні Князі Галицькі-Острозькі»
Виставка графічних робіт Олега Кіналя
Виставка картин
Соціокультурний центр
Початок о 9.00

22/04/2019 Графік роботи у святкові дні

22/04/2019 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для вимушених переселенців та інших користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

23/04/2019 Книг незмірна глибина
До Всесвітнього дня книги й авторського права
Тематичні виставки
Соціокультурний центр

25/04/2019 Інвестиції в інновації – запорука довгострокового економічного зростання
До Міжнародного дня інтелектуальної власності
Зустріч за «круглим столом»
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів
Початок о14.00

29/04/2019 Магічна сила танцю
До Міжнародного дня танцю
Тематичні виставки
Соціокультурний центр

Всі новини та події »