Актуальні питання каталогізації у сучасних умовах

04/04/2019

Актуальні питання каталогізації у сучасних умовах

Семінар

 

З 2 по 4 квітня у ХДНБ ім. В. Г. Короленка відбувся традиційний науково-практичний семінар «Актуальні питання каталогізації у сучасних умовах». Важливим моментом цьогорічного заходу стала унікальна можливість для членів УБА ексклюзивно поспілкуватися із завідувачкою відділу класифікаційних систем Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова» Валентиною Михайлівною Муравйовою.

За запрошенням голови президії Харківського обласного відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація» (ХОВ УБА), заступника директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка, кандидата наук із соціальних комунікацій Л. В. Глазунової 2 та 3 квітня завідуюча відділом класифікаційних систем Книжкової палати України В. М. Муравйова провела заняття на тему «Складні випадки індексування ресурсів за УДК». Вона також висвітлила питання організації каталогів за УДК, укладання робочих таблиць, прийняття методичних рішень для понять, на які в таблицях УДК відсутні прямі індекси. Захід відвідали 77 фахівців – із Харкова та Полтави: викладачі факультету соціальних комунікацій Харківської державної академії культури, бібліотекарі державних, обласних, публічних книгозбірень, бібліотек закладів вищої освіти, а також представники видавництва «Ранок» та Харківського історичного музею. Учасники тренінгу отримали сертифікати.

Дякуємо шановній Валентині Михайлівні за підготовлені змістовні, цікаві та корисні матеріали з методики систематизації документів за УДК!

4 квітня в актовій залі Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка продовжився науково-практичний семінар «Актуальні питання каталогізації у сучасних умовах» для фахівців бібліотек Харкова. Організували захід працівники відділу наукової систематизації, предметизації та організації систематичних каталогів (завідуюча відділом Н. В. Подошовка). Розглядалися такі питання:

1. Зміни у технології формування авторитетного файла колективного автора в ХДНБ ім. В. Г. Короленка (Л. В. Науменко, головний бібліотекар відділу наукової обробки документів і організації алфавітних каталогів ХДНБ ім. В. Г. Короленка). Йшлося про зміни в технології формування авторитетного файла колективного автора ХДНБ ім. В. Г. Короленка, які пов’язані з необхідністю уніфікувати підходи до його створення бібліотеками – учасницями Міжвідомчої робочої групи з лінгвістичного забезпечення бібліотечних інформаційно-пошукових систем, діяльність якої спрямована на подальшу розробку національних авторитетних файлів.

2. УДК як міжнародна система організації знань та індексування документів. Вивчення методичних матеріалів ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова» (Л. П. Козоріз, завідуюча сектором лінгвістичного забезпечення електронного каталогу та формування авторитетного файла предметних рубрик відділу наукової систематизації, предметизації та організації систематичних каталогів ХДНБ ім. В. Г. Короленка). Доповідач підкреслила, що два роки тому набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації», яка є міжнародною системою класифікації документів та засобом інтелектуалізації інформаційно-пошукових систем України. Розкрила зміст методичних посібників ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова», що використовують фахівці бібліотек для систематизації документів за УДК.

3. Презентація виставки «Досвід бібліотек України з індексування документів за УДК». (О. В. Непочатова, головний бібліотекар кабінету бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної ХДНБ ім. В. Г. Короленка). Були представлені офіційні, нормативні, методичні матеріали та публікації з досвіду роботи бібліотек з упровадження УДК в Україні, що зберігаються у фонді кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної.

 

Додаткові матеріали

Складні випадки індексування ресурсів за УДК

Конференції, семінари

Анонс подій у бібліотеці:

01/03/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

13/03/2020 Обслуговування користувачів

30/03/2020 Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент
Партнери: Дистанційна академія ВГ «Основа», Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація, корпорація «Ранок»
Дистанційний курс
Дирекція
Початок о 10.00

03/04/2020 Технічні роботи на сайті бібліотеки

13/04/2020 Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички
VIIІ Всеукраїнська онлайн школа бібліотечного журналіста
Дистанційний курс
Відділ науково-методичної роботи
Початок о 10.00

25/04/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

28/04/2020 У кольорах поезії
До Всесвітнього дня поезії
Літературна студія
Соціокультурний центр

Всі новини та події »