ПОЛУМ’Я ТВОРЧОСТІ ОЛЬГИ БОНДАРЕНКО

21/05/2019

Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

ПОЛУМ’Я ТВОРЧОСТІ ОЛЬГИ БОНДАРЕНКО

Виставка-інсталяція

Тематичні виставки

 

Присутнім на творчій зустрічі поетичної спільноти Харківщини і презентації нової книги головного бібліотекаря ХДНБ ім. В. Г. Короленка М. М. Чегринець «Нам виден свет сияющего завтра» була запропонована незвична виставка-інсталяція «Полум’я творчості Ольги Бондаренко». На мольбертах, що символізують майстерню та саму суть творчого процесу митця, експонувався творчий доробок поета і співробітника бібліотеки у 1945–1987 рр.

Центральне місце виставки зайняла тема духовного зв’язку Анни Ахматової і Ольги Бондаренко, телеграма Анни Андріївни з позитивною оцінкою творчості харківської поетеси, а також публікації відомих літературознавців, критиків, дослідників творчості А. Ахматової з текстологічним аналізом поезій. Серед представлених унікальних експонатів – і перші вірші Ольги Тимофіївни, надруковані в газеті «Красное знамя», і славнозвісний вірш «Нет, это было не со мной», помилково опублікований під ім’ям Анни Ахматової у журналі «Простор». В окремому розділі зібрані перші збірки віршів О. Т. Бондаренко – «Зеленый дождь», «Я пройду пламенеющим садом», опубліковані вже після її смерті завдяки зусиллям харківських поетів С. Шелкового і Л. Пятак.

Уявлення про внутрішній світ О. Бондаренко надають і численні щоденники, які вона вела протягом свого життя і лише частка з яких була упорядкована та видана іншим співробітником ХДНБ ім. В. Г. Короленка – С. Б. Шоломовою. Записи, залишені на сторінках щоденників, змальовують не лише портрет власниці, але й загальну картину історичного минулого як бібліотеки, так і суспільства в якому жила поетеса. Зв'язок О. Т. Бондаренко з природою підкреслювався і художнім оформленням її вибраних поезій, написаних у різні роки життя, у вигляді кленових, липових та березових листків. Крім поетичного доробку на виставці представлені роботи Ольги Тимофіївни як бібліотекаря-бібліографа: статті, бібліографічні огляди та видання, укладачем яких вона була.

Безперечну цінність для широкого загалу і шанувальників творчості О. Т. Бондаренко мають спогади про неї, залишені сучасниками (видання «Сквозь откровение воспоминаний», «Нам виден свет сияющего завтра» М. М. Чегринець). Виставка отримала високу оцінку від доньки Ольги Тимофіївни – ветерана ХДНБ ім. В. Г. Короленка А. В. Акулової.

Контакти

Ходарєва Юліана Владиславівна
Головний бібліотекар кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної
kbh.hdnb@gmail.com

 

Тематичні виставки Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

Конференції, семінари

Анонс подій у бібліотеці:

01/03/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

13/03/2020 Обслуговування користувачів

30/03/2020 Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент
Партнери: Дистанційна академія ВГ «Основа», Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація, корпорація «Ранок»
Дистанційний курс
Дирекція
Початок о 10.00

03/04/2020 Технічні роботи на сайті бібліотеки

13/04/2020 Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички
VIIІ Всеукраїнська онлайн школа бібліотечного журналіста
Дистанційний курс
Відділ науково-методичної роботи
Початок о 10.00

25/04/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

28/04/2020 У кольорах поезії
До Всесвітнього дня поезії
Літературна студія
Соціокультурний центр

Всі новини та події »