Керівник нової формації

17/07/2019

Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

Керівник нової формації

(до 50-річчя від дні народження Оксани Анатоліївни Поліщук, завідуючої відділом наукової обробки документів та організації алфавітних каталогів)

Тематичні виставки

 

У кабінеті бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної в межах циклу «З когорти короленківців» та з нагоди 50-річчя завідуючої відділом наукової обробки документів та організації алфавітних каталогів Оксани Анатоліївни Поліщук, експонується книжкова виставка «Керівник нової формації».

До ХДНБ ім. В. Г. Короленка Оксана Анатоліївна прийшла молодим спеціалістом у 1990 р., після закінчення Харківського державного інституту культури, і за роки роботи в книгозбірні пройшла шлях від бібліотекаря до завідуючої відділом. Роботу розпочала у відділі технічної літератури, потім працювала у відділах: зберігання фондів, науково-методичному, секторі планування та наукової організації праці при директорі бібліотеки.

З 2001 р. О. А. Поліщук обіймає посаду завідуючої відділом обробки фондів та організації алфавітних каталогів (з 2009 р. – відділ наукової обробки документів та організації алфавітних каталогів (ВАК)). Під її керівництвом робота відділу характеризується активним впровадженням новітніх технологій. З упровадженням в ХДНБ ім. В. Г. Короленка АБІС «ІРБІС» у 2002 р., фахівці відділу вивчили можливості програми, створили і формують бази даних «Електронний каталог», «Авторитетний файл “Колективний автор”», «Авторитетний файл “Індивідуальний автор”», здійснюють методичне керівництво бібліотеками регіону.

Детальніше зі здобутками, професійними інтересами Оксани Анатоліївни та результатами роботи відділу знайомлять матеріали виставки. Публікації у збірниках наукових конференцій та на сторінках періодичних видань «Бібліотечний форум України», «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» присвячені актуальним темам каталогізації: проблемним питанням рекаталогізації фонду, бібліографічному редагуванню алфавітного каталогу, розробці авторитетного файлу колективного автора. Методичні поради, розроблені в співавторстві з фахівцями ВАК В. К. Разінковою та Л. О. Мартовицькою, надають рекомендації з питань бібліографічного редагування алфавітного каталогу та складання бібліографічного опису електронних видань. Зацікавлять відвідувачів виставки і матеріали, що висвітлюють результати багаторічного дослідження відділу «Нотні видання до 1917 р. у фонді ХДНБ ім. В. Г. Короленка», які суттєво доповнюють картину нотовидання в Україні і вводять нові відомості до наукового обігу – публікації з опису та рекаталогізації нотних видань в ЕК, створення картотеки і каталогу «Духовні нотні видання у фонді ХДНБ ім. В. Г. Короленка».

Визнанням високого рівня професіоналізму в діяльності та керівництві відділом О. А. Поліщук є Почесні грамоти Міністерства культури (2008 р., 2018 р.), грамоти та подяки ХДНБ ім. В. Г. Короленка що експонуються на виставці. Доповнює та ілюструє бібліотечне життя Оксани Анатоліївни добірка цікавих фотографій з особистих архівів короленківців.

Зичимо ювілярці міцного здоров’я, натхнення, невичерпної енергії та оптимізму в реалізації нових ідей та проектів!

Контакти

Капустіна Наталія Іванівна
завідуюча кабінетом бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної
kbh.hdnb@gmail.com

Непочатова Оксана Володимирівна
головний бібліотекар кабінету бібліотекозвнаства імені Л. Б. Хавкіної
kbh.hdnb@gmail.com

 

Тематичні виставки Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

Конференції, семінари

Анонс подій у бібліотеці:

01/03/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

13/03/2020 Обслуговування користувачів

30/03/2020 Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент
Партнери: Дистанційна академія ВГ «Основа», Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація, корпорація «Ранок»
Дистанційний курс
Дирекція
Початок о 10.00

13/04/2020 Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички
VIIІ Всеукраїнська онлайн школа бібліотечного журналіста
Дистанційний курс
Відділ науково-методичної роботи
Початок о 10.00

25/04/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

28/04/2020 У кольорах поезії
До Всесвітнього дня поезії
Літературна студія
Соціокультурний центр

Всі новини та події »