Літні есперанто-зустрічі: спогади учасників

06/10/2019

Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

Літні есперанто-зустрічі: спогади учасників

Засідання есперанто-клубу «Ардо»

 

6 жовтня у читальному залі відділу літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків відбулося чергове засідання Харківського міського есперанто-клубу «Ардо». Темою для обговорення стали «Літні есперанто-зустрічі: спогади учасників».

Розпочав зустріч есперантист Д. Цибулевський. Йому пощастило відвідати міжнародний літній табір есперантистів у м. Паневежис (Литва). Ця ювілейна зустріч БЕТ-55 (Baltia Esperanto Tendaro) проходила з 6 по 14 липня 2019 року. Цього разу в Паневежисі зібралося понад 450 учасників з країн Балтії, України, Росії, Польщі, Словаччини, Франції, Ізраїлю, Кореї, Китаю, Фінляндії, Норвегії, Швеції. Взагалі БЕТи у Литві відзначаються досить високим рівнем організації, завжди мають вагому підтримку і демонструють відродження есперанто-руху в світі.

Програма зустрічей була насиченою: цикл семінарів та доповідей про роль есперанто у культурному розвитку людства: шляхи розвитку есперанто в Азії; міжкультурні комунікації за допомогою есперанто; соціальні мережі та електронні книжки мовою есперанто; ZEO-об’єкти (такі, що носять ім’я «Заменгофа» або «Есперанто»); цикл лекцій «Мова та культура»; «Поширені помилки та нові слова на есперанто»; есперанто-курси для різного рівня навчання: початковий, середній та прогресивний.

Приємним сюрпризом для учасників стало знайомство з природою та побутом Литви: учасники літнього табору відвідали замок Біржай і садибу Паркуоіс, де насолоджувалися фестивалем квітів та виступом фольклорного ансамблю.

Наступне повідомлення про серпневі зустрічі есперантистів у м. Кам’янець-Подільському підготувала постійний член клубу С. Нежальська.

Не випадково для цьогорічних зборів було обрано саме Кам’янець-Подільський. Цього разу до міста приїхало 15 українських есперантистів. Вони обговорювали наступні питання: есперанто-рух в Україні, онлайн-комунікації мовою есперанто, а також розглянули досить серйозне питання педагогічної цінністі есперанто та його впливу на подальше вивчення іноземних мов.

Величезну зацікавленість у присутніх викликала тема онлайн-комунікацій. Цей вид спілкування досить популярний, швидкий, дешевий та сучасний. Сьогодні есперанто є однією з найпоширеніших мов у Інтернеті: Вікіпедія, Ґуґл, Фейсбук вже багато років мають версії на есперанто, а для вивчення мови існує чимало онлайн-сервісів. Цікаво, що спеціально для есперантистів були створені сервіси, які надають їм можливість безкоштовної ночівлі у інших есперантистів — Pasporta Servo та ін.

На зустрічі обговорювалося питання організаційної та фінансової підтримки есперанто-руху в Україні, якими займається Благодійний фонд «Есперо» імені Василя Єрошенка. На жаль, державна підтримка з поширення мови есперанто відсутня.

Цікавими стали екскурсії до найкрасивіших куточків міста: Кам'янець-Подільська фортеця, Замковий міст, кафедральний костьол Петра і Павла, ратуша та ін.

Наприкінці засідання голова клубу В. Ходін коротко проінформував присутніх про наступний 25-й конгрес Української Есперанто Асоціації, який проходитиме з 29 листопада по 1 грудня 2019 року в Києві. Запропоновано обрати делегатів для участі у конгресі від міського есперанто-клубу «Ардо».

Контакти

Лубенська Н.В.
+380(68 )6340136

 

Клуби бібліотеки Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

Конференції, семінари

01/07/2019 Бібліотеки, архіви, музеї: конвергентна цифрова комунікація, крос-медійність, клієнтоорієнтованість
ХХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2019»
Короленківські читання
Відділ науково-методичної роботи
24 жовтня 2019 року

Анонс подій у бібліотеці:

15/09/2019 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

15/09/2019 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для вимушених переселенців та інших користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

22/10/2019 Перший нобелівський лауреат у жанрі фантастики
До 100-річчя від дня народження англійської письменниці Доріс Мей Лессінг
Тематичні виставки
Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

24/10/2019 Видатний український живописець, графік і теоретик мистецтва
До 125-річчя від дня народження І. І. Падалки
Тематичні виставки
Відділ «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка

24/10/2019 Бібліотеки, архіви, музеї: цифровізація, крос-медійність, клієнтоорієнтованість
До ХХІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Короленківські читання 2019»
Тематичні виставки
Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

24/10/2019 Боротьба за Україну
До 75-річчя визволення України від нацистських окупантів
Тематичні виставки
Соціокультурний центр

25/10/2019 «Харківський календар» (1869–1917 рр.) – цінне джерело з історії краю
Краєзнавчі читання
Відділ «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка
Початок о 16.00

Всі новини та події »