Vivat Academia! Vivant professores!

21/11/2019

Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

Vivat Academia! Vivant professores!

До 90-річчя від дня заснування Харківської державної академії культури

Тематичні виставки

 

У кабінеті бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної підготовлено тематичну виставку «Vivat Academia! Vivant professores!», присвячену 90-річчю Харківської державної академії культури (ХДАК). Академія є фундатором і лідером вітчизняної бібліотечно-інформаційної, культурологічно-мистецької освіти та наукових шкіл. За час свого існування випускники ХДАК зробили значний внесок у розробку теорії, історії, методики й організації бібліотечної справи та культурно-освітньої роботи. Нині ХДАК здійснює інноваційну освітню діяльність за різними галузями знань і ступенями вищої освіти, проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження, є провідним науковим і методичним центром.

Відібрані для виставки експонати віддзеркалюють історію та сьогодення ХДАК, висвітлюють різні напрями діяльності, зокрема: монографія «Харківська державна академія культури», бібліографічні покажчики «Друковані праці викладачів та співробітників Харківської державної академії культури», видання із серії «Видатні педагоги Харківської державної академії культури», присвячені Надії Яківні Фрідьєвій, Василю Миколайовичу Шейку, Наталі Миколаївні Кушнаренко, Аллі Анатоліївні Соляник, Ганні Василівні Шемаєвій. На виставці також представлені «Учені записки» (50–60-ті рр. ХХ ст.), «Перша науково-методична конференція випускників бібліотечного інституту» (1959), декілька примірників наукових збірників, а саме республіканського міжвідомчого науково-методичного збірника «Бібліотекознавство і бібліографія» (1964. Вип. 1; 1992. Вип. 31), фахового наукового збірника «Вісник Харківської державної академії культури» (1999. Вип. 1, 2019. Вип. 54), збірники матеріалів наукових конференцій «Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття» (2019), «Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку» (2018), що відбуваються щорічно у ХДАК.

Серед експонатів виставки представлені статті, опубліковані в фахових виданнях, що розкривають багатогранну діяльність академії. Заслуговує на увагу стаття В. Шейка, доктора історичних наук, ректора ХДАК, професора, заслуженого діяча мистецтв України та Н. Кушнаренко, доктора педагогічних наук, проректора з наукової роботи ХДАК, професора, заслуженого працівника культури України, «Фундатор вищої бібліотечно-інформаційної та культурологічно-мистецької освіти України» (Вісник Книжкової палати. 2019. № 8. С. 37–42), в якій висвітлено 90-річну історію та ХДАК.

Виставку презентовано на круглому столі «Харківська бібліотечна науково-освітня школа: зв'язок та спадкоємність поколінь», приуроченому до 90-річчя від дня заснування ХДАК у межах міжнародної наукової конференції «Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку».

Виставка експонуватиметься до 20 грудня.

Контакти

Скорик Олена Петрівна
завідувачка сектором кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної
kbh.hdnb@gmail.com

 

Тематичні виставки Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

 

Анонс подій у бібліотеці:

15/09/2019 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

01/11/2019 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для вимушених переселенців та інших користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

16/12/2019 Класик українського мистецтвознавства
До 130-річчя від дня народження С. А. Таранушенка
Тематичні виставки
Відділ «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка

16/12/2019 Чарівність зимових свят
Тематичні виставки
Відділ інформаційно-бібліографічної роботи

18/12/2019 Засідання клубу обдарованих людей
Клуб обдарованих людей
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів
початок о 16.00

18/12/2019 Всё, чем жила душа моя
До 200-річчя від дня народження Якова Полонського
Тематичні виставки
Науково-дослідний відділ документознавства, колекцій рідкісних видань і рукописів

19/12/2019 Харківські аерокосмічні читання — 2019
До 110-річчя Г. Є. Лозино-Лозинського, головного конструктора «Бурану»
Творча зустріч
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів
Початок о 16.00

Всі новини та події »