Имена на все времена. Антон Павлович Чехов

26/02/2020

Соціокультурний центр

Имена на все времена. Антон Павлович Чехов

Літературні читання

 

У мистецькій вітальні соціокультурного центру зібралися прихильники творчості А. П. Чехова. Цього разу йшлося про живописні портрети Антона Чехова, які були написані за життя видатного російського письменника.
Ведуча вечора харківська поетеса, краєзнавець Ліна Пятак розповіла, що першим ілюстратором А. П. Чехова став його рідний брат – Микола. Він був професійним живописцем (закінчив Московське училище живопису, скульптури та архітектури).
Ісаака Левітана та Антона Чехова пов'язувала тісна дружба. Хоча І. Левітан прославився, насамперед, як майстер пейзажу, але написаний ним портрет А. Чехова займає гідне місце в його творчому доробку. Учасники заходу дізналися, що єдиним прижиттєвим закінченим портретом А. П. Чехова є робота живописця Осипа Бразиля, учня І. Рєпіна. Цікавою була розповідь про ще одне живописне зображення А. Чехова, яке належить пензлю сьогодні маловідомого художника Петра Нілуса. Портрет А. П. Чехова П. Нілус почав писати на прохання І. А. Буніна, з яким підтримував тісні відносини. Письменник і художник приїхали до А. Чехова в Ялту для проведення сеансів. Але роботу довелося перервати, оскільки до Криму привезли важко хвору дружину Чехова – Ольгу Кніппер.
Гості заходу дізналися, що в останні роки життя А. П. Чехова, коли письменник тяжко хворів, з ним близько спілкувався Валентин Сєров. Художник і письменник мали схожі риси: небагатослівність, стриманість, простота в зверненні, тонкий гумор. А тому бажання написати портрет Чехова було закономірним для В. Сєрова. Пані Ліна цікаво та натхненно розповідала про дружбу письменника з художниками, про його коханих жінок, а також рідну сестру та братів А. П. Чехова. Майстер художнього слова Андрій Яненко порадував присутніх читанням розповідей А. П. Чехова.
Завідуюча соціокультурним центром ХДНБ ім. В. Г. Короленка О. І. Крутас подякувала всім за змістовно підготовлені виступи та закликала до подальшої співпраці!

 

Соціокультурні заходи Соціокультурний центр

Конференції, семінари

Анонс подій у бібліотеці:

01/03/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

13/03/2020 Обслуговування користувачів

30/03/2020 Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент
Партнери: Дистанційна академія ВГ «Основа», Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація, корпорація «Ранок»
Дистанційний курс
Дирекція
Початок о 10.00

13/04/2020 Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички
VIIІ Всеукраїнська онлайн школа бібліотечного журналіста
Дистанційний курс
Відділ науково-методичної роботи
Початок о 10.00

25/04/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

28/04/2020 У кольорах поезії
До Всесвітнього дня поезії
Літературна студія
Соціокультурний центр

Всі новини та події »