Автору есперанто – Людвіку Заменгофу 160 років

29/12/2019

Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

Автору есперанто – Людвіку Заменгофу 160 років

Засідання есперанто-клубу «Ардо»

 

29 грудня у відділі літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків відбулося засідання есперанто-клубу « Ардо», присвячене ювілею Л. Заменгофа.

З вступним словом до присутніх звернувся голова клубу В. Ходін. Сьогодні ми шануємо пам’ять засновника мови есперанто – Людвіка Заменгофа. Хто ж він – автор мови есперанто? Народився у Білостоці (Гродненська губернія), працював лікарем…Вважав, що величезне різноманіття мов роз’єднує людей, позбавляє можливості зрозуміти один одного, домовитися. Тому Заменгоф створив нову штучну нейтральну мову «Есперанто», здатну об’єднати людство. Цікаво, що першими прихильниками нової мови стали Л. Толстой, М. Горький, А. Барбюс, К. Ціолковський, І. Мічурін, академіки І. Орбелі, А. Берг та інші видатні постаті.

У наші часи тисячі людей різного віку, політичних поглядів та релігійних переконань вивчають міжнародну мову есперанто. Спілкування у подорожах, на зустрічах, спільні наукові розробки, участь в екологічних та інших програмах – навіть не перелічити всіх сфер застосування есперанто. На жаль, раніше ця мова була фактично оголошена поза законом, а найбільш активних і талановитих послідовників навіть переслідували. Але зараз настали інші часи: мова есперанто розквітла, а пам’ять її творця – Л. Заменгофа шанують в усьому світі.

Приємною несподіванкою для всіх есперантистів України стала інформація про встановлення бюста Л. Заменгофа в Одесі, на вулиці Дерибасівській 3, де мешкав автор скульптури – есперантист Микола Блажков. Це – поки єдиний в нашій країні пам’ятник Заменгофу. Члени клубу висловили побажання відвідати Одесу в наступному році та вшанувати пам’ять творця мови есперанто.

З доповіддю про 25-й, ювілейний Конгрес Української Есперанто-Асоціації, що відбувся з 29.11.19 по 1.12.19 у Києві, виступив член клубу Д. Цибулевський.

Цей захід проходив у читальному залі Національної Парламентської Бібліотеки України ім. Я. Мудрого. Відкрив засідання президент УкрЕА Євген Ковтонюк. Він розповів про діяльність організації за останні роки. Тридцять років тому, 1989 року в Полтаві відбувся установчий з’їзд Української Есперанто-Асоціації, на якому було вирішено розробити Статут цієї організації та визначити основні завдання і форми діяльності УкрЕА.

Після виступів представників українських есперанто-колективів відбулися вибори нового президента УкрЕА, одноголосно було обрано Ігоря Глаголевського з Одеси.

У рамках Конгресу відбулася конференція Української Ліги Викладачів Есперанто. Її президент – Н. Данилюк розповіла присутнім про цьогорічну міжнародну конференцію викладачів есперанто у Сербії.

Свої думки та зауваження есперантисти висловили під час «Вільної трибуни». А наступний, 26-й конгрес УкрЕА запропонували провести наступного року в м. Одеса.

Наприкінці засідання клубу «Ардо» з привітанням до всіх присутніх з нагоди новорічних та Різдвяних свят звернулася заступник голови С. Нежальська. Вона подякувала всім за плідну роботу на протязі року і побажала творчої наснаги та здоров’я.

Захід відвідали Дід Мороз та Снігуронька, які підготували для всіх новорічні подарунки та солодощі.

Контакти

Лубенська Н.В.
+380(63)617 72 80

 

Клуби бібліотеки Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

Конференції, семінари

Анонс подій у бібліотеці:

01/03/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

13/03/2020 Обслуговування користувачів

30/03/2020 Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент
Партнери: Дистанційна академія ВГ «Основа», Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація, корпорація «Ранок»
Дистанційний курс
Дирекція
Початок о 10.00

03/04/2020 Технічні роботи на сайті бібліотеки

13/04/2020 Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички
VIIІ Всеукраїнська онлайн школа бібліотечного журналіста
Дистанційний курс
Відділ науково-методичної роботи
Початок о 10.00

25/04/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

28/04/2020 У кольорах поезії
До Всесвітнього дня поезії
Літературна студія
Соціокультурний центр

Всі новини та події »