25 років дій, змін, успіху

01/02/2020

Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

25 років дій, змін, успіху

До ювілею Української бібліотечної асоціації

Тематичні виставки

 

У кабінеті бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної експонується тематична виставка «25 років дій, змін, успіху», присвячена ювілею Української бібліотечної асоціації (УБА).

У лютому 2020 року виповнюється 25 років з дня заснування УБА – незалежної всеукраїнської громадської організації, що об’єднує на добровільних засадах осіб, професійно пов’язаних з бібліотечною справою або зацікавлених у її розвитку. УБА є наймасштабнішою інтелектуальною спільнотою фахівців у бібліотечно-інформаційній сфері.

За 25 років президія УБА організувала сотні конференцій, семінарів і тренінгів, опублікувала близько 50 науково-практичних видань, які допомагають бібліотекарям досягати високого рівня бібліотечного й інформаційного обслуговування, сприяють розвитку бібліотекознавства, підвищенню іміджу бібліотек у суспільстві.

Відібрані для виставки експонати висвітлюють сторінки історії та різні напрями діяльності УБА. Відомості про створення та перші кроки існування об’єднання розкривають статті з науково-теоретичного та практичного журналу «Бібліотечний вісник» (інформація про Установчу конференцію Української бібліотечної асоціації, яка відбулася 30 січня –1 лютого 1995 р.(1995, № 3); та текст першого Статуту Української бібліотечної асоціації, затверджений 1 лютого 1995 р. (1995, № 6).

На виставці представлені три збірника «Українська бібліотечна асоціація: документи і матеріали» (1996, 1999, 2010), в яких опубліковані офіційні документи, хроніка основних подій, бібліографічні списки видань УБА тощо. Серед представлених документів – видання В. С. Пашкової, першого Президента УБА, доктора історичних наук, доцента, заслуженого працівника культури України, координатора американських центрів Посольства США в Україні. Це монографія «Національні бібліотечні асоціації: 1876–2008» (2009) та видання «Інтелектуальна свобода та доступ до інформації в бібліотеках: зарубіжний досвід» (1996).

З сучасним станом діяльності асоціації знайомлять копії електронних документів «Стратегії Української бібліотечної асоціації на 2019–2021 роки» та нової редакції Статуту громадської організації «Всеукраїнська громадська організація Українська бібліотечна асоціація», затверджених звітно-виборною конференцією УБА 22 листопада 2018 р. Також на виставці відображена інформація про склад Президії УБА на 2018–2021 рр. (БібліоТека, 2018, № 4).

Привертає увагу стаття «Українська бібліотечна асоціація: регіональний аспект» С. Моісєєвої, члена Президії УБА та Я. Сошинської, виконавчого директора УБА, кандидата історичних наук, що розкриває багатогранну діяльність громадської організації (Бібліотечний форум: історія, теорія і практика, 2019, № 4).

Видавничу діяльність УБА проілюстровано інформаційним листком «Бібліотекар України», щоквартальним бюлетенем «БібліоТека»; окремими виданнями: збірником статей науково-практичної конференції «Професійний бібліотечний рух: назустріч змінам бібліотечно-інформаційного середовища» (2001); збірником статей «Інтернет-центри в публічних бібліотеках» (2003); виданням матеріалів дослідження «Публічні бібліотеки як місце доступу громадян до інформаційних технологій та інтернету» (2008), методичними рекомендаціями «Всеукраїнський день бібліотек: новий формат» (2010).

Виставка експонуватиметься до 1 березня.

Контакти

Скорик Олена Петрівна
завідувачка сектором кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної
kbh.hdnb@gmail.com

 

Тематичні виставки Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

Конференції, семінари

11/02/2020 Наука ХХІ століття: Інновації у харчовій галузі і ресторанному бізнесі
Фестиваль науки - 2020
Науково-практична конференція
18-22 травня

Анонс подій у бібліотеці:

01/01/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

01/02/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

20/02/2020 Доступ до електронного каталогу

24/02/2020 Винахідницькі інновації на допомогу фермерським господарствам
Тематичні виставки
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

25/02/2020 «Можливість радіти життю»
La Festa Venezianna
Тематичні виставки
Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

Всі новини та події »