Методисти Харкова звітують, планують, обговорюють

27/02/2020

Відділ науково-методичної роботи

Методисти Харкова звітують, планують, обговорюють

Засідання секції науково-методичної та науково-дослідної роботи Харківського обласного відділення (філії) ВГО Українська бібліотечна асоціація

Засідання секції

 

Голова секції, завідуюча відділом науково-методичної роботи (НМР) ХДНБ ім. В. Г. Короленка О. П. Куніч доповіла про основні наукові та методичні заходи, організовані короленківцями під егідою ХОВ УБА: VII Всеукраїнську школу бібліотечного журналіста (відбулася у квітні за участю фахівців Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей); Дистанційні курси «Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент», ХХІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Короленківські читання 2019». Відзначено проведення звітно-виборної конференції ХОВ УБА, де було обрано новий склад президії на чолі з заступником директора з наукової роботи, кандидатом наук із соціальних комунікацій Л. В. Глазуновою. До складу президії увійшли керівники найбільших бібліотек Харкова, а також члени секції, голова методичного об’єднання бібліотекарів шкіл-інтернатів обласного підпорядкування Н. Л. Бєлих та провідний бібліотекар НМР А. А. Тіщенко. Доповідача доповнила завідуюча сектором інноватики та професійного розвитку НМР К. М. Вірютіна та А. А. Тіщенко, які висвітлили можливості та переваги членства у ХОВ УБА.

Завідуюа відділом Фундаментальної бібліотеки Харківського національного аграрного університету ім. В. В Докучаєва О. В. Склярова висвітлила основні результати роботи головного методичного центру сільськогосподарських бібліотек області, плідну співпрацю у проведенні науково-методичних заходів з Науковою бібліотекою Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка та іншими бібліотеками. Заступник голови секції, завідуюча науково-методичним відділом Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Н. І. Лазаренко доповіла про головні напрямки діяльності методичного об’єднання ЗВО, заходи, присвячені 215-річчю університету, конкурс «Бібліотекар року» та його переможців. Досвідом методичної діяльності у 2019 році поділилися також методист обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культурно-освітніх закладів О. В. Олейник. Провідний методист Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки В. С. Завгородня доповідала про роботу клубу директорів Харківської області, молодіжного форуму, фото-флешмобу, зупинилась на нюансах методичної роботи зі звітною документацією, онлайн сервісами. Завідуюа методико-інноваційним відділом Харківської центральної міської бібліотеки М. В. Юдіна зупинилась на труднощах та перспективах використання хмарних технологій у роботі бібліотеки, зокрема у звітно-планових роботах, заходи для бібліотекарів міста з професійного розвитку, розповіла про співпрацю з видатними харків’янами. Про заходи, що сприяють професійному розвитку бібліотекарів шкіл та бібліотек ЗВО І—ІІ рівнів акредитації, співпрацю з провідними бібліотеками міста розповіли голова об’єднання бібліотекарів шкіл-інтернатів обласного підпорядкування Н. Л. Бєлих та голова методичного об’єднання бібліотек ЗВО І—ІІ рівнів акредитації О. Л. Фоменко.


Обговорено стан реалізації проєкту «Бібліотечна енциклопедія Харківщини». О. П. Куніч зауважила, що у 2019 році корпоративний ресурс поповнився 15 енциклопедичними статями, здебільшого про видатних осіб, бібліотекарів, представників громадськості, які зробили вагомий внесок у формування і розвиток бібліотечної справи на Харківщині (розділ «Персоналії»): Якова Яковича Белен де Баллю , філолога, професора Харківського університету та Петербурзького педагогічного інституту, першого бібліотекаря бібліотеки Харківського університету у 1805–1811 рр. (нині ХНУ ім. В. Н. Каразіна); директорів ХДНБ ім. В. Г. Короленка Ніну Хомівну Семененко та Лілію Павлівну Незнамову; українських бібліографів, співробітників Центральної наукової бібліотеки ХНУ ім. В. Н. Каразіна та ХДНБ ім. В. Г. Короленка Хацкеля Соломоновича Наделя, Есфір Семенівну Беркович, Рахіль Абрамівну Ставинську та інших.

Обговорено та затверджено «Зведений план науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек – головних методичних центрів Харкова на 2020 рік». Завідуюча кабінетом бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної Н. І. Капустіна ознайомила присутніх з заходами, присвячених 150-річчю від дня народження Л. Б. Хавкіної в межах міжнародного проєкту «Бібліотекознавець Л. Б. Хавкіна поза часом і кордоном», висловила вдячність колегам за активну участь у круглому столі «Харківська бібліотечна науково-освітня школа: зв'язок та спадкоємність поколінь», приуроченому 90-річчю Харківської державної академії культури, поділилась досвідом проведення днів дослідника з історії ХДНБ ім. В.Г. Короленка, запросила до співпраці.

Учасники засідання ознайомилися з виставкою «Видавничий контент бібліотек Харкова», на якій експонувалися видання харківських бібліотек, опубліковані у 2019 р.

Контакти

Куніч Олена Петрівна
завідуюча науково-методичним відділом
nmr.hdnb@gmail.com

 

Додаткова інформація

  «Бібліотечна енциклопедія Харківщини»

  «Зведений план науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек – методичних центрів та громадських бібліотечних об'єднань м. Харкова на 2020 рік»

Відділ науково-методичної роботи Конференції, семінари

Конференції, семінари

Анонс подій у бібліотеці:

01/03/2020 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики

13/03/2020 Обслуговування користувачів

30/03/2020 Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент
Партнери: Дистанційна академія ВГ «Основа», Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація, корпорація «Ранок»
Дистанційний курс
Дирекція
Початок о 10.00

13/04/2020 Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички
VIIІ Всеукраїнська онлайн школа бібліотечного журналіста
Дистанційний курс
Відділ науково-методичної роботи
Початок о 10.00

25/04/2020 Безкоштовні заняття з основ комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет для початківців
Курс для користувачів бібліотеки
Заняття з основ комп’ютерної грамотності
Інформаційно-ресурсний центр

28/04/2020 У кольорах поезії
До Всесвітнього дня поезії
Літературна студія
Соціокультурний центр

Всі новини та події »