головна / до сайту ХДНБ

  Соціальний проект Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
"Інтернет для людей старшого віку"
УСПІХИ ПРОЕКТУ
     

За перший рік навчання 42 харків'янина отримали навички роботи на комп'ютері. Була розроблена програма навчання з урахуванням вікових особливостей.

У 2012-2017 роках відділом інформаційно-бібліографічної роботи проведено 361 заняття з основ комп’ютерної грамотності, які відвідали 2719 користувачів.
Упродовж 2013-2017 років відбулося  60 засідань клубу "Клік" на яких були присутні 852 користувачі.
У 2014-2017 роках відділом обслуговування користувачів проведено 224 заняття з основ комп’ютерної грамотності, які відвідали 1420 користувачів.
Серед слухачів науковці, що мають вчену ступінь, викладачі вишів Харкова, Луганська, Донецька.

Учасники курсів охоче допомагали один одному в освоєнні інформаційних технологій, найбільше їх зацікавили можливості використання інтернету для пошуку інформації, спілкування та відпочинку.

Випускники одностайно відзначили, що в ході занять та самостійної роботи перестали боятися спілкування з комп'ютером, набули впевненості і необхідні знання в галузі інформаційних технологій.

Заняття з комп’ютерної грамотності для початківців відвідало вже дуже багато людей. Основною категорією відвідувачів виявились люди поважного віку. Мотиви для відвідування таких курсів у кожного свої: «вийшов на пенсію – не хочу відставати від життя», необхідність спілкування з друзями та родичами яких життя розкидало по всьому світу, «хочу на рівних спілкуватися зі своїми онуками» тощо.

Несподіванкою для нас стало, що категорія користувачів «поважного віку» може бути настільки поважної!!!!!! У січні 2015 року курси з основ комп’ютерної грамотності відвідував Бурних Володимир Семенович, якому на день занять виповнився 91 рік. Він багаторічний читач бібліотеки: вперше почав відвідувати бібліотеку як студент, активно користувався фондами під час підготовки і захисту кандидатської дисертації. На сьогодні Володимир Семенович найстарший з слухачів, які опанували сучасні інформаційні технології у нашій бібліотеці.

Але несподіванки не закінчилися! У наступній групі «курсантів» знайшовся наймолодший з слухачів 31-річний користувач нашої бібліотеки, який є студентом 2 курсу заочної форми навчання Харківського національного університету ім.В.Н. Каразіна.

Наші «курсанти» продовжують нас дивувати, але про це пізніше…

Відгуки
 • В грудні місяці на базі одного з відділів бібліотеки імені Короленка було сформовано групу та проводяться заняття для людей похилого віку з оволодіння навичками роботи комп’ютером.
  Заняття поєднують теорію та практику. Не зважаючи на стислу програму ми навчились користуватись комп’ютером: писати листи,отримувати інформацію з Інтернету та спілкуватись у фейсбуці.
  Навчатись в похилому віці не дуже легко,але завдяки Телєгіній Світлані Володимирівні та її неймовірним зусиллям ми отримали можливості вийти на новий рівень життя.
  З повагою та великою вдячністю,      Валентина Шлома.
 • Я закончила курсы в группе Светланы Владимировны. Теперь для меня открылся мир интернета.Преподаватель терпеливо объясняла нам все азы пользователя интернетом. Большое спасибо Светлане Владимировне за ее вклад в просвещение и обучение компьютерной грамотности участников курсов.      Гайдар Л.В.
 • Благодарю Бога за предоставленную мне возможность научиться компьюторной грамотности. Лишний раз убеждаюсь в том, что все приходит своевременно. Спасибо Светлане Владимировне за предоставленную мне такую возможность, за ее мастерство работать с "чайниками", за выдержку и терпение, за желание дать как можно больше информации за
  столь короткое время, желание научить пользоваться полученной информациией.        Мирошниченко Татьяна.
 • Уважаемый коллектив библиотеки Короленко и дорогая Светлана Владимировна!
  Прекрасной морозной зимой 2014 года я посещала компьютерные курсы вместе со своим папой Юрием Борисовичем. Мы встретили здесь интересных людей и получили полезную информацию, а так же систематизировали и пополнили свои знания и навыки пользования компьютером и интернетом.
  Мне очень импонирует душевная и одновременно деловая атмосфера читального зала информационного  отдела, хочется приходить сюда еще, ведь это лучшая библиотека в нашем городе. Спасибо.
  С уважением, Дарья и Юрий Борисович.
 • Мы, ученики компьютерных курсов в январе и феврале месяце 2013 года, выражаем благодарность руководству библиотеки Короленко за организацию этих курсов, за проявленную заботу о пенсионерах, о том, чтобы люди и нашего возраста имели возможность разносторонне развиваться.
  Особенно, мы благодарны преподавателю курсов Телегиной Светлане Владимировне за ее чуткое, теплое и душевное отношение к нам. За ее стремление донести до каждого из нас знания, которые необходимы для работы на компьютере. Несмотря на то, что в нашем возрасте эти знания даются с трудом Светлана Владимировна старалась с особым усердием вложить в наши головы, как можно больше знаний о работе на компьютере. За это ей низкий поклон от всех нас.
  Желаем ей от всей души крепкого здоровья, долгих лет счастливой и радостной жизни. Большого терпения и усердия для работы со слушателями курсов нашего возраста.
  Всех благ Вам!
  Тарасова А.И., Таран Л.Т., Хмельницкая А.Е., Скляр А. В., Надежда Семеновна.


 • Благодарю Людмилу Ивановну, которая заботилась о своих учениках в течение курса обучения. Осуществлять компьютерный " ликбез" не легко, но ей это удалось. О. Прудникова.
 • ДОРОГАЯ ЛЮДМИЛА ИВАНОВНА!
  Вы замечательный преподаватель и отзывчивый ,веселый человек! Имея огромное терпение, ВЫ от занятия к занятию раскрывали перед нами не только возможности ИНТЕРНЕТА, но и наши возможности освоить все эти премудрости. Спасибо  и надеюсь на новые встречи и приятное общение!
 • Людмила  Ивановна  =помните  расширяем  пространство  =я  люблю  Вас=я  очень  благодарнаВселенной  что  в  какой  то  момент  я  оказалась  в  одном  пространстве  с  Вами  и  Вы  даровали  мне  возможность  почти  Вселенского  общения    сердечно  Вас  благодарю  земной  поклон  ==я  люблю  Вас=  Вероника Елагина   
Бажаєте освоїти сучасні технології?
 Записуйтеся на курси комп'ютерної грамотності. Навчання абсолютно безкоштовно
© ХДНБ ім.В.Г. Короленка