Харківська державна наукова бібліотека ім В.Г.Короленка щиро вдячна громадським організаціям та установам, авторам, читачам за подаровані книги. Завдяки їм поповнюється і збагачується фонд нашої бібліотеки.

2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004

Дарувальники 2023

ХДНБ ім В.Г. Короленка щиро вдячна Наталя Годзь

 Наталя Годзь,
докторка філософських наук, доцентка, професорка кафедри філософії НТУ «ХПІ»

Щиро дякуємо Наталі Годзь докторці філософських наук, доцентці, професорці кафедри філософії НТУ «ХПІ» за подаровану збірку поезій та есеїв «Мушу. Намагатимусь. І все прийде раптово: як гілка квітучого бузку у вікні....».
Вірші, викладені у книзі, є відображенням «звичайного» життя науковця під час написання докторської дисертації та її захисту. Як зазначає авторка, у книзі записані певні розмисли, що мають право бути почуті іншими. Адже головна мета цієї поезії – довести, що і в сірому просторі буднів, серед щоденної ніяковості можна побачити й запам'ятати сонячну мить.
Книга зацікавить любителів поєзії та філософської думки.

 

ХДНБ ім В.Г. Короленка щиро вдячна Марина Траттнер

 Марина Траттнер,
дослідниця (Швеція)

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний авторці Марині Траттнер за подаровану книгу «Скарби шведських архівів. Документи з історії України».
Видання вміщує добірку документів з української історії, що зберігаються у шведських архівах. Основна частина матеріалів містить інформацію, яка пов’язана із українськими гетьманами – Богданом Хмельницьким, Іваном Мазепою та Пилипом Орликом.
Видання зацікавить дослідників та поціновувачів історії України.

 

ХДНБ ім В.Г. Короленка щиро вдячна Благодійний фонд Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна

 Благодійний фонд Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна

Висловлюємо вдячність благодійному фонду Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна за цінний книжковий подарунок!
12 сучасник видань, які допоможуть сформувати корисні навички фінансової резильєнтності та розвити креативне мислення отримала наша бібліотека, як учасниця Всеукраїнського культурно-освітнього проєкту #AlterFundLib.
У грудні 2022 року #ХДНБ за результатом конкурсного відбору, долучилася до проєкту з розвитку навичок альтернативного фінансування діяльності бібліотек " #AlterFundLib" від Благодійного фонду “Бібліотечна країна”. Протягом місяця учасники проєкту – представники відібраних бібліотек вивчали шляхи та механізми залучення додаткових коштів і ,як результат навчання, розробили концепції проєктів, націлених допомогти своїм закладам відновитися, отримати додаткову матеріальну підтримку. Приємною та корисною підтримкою цих проєктів став подарунок – набір тематичних книг. 12 нон-фікшн видань стануть в нагоді усім, кого цікавить саморозвиток, отримання базових знань з СММ, файндрейзингу, сторітеллінгу, ведення клієнтоорієнтованого бізнесу і допоможуть стати фінансово спроможними та незалежними.

 

ХДНБ ім В.Г. Короленка щиро вдячна Голиш Григорій Михайлович

 Голиш Григорій Михайлович,
директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького

Щиро вдячні директору наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Григорій Михайлович Голиш за подароване видання «Село Деньги в українській історії», яке розповідає про історію села, що в Золотоніському районі на Черкащині.
Деньги – це одне з найдавніших поселень на Лівобережній Черкащині, яке згадується ще на карті Боплана. Назва села походить від прізвиська одного з перших поселенців на сучасній території села - козака Деньги.
Минуле та сучасне життя цього села досліджували науковці Г. М. Голиш, Л. Г. Лисиця та краєзнавець А. Ю. Воропай. Як результат, побачило світ цікаве видання, в якому висвітлено найважливіші віхи з історії села, його уродженців і жителів.

 

ХДНБ ім В.Г. Короленка щиро вдячна Парамонов Андрій Федорович

 Парамонов Андрій Федорович,
український харківський краєзнавець, журналіст, дослідник історії, генеалог, засновник і директор приватного музею міської садиби (м. Харків)

Щиро вдячні Андрію Парамонову за подаровану книгу «Дорогами Григорія Сковороди. Слобідська Україна», видану у співавторстві з В’ячеславом Горбоносовим до 300-річчя від народження славетного філософа. Вона знайомить з місцями, де ходив, бував і подовгу жив Сковорода. Маршрут подорожей було прокладено за давніми мапами та іншими архівними документами. Особлива увага приділяється сковородинівським місцям у Харкові. Також у книзі суттєво доповнено біографії учнів і друзів філософа.

 

ХДНБ ім В.Г. Короленка щиро вдячна Кононенко Ю. С., Джолос С. В.

 Кононенко Ю. С., Джолос С. В.

Щиро дякуємо авторам Ю. Кононенко і С. Джолос за подароване видання "Держава і революції".

Монографія присвячена проблематиці держави і революцій. Окреслено особливості ліберального, соціалістичного та консервативного бачення теоретико-правових аспектів і сутності революцій. Осмислено політико-правові уроки буржуазно-демократичних і соціалістичних революцій. Розкрито основні ідейно-теоретичні засади революцій минулих епох і сучасності. Виявлено особливості «кольорових» революцій сучасності та ті ризики, які вони несуть суспільству. З’ясовано особливості відносин держави та особи, у т.ч. і в контексті революційних подій. Встановлено, що політико-правова стабільність є запорукою добробуту суспільства та визначено основні засади її забезпечення. Висвітлено основні засади формування консолідованого, соціально-захищеного суспільства як провідної функції держави, що гарантує її існування, стабільний розвиток, національну безпеку.
Монографія призначена для студентів, аспірантів, викладачів, науковців та усіх, хто цікавиться проблематикою держави і революцій.

Електронна версія монографії поповнила фонд електронних документів нашої книгозбірні.

 

ХДНБ ім В.Г. Короленка щиро вдячна Савчук Олександр

 Савчук Олександр,
засновник, власник, головний редактор видавництва «Видавець Олександр Савчук»

Щиро вдячні видавцю Олександру Савчуку за черговий цінний дарунок – унікальні книги з мистецтвознавства, зокрема й ті, що побачили світ уже під час війни.

Це альбом «Народне мистецтво Карпат», монографія «Опанас Сластьон» Віталія Ханка та ювілейний бібліографічний покажчик праць цього відомого полтавського мистецтвознавця, збірники «Листування Є. Ю. Спаської з С. А. Таранушенком» і «Колекція Оскара Гансена» – публікація архівних документів у вигляді робочого зошита.

Книги видавця Олександра Савчука поповнили багатомільйонний фонд нашої книгозбірні.

 

ХДНБ ім. В.Г.Короленка висловлює вдячність

усім державним та громадським організаціям, установам, вищим навчальним закладам, авторам, читачам, видавництвам та митцям за різноманітні подарунки, що поповнюють фонд бібліотеки, розширюють ії технологічну базу, та прикрашають витворами мистецтва:

 • Видавництву «БУРУН і К» - за передані 72 видання
 • Видавництву «Золоті сторінки» - за подаровані 19 книг
 • Видавництву «Основа» - за передані 23 видання
 • Видавництву НТУ «ХПІ» - за 22 наукових видання
 • Видавництву «Прапор» - за подаровані 11 книг
 • Видавництву «Ранок» - за передані 21 книг
 • Видавництву «САГА» і особисто керівнику проектів Сергію Андрійовичу Голоті , який передав 37 видань
 • Видавництву «ФОРТ» - за подаровані 2 книги
 • Видавництву Харківського національного університету внутрішніх справ і особисто головному редактору Олександру Серафимовичу Тяпкіну за подаровані 52 видання
 • Харківській музично-театральній бібліотеці ім. Станіславського за подароване мініатюрне видання «Die kltine Liebes Bibel»
 • Бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ -10 книг
 • Державній бібліотеці України для юнацтва і особисто директору Г. А. Саприкіну за 10 бібліографічних покажчиків та інформаційний вісник «Бібліосвіт»
 • Л. С. Карась-Чичибабіній за книгу Чичибабин Б.А. Собрание стихотворений.- Х.: Фолио, 2009.
 • Полтавському літературно-меморіальному музею В.Г. Короленка за подаровані 6 видань і 2 диски з історії Полтави
 • Праправнуку В.Г. Короленка – Сергію Валентиновичу Шерман-Короленку за книгу Владимир Короленко. ДНЕВНИК (1917-1921). Письма из Полтавы.-К.:Аконіт, 2011.
 • Харківському художньому музею за подаровані 11 ілюстрованих альбомів з мистецтва та 3 книги
 • Пані Наталії Папковій, праправнучці одного з засновників бібліотеки М.Ф. фон Дітмара за подаровані 3 видання
 • Одеській національній науковій бібліотеці ім. А.М. Горького
 • Івано-Франківській ОУНБ
 • Центральному державному науково-технічному архіву України
 • Державному архіву Харківської області
 • Всеукраїнському конгресу літераторів і особисто Л. Пятак
 • Харківській єпархії Української православної церкви
 • Сумській ОУНБ
 • Мордику Віталію Петровичу, відомому харківському художнику
 • Харківському національному медичному університету
 • Ліні Пятак, відомій харківській поетесі
 • Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького
 • Харківській державній академії культури за подаровану веб-камеру
 • Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна за подарований ноутбук
 • Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" за подарований міні компьютер
 • Харківську обласну універсальну наукову бібліотеку за подарований годинник

та багатьом іншим, що допомагають розвиненню діяльності бібліотеки.