В бібліотеці працюють клуби за інтересами


Клуб «Краєзнавець»

Клуб «Краєзнавець»

Працює з 1978 року

Головним завданням клубу «Краєзнавець», який працює при відділі «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка з 1978 р., є дослідження історії рідного краю, популяризація матеріалів про Слобожанщину.

Клуб «Краєзнавець» Клуб «Краєзнавець»

Основна форма його діяльності – краєзнавчі читання, які відбуваються щомісяця і присвячуються охороні пам’яток історії та культури, історії та сьогоденню населених пунктів Харківщини, діяльності видатних земляків.

З часу створення клубу відбулося понад 500 таких зустрічей, тематика яких відображена в чотирьох випусках покажчика «Сто краєзнавчих читань: Хроніка і зміст».

На сторінку клуба »

 


Клуб лікувально-оздоровчих  технологій

Клуб лікувально-оздоровчих технологій

Працює з березня 2012 року

У березні 2012 року у відділі науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів (ВІП) розпочав свою роботу Клуб оздоровчих технологій.

Клуб лікувально-оздоровчих  технологій Клуб лікувально-оздоровчих  технологій

Його учасниками стали прихильники харківських Клубів безмедикаментозного відновлення здоров’я та „Здорового способу життя”.

Засідання, що вже відбулися у читальному залі відділу: „Вода для життя”, „Лікарські рослини в сучасній медицині”, „Природа та здоров”я людини. Лікарські властивості рослинних препаратів”, „Здоров”я та чистота шкіри: сучасні інноваційні технології”.

 


Клуб інтернет-користувачів «КЛІК»

Клуб інтернет-користувачів «КЛІК»

Працює з 20 листопада 2013 року

Клуб було засновано при інформаційно-бібліографічному відділі.

Клуб інтернет-користувачів «КЛІК» Клуб інтернет-користувачів «КЛІК»

Він об'єднав інтернет-користувачів пенсійного віку, які пройшли курси з основ комп’ютерної грамотності в Інтернет центрі №1.

На щомісячних заняттях читачі опановують нові для себе теми, пов’язані з пошуком в Інтернеті, роботі з документами на комп'ютері, знайомству з електронними ресурсами ХДНБ ім. В.Г. Короленка.

На сторінку клуба »

 


Клуб ''Онлайн''

Клуб ''Онлайн''

Працює з січня 2018 року

Клуб об’єднує користувачів пенсійного віку, які пройшли курси з основ комп’ютерної грамотності в Інформаційно-ресурсному центрі та висловили бажання й надалі навчатися та поглиблювати знання.

Клуб ''Онлайн'' Клуб ''Онлайн''

На щомісячних заняттях-тренінгах користувачі опановують нові теми, пов’язані з пошуком текстової інформації та зображень за допомогою пошукової системи Google, створенням та керуванням власних акаунтів на різних ресурсах. Учасники клубу навчаються сплачувати комунальні послуги он-лайн, замовляти квитки на вистави та концерти, користуватися електронною реєстрацією на сайтах міських поліклінік, викликати лікарів, записуватися на прийом до фахівців.

Учасники клубу «ONLINE» беруть активну участь у тематичних заходах бібліотеки, відвідують засідання інших клубів.

 


Есперанто-клуб «Ардо»

Есперанто-клуб «Ардо»

Працює з 2004 року

Есперанто – найвідоміша штучна мова у світі. Її засновник, польський лікар Людвиг Заменгоф, у 1887 році видав книгу «Міжнародна мова» під псевдонімом Doktoro Esperanto (в пер. – «Лікар, який сподівається»).
Через два роки у Харківський губернії налічувалось 30 есперантистів, а у 1910 році відкрився есперанто-клуб.

Есперанто-клуб «Ардо» Есперанто-клуб «Ардо»

Давньою дружбою пов’язані харківський есперанто-клуб та відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв'язків, у читальному залі якого з 2004 року проходять зустрічі з есперантистами різних міст України та іноземними гостями. Стали традиційними поетичні та музичні вечори, де лунають оригінальні твори, написані мовою есперанто.

 


Пушкінський клуб «В колі друзів»

Пушкінський клуб «В колі друзів»

На базі соціокультурного центру понад тридцять років працює Пушкінський клуб «В колі друзів».

Пушкінський клуб «В колі друзів» Пушкінський клуб «В колі друзів»

Активними участниками клубу «В колі друзів» є харківські поети, літературознавці, барди, філологи. Пушкінський клуб регулярно відзначає пам’ятні дати, пов'язані з життям і творчістю О. С. Пушкіна та видатних митців світової культури. Ведуча і керівник клубу – харківська поетка Ліна П’ятак.

 


Літературна студія

Літературна студія

Члени літературної студії – це літератори-початківці, досвідчені літературознавці, представники літературної та музичної громади міста. Літературне об’єднання, що нараховує близько 60 членів, перетворене у «Всеукраїнський конгрес літераторів» із затвердженим статутом і обумовленими напрямками подальшої роботи.

Літературна студія Літературна студія

Діяльність літературної студії активізується, її лави поповнюються молодими талановитими авторами. Члени студії беруть участь у виданні літературного альманаху «Харківський міст». Працівники соціокультурного центру, започаткувавши діяльність літературної студії, організовують зібрання, влаштовують тематичні перегляди для творчих засідань. Робота студії не обмежується творчою складовою, протягом року її членами подаровано для фонду бібліотеки значну кількість видань.

 


Клуб «Екологія та енергетика»

Клуб «Екологія та енергетика»

Працює з січня 2016 року

Екологічні проблеми, що особливо загострилися останнім часом, викликають стурбованість небайдужих людей. Гостро постає питання їх вирішення. Цілком закономірно, що громадські організації «Енергія миру», «Зелений фронт», «Друг природи» та Національний природний парк «Слобожанський» об’єднали свої зусилля з ХДНБ ім. В. Г. Короленка, адже екологія довкілля є одним із пріоритетних напрямків роботи для відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів.

Клуб «Екологія та енергетика» Клуб «Екологія та енергетика»

В рамках роботи клубу проводяться засідання «круглих столів», семінари, лекції, майстер-класи та багато інших заходів екологічної тематики.

Ці заходи спрямовані на просвітницьку роботу задля формування екологічної культури молоді, залучення її до участі у дослідницькій роботі та природоохоронних акціях.

Також до заходів запрошуються науковці, викладачі, активісти екологічних громадських рухів та усі небайдужі до екологічного стану планети.

 


Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp»

Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp»

Працює з 26 грудня 2015 року

26 грудня 2015 року при «Австрійській бібліотеці у Харкові» розпочав свою роботу Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp». Клуб став продовженням щорічного міжнародного проекту SprachWanderCamp у межах програми Євросоюзу «Youth in Action/Молодь у дії».

Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp» Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp»

Метою створення клубу є розвиток комунікації та взаєморозуміння між людьми двох різних культур та мов – Австрії та України. Учасники клубу не тільки вивчають австрійський діалект німецької мови, а й застосовують різноманітні творчі колективні засоби для більш широкого вивчення країнознавства Австрії – мовні ігри, конкурси, вікторини тощо. Особливо молодь цікавиться літературою, історією, економікою, мистецтвом та культурними зв'язками Австрії та України на сучасному етапі.

 


Клуб «Громадські ініціативи»

Клуб «Громадські ініціативи»

Працює з січня 2020 року

Клуб розпочав свою діяльність під назвою «Клуб обдарованих людей» у 2016 році. На початку 2019 року змінився склад учасників та керівник. У січні 2020 року його перейменовано на клуб «Громадські ініціативи». Керівник – Федір Федорович Бєлов – голова єдиного науково-промислового союзу територіальних громад Харківщини.

Клуб «Громадські ініціативи» Клуб «Громадські ініціативи»

Мета діяльності клубу – об’єднання інтелектуального потенціалу членів територіальних громад Харківщини для впровадження інноваційних технологій в розвиток громад.

Головні пріоритети роботи клубу – основи правозахисної діяльності та інноваційний шлях розвитку економіки України.

Засідання клубу відбуваються щосереди. Учасники, представники територіальних громад, розглядають соціально-економічні проєкти, що сприятимуть розвитку територіальних громад, а саме:

- відновлювальні джерела електричної енергії, їх використання у побуті;

- «розумні дороги» для «розумних» автомобілів;

- екологічні будинки у екопоселеннях з локальною інфраструктурою;

- екологічно чиста агропродукція без ГМО.

 

Найближчим часом

19/08/2020 Створення інформаційно-просвітницького центру «Школа Конституції» у Будинку науки і техніки м. Харкова
Засідання клубу «Громадські ініціативи»
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

План заходів »

 

Події у клубах бібліотеки

05/08/2020 Інформаційно-просвітницькі центри в теріторіальних громадах Харківщини
Засідання клубу ''Громадську ініціативи''
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

29/07/2020 О. С. Пушкін. Цікаві сторінки життя
До Дня народження поета
Засідання Пушкінського клубу
Соціокультурний центр

17/07/2020 Дистанційні форми навчання
У межах проєкту «Бібліотечний інтерактив: цифрові інструменти для освіти та саморозвитку» за підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи
Засідання клубу «КЛІК»
Відділ інформаційно-бібліографічної роботи

15/05/2020 Клуб інтернет-користувачів «КЛІК»
Бібліотека у ЗМІ

05/03/2020 Секрети краси, молодості і здоров’я
Засідання «Клубу лікувально-оздоровчих технологій»
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

29/02/2020 Kinderträume / Дитячі мрії
Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp»
Австрійська бібліотека у Харкові

23/02/2020 Periodaĵoj en Esperanto / Періодичні видання мовою есперанто
Засідання есперанто-клубу «Ардо»
Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

21/02/2020 Історик Наталя Полонська-Василенко та її репресована Шевченкіана
Краєзнавчі читання
Відділ «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка

12/02/2020 Омолодження як система регенерації організму
Засідання «Клубу лікувально-оздоровчих технологій»
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

08/02/2020 Weltveränderung / Світові зміни
Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp»
Австрійська бібліотека у Харкові

Всі новини та події »