Древня земля Валківська

Желєзняк Микола Матвійович

Древня земля Валківська

2018

Желєзняк М. М. Древня земля Валківська [Текст] / Микола Желєзняк. – Харків : Федорко, 2018. – 165 с.: іл.

К2-206224

Краєзнавче дослідження голови Валківського районного відділення Національної спілки краєзнавців України М. М. Желєзняка «Древня земля Валківська» знайомить читачів з історією заселення нашого краю із прадавніх часів до середини XVII століття.

Ця книга є першим томом трилогії автора про історію Валківщини (з кам'яного віку до кінця XX століття).

У першому томі «Древня земля Валківська» на основі аналізу величезного археологічного матеріалу досліджено історію проживання на нинішній території Валківщини різних племен і народностей від кам'яного періоду до середини XVII століття.

У другому томі «Валківське дворянство» йдеться про козацьку добу та досліджено історію розвитку нашого краю у XVIII–XIX століттях і вплив дворянства.

У третьому томі «Валківщина у «божевільному» столітті» досліджено трагічні події, шо відбувалися на території Валківського району Харківської області у XX ( столітті, коли життя людини нічого не вартувало, коли завдяки багнетам російських військ було встановлено у цьому краї нову радянську владу, за якої відбувалася шалена наруга над особистістю, а кров людська лилася рікою: у роки Громадянської війни, у прокляті сталінські роки репресій, у період Другої світової війни, коли два тирана Сталін і Гітлер намагалися поділити Європу, на нікому не зрозумілій Афганській війні, а також тоді, коли люди гинули від «мирного» атому Чорнобильської катастрофи.

Розраховано па читачів, що цікавляться історією рідної Валківщини.

Фонд відділу «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка
Надійшло у вересні 2020

 

Останні надходження

Гарькава Тетяна Анатоліївна
Курінний Петро Федорович
Тайлер Енн
Ішіґуро Кадзуо
Гемінґвей Ернест
Сент-Обін Едвард
Андрухович Софія
Парамонов Андрей Федорович
Leleka, Tetiana
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання