Древня земля Валківська

Желєзняк Микола Матвійович

Древня земля Валківська

2018

Желєзняк М. М. Древня земля Валківська / Микола Желєзняк. – Харків : Федорко, 2018. – 165 с.: іл.

К2-206224

Краєзнавче дослідження голови Валківського районного відділення Національної спілки краєзнавців України М. М. Желєзняка «Древня земля Валківська» знайомить читачів з історією заселення нашого краю із прадавніх часів до середини XVII століття.

Ця книга є першим томом трилогії автора про історію Валківщини (з кам'яного віку до кінця XX століття).

У першому томі «Древня земля Валківська» на основі аналізу величезного археологічного матеріалу досліджено історію проживання на нинішній території Валківщини різних племен і народностей від кам'яного віку до середини XVII століття.

У другому томі «Валківське дворянство» йдеться про козацьку добу та досліджено історію розвитку нашого краю у XVIII–XIX століттях і вплив дворянства.

У третьому томі «Валківщина у «божевільному» столітті» досліджено трагічні події, шо відбувалися на території Валківського району Харківської області у XX столітті, коли життя людини нічого не вартувало, коли завдяки багнетам російських військ було встановлено у цьому краї нову радянську владу, за якої відбувалася шалена наруга над особистістю, а кров людська лилася рікою: у роки Громадянської війни, у прокляті сталінські роки репресій, у період Другої світової війни, коли два тирана Сталін і Гітлер намагалися поділити Європу, на нікому не зрозумілій Афганській війні, а також тоді, коли люди гинули від «мирного» атому Чорнобильської катастрофи.

Розраховано на читачів, що цікавляться історією рідної Валківщини.

Фонд відділу «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка
Надійшло у вересні 2020

 

Останні надходження

Диденко, Екатерина
Чалдині, Роберт Бено
Гокінґ, Стівен
Гілл, Наполеон
Риггз, Ренсом
Ратнер, Александр Григорьевич
Бондаренко, Александр Федорович
Карпенко, Євгенія Анатоліївна
Дуцяк, Ігор Зенонович
Коршиков Іван Іванович
Тупахіна Ольга Володимирівна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання