Меморандум про незалежність України, представлений на мирну конференцію делегацією Української Республіки

Меморандум про незалежність України, представлений на мирну конференцію делегацією Української Республіки

2020

Меморандум про незалежність України, представлений на мирну конференцію делегацією Української Республіки [Текст] = Mémoire sur l'Indépendance de l'Ukraine présenté a la Conférence de la paix par la délégation de la République Ukrainienne / Шевченків. район. в м. Києві державдмін., Музей іст. центру м. Києва. - Репр. вид., Вих. дан. ориг. : Paris, 1919. - Київ ; Кам'янець-Подільський : Друкарня Рута, 2020. - XVIII, 125, 103 с., [1] арк. мапи. - Текст парал. : фр., укр. - ISBN 978-617-7887-39-2 (у паліт.)

К5-30675

Головною метою документа, який українська делегація представила на Паризькій мирній конференції (18 січня 1919 р. – 21 січня 1920 р.), було інформування країн-учасниць про Україну й висунення перед ними вимоги – визнати незалежність цієї держави та прийняти її до Ліги Націй.
«Меморандум про незалежність…», що відіграв величезну роль в інформаційному прориві України на міжнародній арені на початку ХХ ст. і про який упродовж 100 років не згадували в працях і документах, тепер приходить до українського читача.
У шести розділах: «Географія», «Історія», «Культура України», «Економіка», «Реорганізація Української Республіки», «Кордони Української Республіки», уміщено своєрідну тогочасну енциклопедію нашої держави, а також карту Української Республіки.
Видання презентує Україну очима тих, хто мав за честь і обов’язок долучитися до творення й утвердження її як Держави, а також донести світові правду про неї.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у січні 2021

 

Останні надходження

Петров, Дмитрій
Posokhov, Igor
Орзел, Чед
Карлсон, В. Бернард
Айзексон, Волтер
Ліндсі, Джек
Томазов, Валерій Вячеславович
Максюта, Микола Єгорович
Марчук, Микола Іванович
Погребняк, Галина Петрівна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання