Карпатська Україна в документах Другої Чехо-Словацької республіки

Пагіря, Олександр Михайлович

Карпатська Україна в документах Другої Чехо-Словацької республіки

2020

Пагіря, Олександр Михайлович.
Карпатська Україна в документах Другої Чехо-Словацької республіки [Текст] = Carpatho-Ukraine in the Documents of the Second Czecho-Slovak Republic / Олександр Пагіря. - Львів : Вид-во Укр. Католицького ун-ту, 2020.
Кн. 1. - 2020. - 352 с. - (Україна. Європа : 1921-1939. Карпатська Україна 1938-1939). - ISBN 978-617-7608-30-0 (у паліт.)

К4-29748

1938-1939 рр. ввійшли в історію Центрально-Східної Європи як період «чехословацької кризи», що завершила демонтаж Версальської системи та стала одним із ключових етапів міжнародних відносин, який передував початку Другої світової війни. У час, коли чехословацька державність переживала кризу, на сході республіки постала Карпатська Україна як автономний суб’єкт у рамках Другої Чехо-Словацької республіки. Протягом п’яти місяців її існування Прага вперше масштабно зіткнулася з викликом українського питання у своїй внутрішній і зовнішній політиці. Український автономний уряд на чолі з о. Августином Волошином до останніх днів республіки дотримувався лояльного прочехословацького курсу, розуміючи, що доля краю напряму залежить від її існування. Події в Карпатській Україні в середині березня 1939 р. стали найкривавішим епізодом у ході ліквідації Чехо-Словаччини і єдиним засвідченим на теренах республіки збройним опором проти зовнішньої агресії.
Запропонований до уваги збірник вводить у науковий обіг 469 не відомих досі урядових, політичних, військових і дипломатичних документів Другої Чехо-Словацької республіки, у рамках якої відбувалося творення Карпатської України. Він є першою масштабною публікацією архівних джерел чеського походження на цю тему, які дають можливість поставити події на Закарпатті у 1938-1939 рр. у загальний чехословацький контекст і відповісти на ряд нових запитань.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у лютому 2021

 

Останні надходження

Гейман Ніл
Йонеско Ежен
Денищук Павло Андрійович
Бе Кай-Міхаель
Слободян Василь
Шаповал Андрій Іванович
Дугін, Станіслав Петрович
Дугін, Станіслав Петрович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання