Антологія театру

Йонеско Ежен

Антологія театру

2019

Йонеско Е. Антологія театру [Текст]: вибрані п'єси / Ежен Йонеско; з фр. переклала Марія Абрамова. - Київ: Дух і літера, 2019. - 541, [2] с.

Б2-44563

Французького драматурга румунського походження Ежена Йонеско (1909-1994) справедливо називають одним із творців «нового» театру -театру абсурду. Персонажі Йонеско - або, як він їх називав, «маріонетки» - безпорадно борсаються в абсурдності буття: ірраціонального, кумедного, гротескного, сповненого непорозуміння й болю. Комедія, за словами автора, трагічніша від самої трагедії, адже остання має правила, а біль - межу. Комедія натомість - гра без правил. За численними каламбурами, химерною грою слів, двозначними жартами й аж ніяк не двозначними натяками криються примітивні й водночас складні почуття. Занадто банальні. Занадто людські.

Як розпізнати їх за масками? Як відчути під ногами ґрунт у цьому хисткому, до смішного абсурдному світі, де Оратор - глухонімий. Учитель - нетямущий, Король - немічний, а Детектив - не спроможний арештувати безжального Вбивцю, дарма що знає все про кожен його крок?.. Ця книжка - для тих, хто, шукаючи чітких відповідей, знає, що їх немає і бути не може.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у лютому 2021

 

Останні надходження

Гейман Ніл
Денищук Павло Андрійович
Бе Кай-Міхаель
Слободян Василь
Шаповал Андрій Іванович
Дугін, Станіслав Петрович
Дугін, Станіслав Петрович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання