Антологія театру

Йонеско Ежен

Антологія театру

2019

Йонеско Е. Антологія театру [Текст]: вибрані п'єси / Ежен Йонеско; з фр. переклала Марія Абрамова. - Київ: Дух і літера, 2019. - 541, [2] с.

Б2-44563

Французького драматурга румунського походження Ежена Йонеско (1909-1994) справедливо називають одним із творців «нового» театру -театру абсурду. Персонажі Йонеско - або, як він їх називав, «маріонетки» - безпорадно борсаються в абсурдності буття: ірраціонального, кумедного, гротескного, сповненого непорозуміння й болю. Комедія, за словами автора, трагічніша від самої трагедії, адже остання має правила, а біль - межу. Комедія натомість - гра без правил. За численними каламбурами, химерною грою слів, двозначними жартами й аж ніяк не двозначними натяками криються примітивні й водночас складні почуття. Занадто банальні. Занадто людські.

Як розпізнати їх за масками? Як відчути під ногами ґрунт у цьому хисткому, до смішного абсурдному світі, де Оратор - глухонімий. Учитель - нетямущий, Король - немічний, а Детектив - не спроможний арештувати безжального Вбивцю, дарма що знає все про кожен його крок?.. Ця книжка - для тих, хто, шукаючи чітких відповідей, знає, що їх немає і бути не може.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у лютому 2021

 

Останні надходження

Диденко, Екатерина
Чалдині, Роберт Бено
Гокінґ, Стівен
Гілл, Наполеон
Риггз, Ренсом
Ратнер, Александр Григорьевич
Бондаренко, Александр Федорович
Карпенко, Євгенія Анатоліївна
Дуцяк, Ігор Зенонович
Коршиков Іван Іванович
Тупахіна Ольга Володимирівна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання