Деревні рослини в умовах промислових міст степу

Коршиков Іван Іванович

Деревні рослини в умовах промислових міст степу

2020

Коршиков І. І. Деревні рослини в умовах промислових міст степу [Текст]: монографія / І. І. Коршиков, О. П. Суслова, Ю. М. Петрушкевич; за ред. І. І. Коршикова; Нац. акад. наук України, Донец. ботан. сад, Криворіз. ботан. сад. - Одеса: Гельветика, 2020. - 453 с.: іл.

К4-30021

У монографії узагальнені багаторічні дослідження видового складу, життєвого стану, вікової та екоморфної структури урбанодендрофлори промислових міст Донбасу та Правобережного степового Придніпров'я. Для багатьох видів рослин наведені біометричні характеристики та оцінена їх життєздатність залежно від урботехногенного навантаження, а у окремих видів визначено вплив аерополютантів на асиміляційний апарат, встановлені його морфо-анатомічні та фізіологічні зміни. Проведено аналіз біоекологічних характеристик малопоширених видів, а також інвазійної активності інтродуцентів. Для окремих хвойних і листяних видів зроблено аналіз фертильності та стерильності пилку, його якості та рівня аномалій залежно від впливу викидів металургійних комбінатів та вихлопних газів автотранспорту, а також оцінена якість насіння. Описані цитогенетичні зміни у проростках насіння з дерев окремих видів хвойних міських насаджень та залежність характеристик пилку від генетичних особливостей материнських дерев. Оцінено перспективи збагачення дендрофлори промислових міст Степу та її використання для оптимізації навколишнього середовища.

Для дендрологів, ботаніків, екологів, фахівців з озеленення населених пунктів, викладачів і студентів навчальних закладів біолого-екологічного профілю.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у квітні 2021

 

Останні надходження

Диденко, Екатерина
Чалдині, Роберт Бено
Гокінґ, Стівен
Гілл, Наполеон
Риггз, Ренсом
Ратнер, Александр Григорьевич
Бондаренко, Александр Федорович
Карпенко, Євгенія Анатоліївна
Дуцяк, Ігор Зенонович
Тупахіна Ольга Володимирівна
Салата Оксана Олексіївна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання