Творці різдвяних звізд

Творці різдвяних звізд

2021

Творці різдвяних звізд [Текст] / Нац. музей нар. архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького, Регіон. доброч. фонд святого Володимира; Дарія Ковальчук [та ін.]. - Львів: Растр-7, 2021. - 431 с.: іл.

К4-30095

Книжка досліджує явище народної творчості - звіздарство, яке притаманне багатьом народностям східних слов'ян.

В роботі наведено окремі розділи, що характеризують Образ «зорі», «зірки», «звізди» в Святому Письмі, в українських коляда, в образотворчому мистецтві. На сторінках книж¬ки представлено окремі статті про відродження звіздарства в сучасних умовах, подано творчі біографії майстрів-творців різдвяних звізд, наведено перелік державних закладів та організацій, громадських товариств, які займаються популяризацією явища звіздарства.

В роботі зроблено класифікацію конструкцій різдвяних звізд за різними критеріями, описано технології їх виготовлення. Відзначено діяльність Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького з організації щорічних фестивалів різдвяних звізд «Спалах різдвяної звізди».

В книжці подано окремий розділ, який характеризує історію звіздарства в Україні в фотоматеріалах з приватних архівів 3. Боровця та Ю. Гризлюк, Подано Облікову картку елемента нематераільної культурної спадщини України - звіздарства - для занесення в Перелік предметів нематеріальної культурної спадщини України.

Окремий розділ книжки складають поштові листівки з зображенням різдвяних Звізд з приватних колекцій Т. Семущака, З. Боровця, о. М. Жеплинського, Б. Жеплинського.

Видання доповнено ілюстративним матеріалом фотографій різдвяних зірок різних конструкцій. Додає інтересу перелік відеоматеріалів про звіздарство, який поміщено у книжці. Книжка розрахована на зацікавлення з боку фахівців етнологів, фольклористів, а також на широке коло читачів.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у травні 2021

 

Останні надходження

Гринева Анастасия Юрьевна
Александер Крістофер
Омельяненко Виктор Иванович
Игнатенко Леонид Александрович
Кассані Мія
Лукинюк Тетяна
Бороденко Олена Анатоліївна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання