Холмське Євангеліє ХІІІ століття

Холмське Євангеліє ХІІІ століття

2015

Холмське Євангеліє ХІІІ століття. Видання факсимільного типу. Київ : Горобець, 2015. 384 с., іл.


Холмське Євангеліє XIII ст., що нині зберігається далеко за межами нашої держави, факсимільним виданням повертається до України завдяки зусиллям Волинської єпархії Української Православної Церкви, видавництва «Горобець» та небайдужих до рідної культури людей. Ця книга є продовженням започаткованої видавництвом низки факсимільних видань давньоруських пам’яток, що надає науковцям доступ до джерел слов’янського письменства.

Факсимільне видання доповнене науковими статтями: з історії Холмського Євангелія XIII століття (В. Корнієнко), з художнього оздоблення рукопису (В.Александрович), з історії українців Холмщини (П. Троневич).

Холмське Євангеліє здавна привертало увагу дослідників, у працях яких вивчались його мовні особливості, орнаментальне оформлення, мініатюри, текстологія тощо. Втім, пам’ятка вивчалась переважно у комплексі з іншими рукописами, а не індивідуально, причому більшість дослідників не мали змоги вивчати книгу в оригіналі, тому послуговувались передрукованими копіями окремих сторінок, виконаних та опублікованих ще у XIX ст. Окрім того, історія самого Холмського Євангелія лишалась поза серйозною дослідницькою увагою.

Фонд документних пам`яток
Надійшло у серпні 2021

 

Останні надходження

Шевельов, Юрій
Шерман, Леонард
Шифрін, Михайло
Подкопаєва, Лілія
Кривоконь, Олександр Григорович
Ішіґуро, Кадзуо
Самойленко, Григорій Васильович
Левин, Питер
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання