Проєкти та гранти ХДНБ ім. В.Г.Короленка


Бібліотечний інтерактив: цифрові інструменти для освіти та саморозвитку

Проєкт
Бібліотечний інтерактив: цифрові інструменти для освіти та саморозвитку

2020


Проєкт підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи

У липні-вересні 2020 року Харківською державною науковою бібліотекою імені В. Г. Короленка спільно з Харківським обласним відділенням (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізовано проєкт «Бібліотечний інтерактив: цифрові інструменти для освіти та саморозвитку» за підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи.

Заходи проєкту:

Х Всеукраїнська онлайн-школа бібліотечного журналіста за темою «Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Інстаграм: базові навички». Заняття відбулися дистанційно (закрита група у фейсбуці) з 25 серпня по 4 вересня 2020 р.

Онлайн-заняття для користувачів, які опанували основи комп’ютерної грамотності та роботу в інтернеті на курсі соціального проєкту Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка «Інтернет для людей старшого віку». Заняття відбулися у закритій групі у фейсбуці. Теми: ''Офіційні інформаційні джерела про COVID-19'', ''QR коди як безконтактні джерела інформації'', ''Замовлення й доставка товарів онлайн'', ''Інфо-медійна грамотність: вчимося й розрізняємо''.

Онлайн-зустрічі з редакторами «Вікімедіа Україна», які допомогли поглибити навички з написання та редагування нових вікі-статей.

Створено відеоуроки з цифрової грамотності для учасників курсу з основ комп’ютерної грамотності та роботи в інтернеті на базі бібліотеки.

House of Europe https://houseofeurope.org.ua

 


Електронна колекція літературно-мистецьких журналів Харкова першої третини ХХ ст.

Проєкт
Електронна колекція літературно-мистецьких журналів Харкова першої третини ХХ ст.

2019


Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

Мета проєкту — збереження друкованих матеріалів, що мають історико-культурну цінність, та надання доступу до повних текстів оцифрованих видань за допомогою веб-ресурсу, доповнення джерельної бази наукових досліджень з історії літературно-мистецького життя України.

Скористатися результатами проєкту зможуть широкі верстви населення, насамперед науковці, краєзнавці та всі, хто цікавиться історією української культури загалом та розвитком літературно-мистецького процесу першої третини ХХ ст. зокрема.

Завдяки реалізації проєкту поповнено колекції надзвичайно цінних, малочислених періодичних видань 1910-1930-х рр.

 


Покращення можливостей для освіти, самоосвіти, творчої самореалізації та соціальній адаптації внутрішньо переміщених осіб у Харкові та Харківській області

Проєкт
Покращення можливостей для освіти, самоосвіти, творчої самореалізації та соціальній адаптації внутрішньо переміщених осіб у Харкові та Харківській області

2017


Ініціатор проєкту - Німецька федеральна компанія DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки Харківської обласної державної адміністрації

Проєкт реалізовано в рамках проекту «Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України, які фінансуються німецьким урядом та виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 


Е-життя разом з бібліотекою: орієнтир на громаду Харківщини

Е-життя разом з бібліотекою: орієнтир на громаду Харківщини

2015


Проєкт впроваджується в партнерстві з Харківським обласним відділенням (філією) ВГО «Українська бібліотечна асоціація», Харківською обласною радою та департаментом культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

У межах проєкту планується проведення тренінгів для різних цільових аудиторій, серед яких бібліотекарі публічних бібліотек та вузів Харкова, представники влади та держслужбовці, активні громадяни та студенти. Першими учасниками проєкту стали фахівці ХДНБ ім. В. Г. Короленка, які взяли участь у пілотному тренінгу «Електронне урядування на допомогу обслуговуванню користувачів та надання якісних сучасних послуг в бібліотеці». Учасники тренінгу на практиці засвоїли інструменти інтернет-серфінгу та вдосконалили навички користування сервісами електронного врядування. Родзинкою заходу стало проведення мозкового штурму «Бібліотека – активний майданчик для ефективного діалогу влада – громада».

 


Бібліотечна енциклопедія Харківщини

Регіональний корпоративний проєкт
Бібліотечна енциклопедія Харківщини

2014

«Бібліотечна енциклопедія Харківщини» – регіональний корпоративний проєкт, мета якого – інтелектуальна інтеграція для виявлення загального здобутку бібліотечної галузі регіону та його популяризація.

Завдання проєкту – персоніфікація окремих сторінок історії бібліотечної справи та об’єктивне відтворення сучасної ситуації у бібліотечній та культурній сфері відповідно до системи наукових поглядів, покращення іміджу бібліотек як провідних культурно-освітніх закладів та створення умов для вирішення низки проблемних питань бібліотечної практики.

 


Метабібліографія Харківщини

Корпоративний проєкт
Метабібліографія Харківщини

2013


«Метабібліографія Харківщини» – регіональний корпоративний проєкт, який має на меті відображення та популяризацію якнайповнішої бібліографічної інформації, пов’язаної з Харківщиною за походженням та змістом. Корпорація об’єднує бібліотеки Харківщини різних систем і відомств. Керівником проєкту є ХДНБ ім. В. Г. Короленка.

Завдання проєкту – створення регіонального електронного ресурсу краєзнавчої метабібліографії тривалого збереження з подальшою його інтеграцією до всеукраїнського метабібліографічного простору. Проект передбачає координацію роботи з провідними бібліографічними установами Харківщини на основі перспективної інформації, що дозволяє уникнути дублювання та паралелізму в роботі установ по створенню бібліографічних ресурсів.

 


Школа бібліотечного журналіста

Бажаешь бути креативним, запитай нас як!
Школа бібліотечного журналіста

2013


Проєкт створено за грантової за підтримки програми «Бібліоміст» IREX/Україна, інформаційного партнерства НВП ''Ідея'' та журналу ''Бібліотечний форум України''

Мета Школи – сприяння професійному розвитку бібліотекарів і створення позитивного іміджу бібліотек як безкоштовних загальнодоступних центрів доступу до інформації через ЗМІ різного рівня, бібліотечні ЗМІ (електронні та друковані) та через сайти і сервіси Web 2.0, 3.0. Головне завдання Школи – засвоєння учасниками методів, прийомів, засобів журналістської діяльності та отримання практичних навичок.

 


Цифрова грамотність для людей старшого віку

Соціальний проєкт Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Цифрова грамотність для людей старшого віку

2012


Бажаєте освоїти сучасні технології? Записуйтеся на курси комп'ютерної грамотності. Навчання абсолютно безкоштовно

Мета Проєкту: Залучення громадян похилого віку до освоєння інформаційно-комунікаційних технологій.

Завдання Проєкту: Подолання інформаційної та соціальної ізольованості літніх людей, збереження трудового та інтелектуального потенціалу старшого покоління, подолання у людей літнього віку психологічного бар'єру перед новими інформаційно-комунікаційними технологіями.

 


Бібліотеки Харкова

Регіональний проєкт
Бібліотеки Харкова

2011

В межах дослідницького проєкту «Інформаційні ресурси бібліотек Харкова», розпочатого ХДНБ у 2011 р., створено довідковий ресурс – БД «Бібліотеки Харкова».

Мета проєкту – комплексне представлення структури інформаційних ресурсів бібліотек різного відомчого підпорядкування. Надано короткі відомості з історії бібліотек, інформацію про бібліотечні послуги та основні напрями роботи. До ресурсу увійшли дані про бібліотеки Міністерства культури України, інших міністерств, книгозбірні НДІ, НДО, підприємств, організацій, установ, профспілок та релігійних конфесій.

 


Бібліотека у Програмі сприяння Парламенту України (ПСП)

Пункт Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної інформації
Бібліотека у Програмі сприяння Парламенту України (ПСП)

2009


Проєкт впроваджується у тісній співпраці з українським партнером – Українською Бібліотечною Асоціацією.

Пункти Доступу Громадян – це інформаційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.

 

 

Новини проектів

17/03/2021 Сучасна бібліотечна журналістика: виклики часу
Обласний вебінар для фахівців бібліотек Запоріжської області
Вебінар
Відділ науково-методичної роботи

12/02/2021 Реєстрація та спілкування в програмі Zoom
Засідання клубу комп'ютерної грамотності «ОНЛАЙН» інформаційно-ресурсного центру (ІРЦ)
Засідання клубу «ОНЛАЙН»
Зал електронних документів

30/12/2020 Ілюстрований щотижневик «Театральный журнал»
Поповнення колекції електронних документів
Відділ впровадження бібліотечно-інформаційних систем і технологій та підтримки баз даних

15/12/2020 Онлайн-конференція у Google Meet
Заняття з циклу «Організація та проведення бібліотечного онлайн-заходу: формати, платформи, сервіси»
Тренінг
Відділ науково-методичної роботи

25/11/2020 Літературно-художній альманах «Плуг»
Поповнення колекції електронних документів
Відділ «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка

Усі новини проектів »

 

Запрошуємо до Інформаційно-ресурсного центру!

Проекти та гранти

Ви маєте можливість отримати безкоштовне навчання навичкам користування комп'ютером та інтернетом...

Докладніше