З історії винахідництва: видатні вчені та винахідники Харківщини

Виставку підготовлено у 2020 р.

У всі часи Харкову належала важлива роль в економічному, науковому та культурному житті України. Він входив у п'ятірку міст Радянського Союзу, що володіли найбільш потужним багатогалузевим науково-технічним та промисловим комплексом, безумовно займав лідируюче положення за своїм науковим потенціалом у країні і по праву вважався науково-технічною столицею України. У Харкові було збудовано перший в Україні трактор, розщеплено атом, у роки Великої Вітчизняної війни створено найкращий танк Т-34.
Багатьох діячів науки і техніки доля пов'язала з Харковом, який вони вважали і вважають своїм рідним містом, де пройшли їхні кращі роки. Внесок цих вчених і винахідників у світові наукові і технічні досягнення неоціненний, і тому наш обов”язок пам'ятати про них і віддати належне їм.
З Харковом пов'язана діяльність таких видатних вчених зі світовим ім'ям, як І.І. Мечникова, Л.Д. Ландау, І.В. Курчатов, А.К. Вальтер, А.А. Богомолець, К.Д. Синельников, М.М. Бекетов, О.М. Ляпунов, М.П. Трінклер, В.Я. Данилевський, Л.Л. Гіршман, О.М. Бекетов, Г.Ф. Проскура, В.Я. Юр’єв, М.П. Барабашов, В.П. Воробйов. Цей список можна продовжувати ще й ще. Пропонуємо добірку інформаційних матеріалів щодо творчої спадщини і життєвого шляху видатних вчених і винахідників, які жили і творили в нашому місті.

 
 Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

 


Виставки, які можуть Вас зацікавити

Історичний шлях національного патенту
Ігор Сікорський. Людина, яка здійснила мрію
Іван Пулюй: життя в ім'я науки
З історії винахідництва: видатні вчені та винахідники Харківщини
Памяті Ф.А. Піроцького – винахідника електричного трамвая
Володар вогню та металу

Назад до переліку виставок