В бібліотеці працюють клуби за інтересами


Клуб «Краєзнавець»

Клуб «Краєзнавець»

Працює з 1978 року

Головним завданням клубу «Краєзнавець», який працює при відділі «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка з 1978 р., є дослідження історії рідного краю, популяризація матеріалів про Слобожанщину.

Клуб «Краєзнавець» Клуб «Краєзнавець»

Основна форма його діяльності – краєзнавчі читання, які відбуваються щомісяця і присвячуються охороні пам’яток історії та культури, історії та сьогоденню населених пунктів Харківщини, діяльності видатних земляків.

З часу створення клубу відбулося понад 500 таких зустрічей, тематика яких відображена в чотирьох випусках покажчика «Сто краєзнавчих читань: Хроніка і зміст».

На сторінку клуба »

 


Клуб лікувально-оздоровчих  технологій

Клуб лікувально-оздоровчих технологій

Працює з березня 2012 року

У березні 2012 року у відділі науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів (ВІП) розпочав свою роботу Клуб оздоровчих технологій.

Клуб лікувально-оздоровчих  технологій Клуб лікувально-оздоровчих  технологій

Його учасниками стали прихильники харківських Клубів безмедикаментозного відновлення здоров’я та „Здорового способу життя”.

Засідання, що вже відбулися у читальному залі відділу: „Вода для життя”, „Лікарські рослини в сучасній медицині”, „Природа та здоров”я людини. Лікарські властивості рослинних препаратів”, „Здоров”я та чистота шкіри: сучасні інноваційні технології”.

 


Клуб обдарованих людей

Клуб обдарованих людей

Працює з 2016 року

Члени громадських організацій «Міжнародний ноосферний центр Вернадського» та «Розвиток життя людини» під час засідань та лекцій у відділі науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів, дискутуючи на тему «Ноосферний розвиток суспільства», вирішили заснувати в Харкові Клуб обдарованих людей.

Клуб обдарованих людей Клуб обдарованих людей

Його засновником став віце-президент громадської організації «Міжнародний ноосферний центр Вернадського», доктор педагогічних наук Геннадій Васильович Курмишев. Він запропонував об’єднати харківські громадські організації для максимального охоплення інтересів різних людей та пошуку однодумців.

На засіданнях клубу обговорюються такі питання: єдність світу – світогляд майбутнього людства; закони світу та освіта, наукові основи ноосфернрної освіти і розвитку суспільства; ноосферна медицина в союзі з ноосферною педагогікою тощо.

Члени клубу запрошують усіх бажаючих розширювати свій кругозір, поглиблювати знання з окремих галузей знання, брати участь у тренінгах із формування соціальних та особистих якостей, навичок та здібностей.

 


Клуб інтернет-користувачів «КЛІК»

Клуб інтернет-користувачів «КЛІК»

Працює з 20 листопада 2013 року

Клуб було засновано при інформаційно-бібліографічному відділі.

Клуб інтернет-користувачів «КЛІК» Клуб інтернет-користувачів «КЛІК»

Він об'єднав інтернет-користувачів пенсійного віку, які пройшли курси з основ комп’ютерної грамотності в Інтернет центрі №1.

На щомісячних заняттях читачі опановують нові для себе теми, пов’язані з пошуком в Інтернеті, роботі з документами на комп'ютері, знайомству з електронними ресурсами ХДНБ ім. В.Г. Короленка.

На сторінку клуба »

 


Клуб ''Онлайн''

Клуб ''Онлайн''

Працює з січня 2018 року

Клуб об’єднує користувачів пенсійного віку, які пройшли курси з основ комп’ютерної грамотності в Інформаційно-ресурсному центрі та висловили бажання й надалі навчатися та поглиблювати знання.

Клуб ''Онлайн'' Клуб ''Онлайн''

На щомісячних заняттях-тренінгах користувачі опановують нові теми, пов’язані з пошуком текстової інформації та зображень за допомогою пошукової системи Google, створенням та керуванням власних акаунтів на різних ресурсах. Учасники клубу навчаються сплачувати комунальні послуги он-лайн, замовляти квитки на вистави та концерти, користуватися електронною реєстрацією на сайтах міських поліклінік, викликати лікарів, записуватися на прийом до фахівців.

Учасники клубу «ONLINE» беруть активну участь у тематичних заходах бібліотеки, відвідують засідання інших клубів.

 


Есперанто-клуб «Ардо»

Есперанто-клуб «Ардо»

Працює з 2004 року

Есперанто – найвідоміша штучна мова у світі. Її засновник, польський лікар Людвиг Заменгоф, у 1887 році видав книгу «Міжнародна мова» під псевдонімом Doktoro Esperanto (в пер. – «Лікар, який сподівається»).
Через два роки у Харківський губернії налічувалось 30 есперантистів, а у 1910 році відкрився есперанто-клуб.

Есперанто-клуб «Ардо» Есперанто-клуб «Ардо»

Давньою дружбою пов’язані харківський есперанто-клуб та відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв'язків, у читальному залі якого з 2004 року проходять зустрічі з есперантистами різних міст України та іноземними гостями. Стали традиційними поетичні та музичні вечори, де лунають оригінальні твори, написані мовою есперанто.

 


English Speaking Conversation Club

English Speaking Conversation Club

З середини 90-х років при відділі літератури іноземними мовами та міжнародних зв'язків (ВЛІМ) функціонує «Polyglot Club» (клуб спілкування англійською мовою), що виник на хвилі інтересу до США як до країни з високорозвиненою демократією з одного боку, а з іншого – у відповідь на невпинно зростаючий інтерес до вивчення англійської мови у суспільстві.

English Speaking Conversation Club English Speaking Conversation Club

На зустрічах, що відбуваються двічі на місяць, користувачі бібліотеки довідуються про різні аспекти життя у Сполучених Штатах Америки. Серед тем, що обговорювались на засіданнях клубу, були, наприклад, Американська Конституція і святкування Різдва, вибори Президента і страви американської кухні, система освіти у США і американська кіноіндустрія та ін. Заняття клубу люб’язно та безкоштовно проводять громадяни США, що тимчасово перебувають у Харкові.

Засідання клубу відбуваються двічі на місяць по середах о 17-30.

 


Пушкінський клуб «В колі друзів»

Пушкінський клуб «В колі друзів»

На базі соціокультурного центру понад тридцять років працює Пушкінський клуб «В колі друзів».

Пушкінський клуб «В колі друзів» Пушкінський клуб «В колі друзів»

Активними участниками клубу «В колі друзів» є харківські поети, літературознавці, барди, філологи. Пушкінський клуб регулярно відзначає пам’ятні дати, пов'язані з життям і творчістю О. С. Пушкіна та видатних митців світової культури. Ведуча і керівник клубу – харківська поетка Ліна П’ятак.

 


Літературна студія

Літературна студія

Члени літературної студії – це літератори-початківці, досвідчені літературознавці, представники літературної та музичної громади міста. Літературне об’єднання, що нараховує близько 60 членів, перетворене у «Всеукраїнський конгрес літераторів» із затвердженим статутом і обумовленими напрямками подальшої роботи.

Літературна студія Літературна студія

Діяльність літературної студії активізується, її лави поповнюються молодими талановитими авторами. Члени студії беруть участь у виданні літературного альманаху «Харківський міст». Працівники соціокультурного центру, започаткувавши діяльність літературної студії, організовують зібрання, влаштовують тематичні перегляди для творчих засідань. Робота студії не обмежується творчою складовою, протягом року її членами подаровано для фонду бібліотеки значну кількість видань.

 


Клуб «Екологія та енергетика»

Клуб «Екологія та енергетика»

Працює з січня 2016 року

Екологічні проблеми, що особливо загострилися останнім часом, викликають стурбованість небайдужих людей. Гостро постає питання їх вирішення. Цілком закономірно, що громадські організації «Енергія миру», «Зелений фронт», «Друг природи» та Національний природний парк «Слобожанський» об’єднали свої зусилля з ХДНБ ім. В. Г. Короленка, адже екологія довкілля є одним із пріоритетних напрямків роботи для відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів.

Клуб «Екологія та енергетика» Клуб «Екологія та енергетика»

В рамках роботи клубу проводяться засідання «круглих столів», семінари, лекції, майстер-класи та багато інших заходів екологічної тематики.

Ці заходи спрямовані на просвітницьку роботу задля формування екологічної культури молоді, залучення її до участі у дослідницькій роботі та природоохоронних акціях.

Також до заходів запрошуються науковці, викладачі, активісти екологічних громадських рухів та усі небайдужі до екологічного стану планети.

 


Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp»

Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp»

Працює з 26 грудня 2015 року

26 грудня 2015 року при «Австрійській бібліотеці у Харкові» розпочав свою роботу Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp». Клуб став продовженням щорічного міжнародного проекту SprachWanderCamp у межах програми Євросоюзу «Youth in Action/Молодь у дії».

Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp» Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp»

Метою створення клубу є розвиток комунікації та взаєморозуміння між людьми двох різних культур та мов – Австрії та України. Учасники клубу не тільки вивчають австрійський діалект німецької мови, а й застосовують різноманітні творчі колективні засоби для більш широкого вивчення країнознавства Австрії – мовні ігри, конкурси, вікторини тощо. Особливо молодь цікавиться літературою, історією, економікою, мистецтвом та культурними зв'язками Австрії та України на сучасному етапі.

 

Найближчим часом

План заходів »

 

Події у клубах бібліотеки

24/01/2020 Художники Харківського політехнічного інституту – від Олексія Бекетова до Сергія Браткова і далі
Краєзнавчі читання
Відділ «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка

15/01/2020 Засідання клубу «Громадські ініціативи»
Засідання секції
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

13/01/2020 Віртуальні різдвяно-новорічні подорожі Європою
Засідання клубу «КЛІК»
Відділ інформаційно-бібліографічної роботи

08/01/2020 Святкові QR-вітання
Засідання клубу «КЛІК»
Відділ інформаційно-бібліографічної роботи

Всі новини та події »