В бібліотеці працюють клуби за інтересами


Клуб «Краєзнавець»

Працює з 1978 року

Головним завданням клубу «Краєзнавець», який працює при відділі «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка з 1978 р., є дослідження історії рідного краю, популяризація матеріалів про Слобожанщину.

Основна форма його діяльності – краєзнавчі читання, які відбуваються щомісяця і присвячуються охороні пам’яток історії та культури, історії та сьогоденню населених пунктів Харківщини, діяльності видатних земляків.

З часу створення клубу відбулося понад 400 таких зустрічей, тематика яких відображена в чотирьох випусках покажчика «Сто краєзнавчих читань: Хроніка і зміст».

На сторінку клуба »

 


Клуб оздоровчих технологій

Працює з березня 2012 року

У березні 2012 року у відділі науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів (ВІП) розпочав свою роботу Клуб оздоровчих технологій.

Його учасниками стали прихильники харківських Клубів безмедикаментозного відновлення здоров’я та „Здорового способу життя”.

Засідання, що вже відбулися у читальному залі відділу: „Вода для життя”, „Лікарські рослини в сучасній медицині”, „Природа та здоров”я людини. Лікарські властивості рослинних препаратів”, „Здоров”я та чистота шкіри: сучасні інноваційні технології”.

 


Клуб обдарованих людей

Члени громадських організацій «Міжнародний ноосферний центр Вернадського» та «Розвиток життя людини» під час засідань та лекцій у відділі науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів, дискутуючи на тему «Ноосферний розвиток суспільства», вирішили заснувати в Харкові Клуб обдарованих людей.

Його засновником став віце-президент громадської організації «Міжнародний ноосферний центр Вернадського», доктор педагогічних наук Геннадій Васильович Курмишев. Він запропонував об’єднати харківські громадські організації для максимального охоплення інтересів різних людей та пошуку однодумців.

На засіданнях клубу будуть обговорюватися такі питання: єдність світу – світогляд майбутнього людства; закони світу та освіта, наукові основи ноосфернрної освіти і розвитку суспільства; ноосферна медицина в союзі з ноосферною педагогікою тощо.

Члени клубу запрошують усіх бажаючих розширювати свій кругозір, поглиблювати знання з окремих галузей знання, брати участь у тренінгах із формування соціальних та особистих якостей, навичок та здібностей.

 


Есперанто-клуб «Ардо»

Працює з 2004 року

Есперанто – найвідоміша штучна мова у світі. Її засновник, польський лікар Людвиг Заменгоф, у 1887 році видав книгу «Міжнародна мова» під псевдонімом Doktoro Esperanto (в пер. – «Лікар, який сподівається»).
Через два роки у Харківський губернії налічувалось 30 есперантистів, а у 1910 році відкрився есперанто-клуб.

Нещодавно есперантисти відсвяткували 100-літній ювілей із дня заснування харківської спілки прихильників міжнародної мови.

Давньою дружбою пов’язані харківський есперанто-клуб та відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв'язків, у читальному залі якого з 2004 року проходять зустрічі з есперантистами різних міст України та іноземними гостями. Стали традиційними поетичні та музичні вечори, де лунають оригінальні твори, написані мовою есперанто.

 


Клуб інтернет-користувачів «КЛІК»

Працює з 20 листопада 2013 року

Клуб було засновано при інформаційно-бібліографічному відділі.

Він об'єднав інтернет-користувачів пенсійного віку, які пройшли курси з основ комп’ютерної грамотності в Інтернет центрі №1.

На щомісячних заняттях читачі опановують нові для себе теми, пов’язані з пошуком в Інтернеті, роботі з документами на комп'ютері, знайомству з електронними ресурсами ХДНБ ім. В.Г. Короленка.

На сторінку клуба »

 


Клуб спілкування англійською мовою «Polyglot Club»

З середини 90-х років при відділі літератури іноземними мовами та міжнародних зв'язків (ВЛІМ) функціонує «Polyglot Club» (клуб спілкування англійською мовою), що виник на хвилі інтересу до США як до країни з високорозвиненою демократією з одного боку, а з іншого – у відповідь на невпинно зростаючий інтерес до вивчення англійської мови у суспільстві.

На зустрічах, що відбуваються двічі на місяць, користувачі бібліотеки довідуються про різні аспекти життя у Сполучених Штатах Америки. Серед тем, що обговорювались на засіданнях клубу, були, наприклад, Американська Конституція і святкування Різдва, вибори Президента і страви американської кухні, система освіти у США і американська кіноіндустрія та ін. Заняття клубу люб’язно та безкоштовно проводять громадяни США, що тимчасово перебувають у Харкові.

Засідання клубу відбуваються двічі на місяць по середах о 17-30.

 


Клуб інтелектуального кіно

Працює з грудня 2015 року

На базі соціокультурного центру почав діяти клуб інтелектуального кіно, заснований у грудні 2015 року.

Куратор клубу – співробітник соціокультурного центру Е. В. Плєшкова.

Ведучий клубу – культуролог, кандидат історичних наук Геннадій Згурський.

Один раз на тиждень усі бажаючи безкоштовно мають змогу взяти участь у перегляді та обговорюванні шедеврів світового кінематографу. Інформація про заходи клубу поширюється в соціальних мережах Facebook, ВКонтакте та ін.
Хоча клуб існує недовго, вже сформувалося коло постійних учасників, які не тільки є глядачами, але і завчасно готуються до перегляду фільмів, можуть запропонувати свої варіанти цікавих кінострічок, які є кращими зразками кіномистецтва.
Засідання проходять у дружній, вільній атмосфері.

 


Кіноклуб «Захист прав людини»

Працює з січня 2016 року

З січня 2016 року у соціокультурному центрі розпочав свою роботу кіноклуб «Захист прав людини» з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA».

Мета клубу – підвищити рівень правосвідомості та поінформованості громадян України про права людини.

 


Пушкінський клуб «В кругу друзей»

Надзвичайно активними читачами і відвідувачами бібліотеки є члени Пушкінського клубу «В колі друзів», які регулярно відзначають пам’ятні дати, пов'язані з життям і творчістю О. С. Пушкіна та визначних митців світової культури.

Працівники соціокультурного центру спільно з членами Пушкінського клубу проведені засідання за такою тематикою «Прошли года чредою незаметной». До дня пам’яті О. С. Пушкіна «Пушкін в оточенні друзів», «Служенье муз не терпит суеты...» До дня народження О. С. Пушкіна, «Російська поезія в еміграції», «Отечество нам Царское Село. До 200-річчя заснування Царськосельського ліцею», Поезія «Срібного віку».

 


Літературна студія

Члени літературної студії – це літератори-початківці, досвічені літературознавці, представники літературної та музичної громади міста. Літературне об’єднання, що нараховує близько 60 членів, перетворене у «Всеукраїнський конгрес літераторів із затвердженим статутом і обумовленими напрямками подальшої роботи.

Діяльність літературної студії активізується, її лави поповнюються молодими талановитими авторів. Члени літературної студії беруть участь у виданні літературного альманаху «Харківський міст», в якому публікуються члени об’єднання. Працівники соціокультурного центру, започаткувавши діяльність літературного об’єднання, організовують зібрання, підбираючи тематичні перегляди для оформлення творчих засідань.

Робота студії не обмежується творчою складовою, протягом року її членами було подаровано для фонду бібліотеки значну кількість видань.

 


Клуб «Екологія та енергетика»

Працює з січня 2016 року

Екологічні проблеми, що особливо загострилися останнім часом, викликають стурбованість небайдужих людей. Гостро постає питання їх вирішення. Цілком закономірно, що громадські організації «Енергія миру», «Зелений фронт», «Друг природи» та Національний природний парк «Слобожанський» об’єднали свої зусилля з ХДНБ ім. В. Г. Короленка, адже екологія довкілля є одним із пріоритетних напрямків роботи для відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів.

Новоутворений (у січні 2016 року) клуб «Екологія та енергетика» планує проводити «круглі столи», семінари, лекції, майстер-класи та багато інших заходів екологічної тематики.

Ці заходи спрямовані на просвітницьку роботу задля формування екологічної культури молоді, залучення її до участі у дослідницькій роботі та природоохоронних акціях.

Також до заходів запрошуються науковці, викладачі, активісти екологічних громадських рухів та усі небайдужі до екологічного стану планети.

 


Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp»

Працює з 26 грудня 2015 року

26 грудня 2015 року при «Австрійській бібліотеці у Харкові» розпочав свою роботу Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp». Клуб став продовженням щорічного міжнародного проекту SprachWanderCamp у межах програми Євросоюзу «Youth in Action/Молодь у дії».

Метою створення клубу є розвиток комунікації та взаєморозуміння між людьми двох різних культур та мов – Австрії та України. Учасники клубу не тільки вивчають австрійський діалект німецької мови, а й застосовують різноманітні творчі колективні засоби для більш широкого вивчення країнознавства Австрії – мовні ігри, конкурси, вікторини тощо. Особливо молодь цікавиться літературою, історією, економікою, мистецтвом та культурними зв'язками Австрії та України на сучасному етапі.

 

Найближчим часом

План заходів »

 

Події у клубах бібліотеки

25/03/2017 Cliché / Кліше
Практичне заняття
English Studying Meeting
Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

23/03/2017 Надійшла весна прекрасна,Многоцвітна, тепла, ясна,Ніби дівчинка в вінку.
Засідання клубу «КЛІК»
Відділ інформаційно-бібліографічної роботи

22/03/2017 Міцний імунітет – шлях до здоров’я
Засідання клубу здорового способу життя
Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

22/03/2017 American modern phrases / Американські ідіоми
English-speaking meeting
Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

18/03/2017 Internationale Jugendprogramme und wie ich daran teilnehmen kann / Міжнародні молодіжні програми та як можна стати їх учасниками
Австрійський розмовний клуб «VindobonaCamp»
Австрійська бібліотека у Харкові

18/03/2017 Appearance and customs / Зовнішність і звичаї
Практичне заняття
English Studying Meeting
Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

17/03/2017 Симфонія будянського фаянсу
До 130-річчя заснування фаянсового підприємства у селищі Буди
Краєзнавчі читання
Відділ «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка

15/03/2017 Winter Holidays: features of celebration in different states of America / Зимові свята: особливості святкування в різних штатах Америки
English-speaking meeting
Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

12/03/2017 Egoism / Егоїзм
Polyglotclub Kharkiv
Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

11/03/2017 Environment / Довкілля
Практичне заняття
English Studying Meeting
Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків

Всі новини та події »