Відділ науково-методичної роботи

   E-mail:
nmr.hdnb@gmail.com

Кабінет бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної

   E-mail:
kbh.hdnb@gmail.com

  Наша адреса

61003, Харків,
пров.Короленка, 18
Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації надаються з актуальних питань бібліотечної тематики та з суміжних галузей знань, що можуть бути корисними у бібліотечній практиці.

  Посадові інструкції: методика створення

У рекомендаціях запропоновано єдині підходи до структури та викладення змісту у розділах посадових інструкцій.

У додатку наведено зразки документів.


  Скачати / Переглянути

 

  Створюємо мультипосилання, для інстаграм-сторінки за допомогою сервісу ''Linktree''

В інстаграмі використання активних посилань обмежено: можна розмістити одне посилання в шапці профілю або додати посилання у сторіз. Конструктори для створення мультипосилань дозволяють створити багатофункціональну сторінку (мікролендінг) і розмістити на ній декілька важливих посилань замість одного. Тьюторіал стане в нагоді як початківцям, так і досвідченим адміністраторам бібліотечної інстаграм-сторінки.
Матеріал підготовлено для дистанційного курсу «Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Інстаграм: базові навички» (8 – 21 серпня 2022 р.)


  Скачати / Переглянути

 

  Тайм-менеджмент керівника

Для того щоб навчитися оптимально й усвідомлено управляти робочим часом, можна звернутися до такого напрямку менеджменту, як тайм-менеджмент. Тайм-менеджмент – це управління часом або мистецтво встигати, сукупність випробуваних методів роботи, які дозволяють встигати зробити більше за менший період часу.


  Скачати / Переглянути

 

  Як зробити наради продуктивними?

Багатьом знайоме відчуття розчарування і навіть роздратованості, що виникає після марної двогодинної наради, за час якої можна було встигнути виконати дві– три невідкладні справи. Організація та проведення продуктивних нарад – важлива управлінська проблема. На жаль, багато керівників про це просто не замислюються, хоча, напевно, вони змінили б свою думку, якби підрахували, скільки часу вони та їхні співробітники витрачають на участь у нарадах.


  Скачати / Переглянути

 

  Як написати положення про структурний підрозділ

У рекомендаціях викладена методика створення і оформлення важливого управлінського документа – положення.


  Скачати / Переглянути