Проекти та гранти ХДНБ ім. В.Г.Короленка


Покращення можливостей для освіти, самоосвіти, творчої самореалізації та соціальній адаптації внутрішньо переміщених осіб у Харкові та Харківській області

Проект
Покращення можливостей для освіти, самоосвіти, творчої самореалізації та соціальній адаптації внутрішньо переміщених осіб у Харкові та Харківській області

  Проект започатковано у 2017

Ініціатор проекту - Німецька федеральна компанія DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки Харківської обласної державної адміністрації

Проект діє в рамках проекту «Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України, які фінансуються німецьким урядом та виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 


Е-життя разом з бібліотекою: орієнтир на громаду Харківщини

Е-життя разом з бібліотекою: орієнтир на громаду Харківщини

  Проект започатковано у 2015

Проект впроваджується в партнерстві з Харківським обласним відділенням (філією) ВГО «Українська бібліотечна асоціація», Харківською обласною радою та департаментом культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

У межах проекту планується проведення тренінгів для різних цільових аудиторій, серед яких бібліотекарі публічних бібліотек та вузів Харкова, представники влади та держслужбовці, активні громадяни та студенти. Першими учасниками проекту стали фахівці ХДНБ ім. В. Г. Короленка, які взяли участь у пілотному тренінгу «Електронне урядування на допомогу обслуговуванню користувачів та надання якісних сучасних послуг в бібліотеці». Учасники тренінгу на практиці засвоїли інструменти інтернет-серфінгу та вдосконалили навички користування сервісами електронного врядування. Родзинкою заходу стало проведення мозкового штурму «Бібліотека – активний майданчик для ефективного діалогу влада – громада».

 


Бібліотечна енциклопедія Харківщини

Регіональний корпоративний проект
Бібліотечна енциклопедія Харківщини

  Проект започатковано у 2014

«Бібліотечна енциклопедія Харківщини» – регіональний корпоративний проект, мета якого – інтелектуальна інтеграція для виявлення загального здобутку бібліотечної галузі регіону та його популяризація.

Завдання проекту – персоніфікація окремих сторінок історії бібліотечної справи та об’єктивне відтворення сучасної ситуації у бібліотечній та культурній сфері відповідно до системи наукових поглядів, покращення іміджу бібліотек як провідних культурно-освітніх закладів та створення умов для вирішення низки проблемних питань бібліотечної практики.

 


Метабібліографія Харківщини

Корпоративний проект
Метабібліографія Харківщини

  Проект започатковано у 2013

«Метабібліографія Харківщини» – регіональний корпоративний проект, який має на меті відображення та популяризацію якнайповнішої бібліографічної інформації, пов’язаної з Харківщиною за походженням та змістом. Корпорація об’єднує бібліотеки Харківщини різних систем і відомств. Керівником проекту є ХДНБ ім. В. Г. Короленка.

Завдання проекту – створення регіонального електронного ресурсу краєзнавчої метабібліографії тривалого збереження з подальшою його інтеграцією до всеукраїнського метабібліографічного простору. Проект передбачає координацію роботи з провідними бібліографічними установами Харківщини на основі перспективної інформації, що дозволяє уникнути дублювання та паралелізму в роботі установ по створенню бібліографічних ресурсів.

 


Школа бібліотечного журналіста

Бажаешь бути креативним, запитай нас як!
Школа бібліотечного журналіста

  Проект започатковано у 2013

Проект створено за грантової за підтримки програми «Бібліоміст» IREX/Україна, інформаційного партнерства НВП ''Ідея'' та журналу ''Бібліотечний форум України''

Мета Школи – сприяння професійному розвитку бібліотекарів і створення позитивного іміджу бібліотек як безкоштовних загальнодоступних центрів доступу до інформації через ЗМІ різного рівня, бібліотечні ЗМІ (електронні та друковані) та через сайти і сервіси Web 2.0, 3.0. Головне завдання Школи – засвоєння учасниками методів, прийомів, засобів журналістської діяльності та отримання практичних навичок.

 


Інтернет для людей старшого віку

Соціальний проект Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Інтернет для людей старшого віку

  Проект започатковано у 2012

Бажаєте освоїти сучасні технології? Записуйтеся на курси комп'ютерної грамотності. Навчання абсолютно безкоштовно

Мета Проекту: Залучення громадян похилого віку до освоєння інформаційно-комунікаційних технологій.

Завдання Проекту: Подолання інформаційної та соціальної ізольованості літніх людей, збереження трудового та інтелектуального потенціалу старшого покоління, подолання у людей літнього віку психологічного бар'єру перед новими інформаційно-комунікаційними технологіями.

 


Бібліотеки Харкова

Регіональний проект
Бібліотеки Харкова

  Проект започатковано у 2011

В межах дослідницького проекту «Інформаційні ресурси бібліотек Харкова», розпочатого ХДНБ у 2011 р., створено довідковий ресурс – БД «Бібліотеки Харкова».
Мета проекту – комплексне представлення структури інформаційних ресурсів бібліотек різного відомчого підпорядкування. Надано короткі відомості з історії бібліотек, інформацію про бібліотечні послуги та основні напрями роботи. До ресурсу увійшли дані про бібліотеки Міністерства культури України, інших міністерств, книгозбірні НДІ, НДО, підприємств, організацій, установ, профспілок та релігійних конфесій.

 


Бібліотека у Програмі сприяння Парламенту України (ПСП)

Пункт Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної інформації
Бібліотека у Програмі сприяння Парламенту України (ПСП)

  Проект започатковано у 2009

Проект впроваджується у тісній співпраці з українським партнером – Українською Бібліотечною Асоціацією.

Пункти Доступу Громадян – це інформаційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.

 

 

Новини проектів

15/06/2019 Жіноча самоцінність
Арт-терапевтичне заняття
Арт-тренінг

13/06/2019 Бібліотекарі Харкова вчилися писати новини
Тренінг у межах Школи бібліотечного журналіста
Тренінг
Відділ науково-методичної роботи

31/05/2019 Open Grants School
Урочисте завершення третього сезону
Відділ науково-методичної роботи

27/05/2019 3D подорож містами України та світовими музеями
Засідання клубу комп'ютерної грамотності ''Онлайн'' інформаційно-ресурсного центру(ІРЦ).
Засідання клубу «ОНЛАЙН»
Інформаційно-ресурсний центр

26/05/2019 Креативність проєктних менеджерів
III Школа соціального проєктування та грантрайтінгу Open Grants School
Тренінг
Відділ науково-методичної роботи

Усі новини проектів »

 

Запрошуємо до Інформаційно-ресурсного центру!

Проекти та гранти

Ви маєте можливість отримати безкоштовне навчання навичкам користування комп'ютером та інтернетом...

Докладніше