Міжнародна мистецька толока з нагоди 145-річчя від дня народження Гната Хоткевича

14/12/2022

Соціокультурний центр

Міжнародна мистецька толока з нагоди 145-річчя від дня народження Гната Хоткевича

Онлайн-зустріч

 

14 – 15 грудня 2022 р. відбувся змістовний захід – «Міжнародна мистецька толока з нагоди 145-річчя від дня народження Гната Хоткевича» – письменника, літературознавця, мистецтвознавця, бандуриста, композитора, історика, етнографа, театрального і музичного діяча, педагога, автора понад 600 музичних та 300 літературних творів.

Підготували та провели толоку талановиті викладачі, організатори концертів, вечорів, активні партнери ХДНБ ім. В. Г. Короленка Юлія Ніколаєвська, професор, доктор мистецтвознавства та Любов Мандзюк, доцент Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського, кандидат мистецтвознавства.

У цьому надзвичайно цікавому проєкті відбулися презентація першого випуску аудіогіду «Інструменти народів світу», концертні виступи, зустріч зі спікерами та презентації видань. Особливе захоплення та схвальні відгуки викликав концерт з виконання творів Гната Хоткевича студентами класу бандури Любові Мандзюк. Яна Партола, доцент ХНУМ ім. І. П. Котляревського, кандидат мистецтвознавства, представила давньоіндійську драму Калідаси «Шакунтала», можливо, маловідому шанувальникам творчості Г. Хоткевича у його перекладі та історичному нарисі. Її доповідь доповнила майстерна та захоплююча гра на бандурі Юлії Купчинської («Мотив Шакунталі») та інструментального тріо у складі Ліни Колуканової, Олени Бойко, Юлії Іванської «Цариця Гансаваті».

Не менш цікавою була презентація перевидання праці Г. Хоткевича «Музичні інструменти українського народу», яку представив відомий харківський видавець Олександр Савчук. Книга, видана 1930 р., була єдиною музикознавчою працею з цієї теми. У ній міститься цінний матеріал про конструкцію бандури та про способи удосконалення інструмента.

Про традиції Хоткевичевої бандури у реаліях сьогодення повідомив Віктор Мішалов, кандидат мистецтвознавства, заслужений артист України, який нині проживає в Канаді. Високопрофесійний митець розповів про працю Г. Хоткевича «Бандура та її репертуар», яка не втратила наукового, практичного та педагогічного значення й сьогодні, коли є актуальними питання відновлення старих кобзарських традицій, відродження харківської школи й питання майбутнього репертуарного напряму. Він віртуозно виконав мелодії дум «Про Козака Голоту», «Ой, за гаєм, гаєм», «Про Морозенка».

Зацікавила учасників толоки презентація відеогіду «Інструменти народів світу» у виконанні митців з України, Литви, Австралії та КНР. «Презентацію творчості для цимбалів харківських композиторів на світових сценах» представив М. Захарія (Словаччина). Про історію музичних інструментів кримськотатарського народу розповів І. Ходжаніязов (Україна), а з цимбальним всесвітом учасників толоки познайомив М. Кужба (Харків, Україна).

Під час толоки експонувалася література із фондів бібліотеки ХНУМ ім. І. П. Котляревського та ХДНБ ім. В. Г. Короленка – прижиттєві нотні та літературні видання Г. Хоткевича 1923, 1927, 1928 років.

Такі заходи надихають і надають сили кожному з нас для подолання найтяжчих випробувань, залишаючи дуже приємні враження. Дякуємо усім організаторам, виконавцям та учасникам за надзвичайно цікаву зустріч і сподіваємося на подальшу успішну співпрацю. Окрема подяка пані Мандзюк та її студентам за активну участь в організації музичних вечорів та концертів у стінах нашої книгозбірні.

 

Соціокультурні заходи Вебінари Короленківці під час війни Соціокультурний центр Промоція читання

 

 

Актуальне

28/05/2025 Регіональні розвідки: історичні тенденції та сучасні виклики
Краєзнавча толока
Круглий стіл в онлайн-форматі

12/05/2025 Наука XXI століття. Інновації у транспортній галузі
В рамках VII Фестивалю науки
Онлайнова науково-практична конференція
Початок о 10.00

04/04/2025 All Digital Weeks 2025
З 17 березня по 4 квітня

03/04/2025 Складання заявки на винахід та корисну модель
В рамках Школи молодого винахідника
Тренінг з інтелектуальної власності
Початок о 15.45 на платформі Google Meet

01/04/2025 Оцінка стану впровадження безбар’єрності у сфері культури
Загальнонаціональне опитування
до 20 травня 2025 року

05/03/2025 Онлайн-програма для замовлення копій електронних документів
Програма Бібліотеки Конгресу США "Emerging Nations Article Exchange Program"

17/02/2025 Безкоштовна психологічна допомога онлайн

01/01/2025 Поради з безпеки

06/01/2025 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – архіву української періодики онлайн

01/03/2025 Доступ до електронних версій видання "Газета Гадяцького земства"

01/03/2025 Графік роботи міського абонемента ХДНБ ім. В. Г. Короленка

26/07/2024 Порядок обслуговування користувачів ХДНБ ім. В. Г. Короленка на час дії воєнного стану в Україні

01/06/2024 Дистанційні ресурси та послуги

01/03/2025 Інформація для користувачів міжбібліотечного абонемента (МБА)

02/05/2024 Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?»

Докладніше »