
10/11/2023
Адміністрація
Харківщина зруйнована, але незламна
Харківський пресклуб презентує фільми
Від самого початку російсько-української війни держава-агресор всіма можливими способами атакує українську культуру, намагаючись стерти саму пам’ять про Україну: знищуються культурні інституції, гинуть митці, представники творчої інтелігенції, працівники галузі. Все це є частиною послідовної та цілеспрямовано політики з метою ліквідації української самобутності та ідентичності, яку Росія проводить уже сотні років. Головне завдання агресора — переконати світ та навіть самих українців, що ніякого українського народу та окремої української культури не існує й ніколи не існувало. Задля цього ворог витрачає дорогі ракети для обстрілу закладів науки, освіти та культури, спалює українські книги на окупованих територіях.
Щоб донести світові інформацію про масштаб російських злочинів Харківський пресклуб у рамках проєкту «Харківщина зруйнована, але незламна» 10 листопада презентував у ХДНБ ім. В. Г. Короленка фільми «Життя проти смерті», «Сковородинівка: полювання на дух України», «Лібрицид: книговбивство», в яких зафіксовано наслідки російських атак на наукові та культурні заклади регіону.
Ворог намагається зруйнувати все, що наповнює наш світ знаннями, глибинним змістом, знищити український національний дух. За даними Міністерства культури та інформаційної політики України, на Харківщині зруйновано 172 заклади культури та 36 об’єктів культурної спадщини, 55 з яких внесені до переліку ЮНЕСКО. У з 791 бібліотеки в області залишилася 471; пошкоджено 171, повністю зруйновано 35. Також зруйновано 35 шкіл, 269 ― пошкоджено. Із 24 закладів вищої освіти 21 зазнав руйнувань.
У презентації взяли участь Олександр Швець — керівник проєкту; Максим Головачов — художній режисер і сценарист; Юлія Щербак — журналістка, авторка фільму «Життя проти смерті»; Марина Ніколаєва — журналістка, авторка фільму «Сковородинівка: полювання на дух України»; Валерій Зубрейчук — режисер і сценарист фільму «Ліброцид: книговбивство»; Наталія Мицай — директорка Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди; Наталія Петренко — директорка Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. Перегляд фільмів, спілкування з керівниками журналістських груп, представниками медіа, виступи гостей — героїв фільмів зробили захід надзвичайно цікавим.
Проєкт реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, що передбачає фільмування й створення протягом року 60 відеосюжетів про наслідки російської агресії в Харківському регіоні. Сьогодні 30 відзнятих фільмів українською та англійською мовами вже стали частиною банку національної пам’яті про російське вторгнення та працюють на спростовування маніпуляцій з історичними фактами. Наслідки російських злочинів проти науково-історичної та культурної спадщини Харківщини, задокументовані в фільмах, згодом також можуть бути використані як доказова база в міжнародних судах.
За словами харківського журналіста Ігоря Жукова, необхідно докласти максимум зусиль, щоб факти російської агресії були опубліковані на міжнародному рівні, і ми, на щастя, маємо таку можливість, бо зараз усі вкрай зацікавлені в тому, щоб не просто відновити зруйноване і збільшити увагу до України, але й змусити агресора відповісти за свої злочини, адже безкарність може призвести до ще гірших наслідків. Тому жоден із цих злочинів забувати не можна!
Актуальне
28/05/2025 Регіональні розвідки: історичні тенденції та сучасні виклики
Краєзнавча толока
Круглий стіл в онлайн-форматі
12/05/2025 Наука XXI століття. Інновації у транспортній галузі
В рамках VII Фестивалю науки
Онлайнова науково-практична конференція
Початок о 10.00
04/04/2025 All Digital Weeks 2025
З 17 березня по 4 квітня
03/04/2025 Складання заявки на винахід та корисну модель
В рамках Школи молодого винахідника
Тренінг з інтелектуальної власності
Початок о 15.45 на платформі Google Meet
01/04/2025 Оцінка стану впровадження безбар’єрності у сфері культури
Загальнонаціональне опитування
до 20 травня 2025 року
05/03/2025 Онлайн-програма для замовлення копій електронних документів
Програма Бібліотеки Конгресу США "Emerging Nations Article Exchange Program"
17/02/2025 Безкоштовна психологічна допомога онлайн
01/01/2025 Поради з безпеки
06/01/2025 Безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – архіву української періодики онлайн
01/03/2025 Доступ до електронних версій видання "Газета Гадяцького земства"
01/03/2025 Графік роботи міського абонемента ХДНБ ім. В. Г. Короленка
26/07/2024 Порядок обслуговування користувачів ХДНБ ім. В. Г. Короленка на час дії воєнного стану в Україні
01/06/2024 Дистанційні ресурси та послуги
01/03/2025 Інформація для користувачів міжбібліотечного абонемента (МБА)
02/05/2024 Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?»