Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Голіков Юрій Іванович

 

Голіков Юрій Іванович

Голіков Юрій Іванович

начальник конструкторського бюро Харківського заводу транспортного обладнання

У 1968 році закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут за фахом теплогазозабезпечення і вентиляція. У 1965 - 2005 рр. працював на Харківському заводі транспортного обладнання (ХЗТО), де пройшов великий трудовий шлях від верстатника та рядового інженера до начальника конструкторського бюро та заступника головного енергетика заводу.

За період роботи у ХЗТО очолював ініціативну групу винахідників та був начальником лабораторії товарів народного споживання.

На усіх посадах активно займався винахідницькою діяльністю. Автор більш ніж 50 винаходів, які були захищені авторськими свідоцтвами СРСР та патентами України, більшість з яких отримали промислове впровадження.

Найбільш значущі винаходи, впроваджені у народному господарстві СРСР, були пов’язані з розробкою пристроїв, що забезпечують безперебійну роботу ковальських печей, що використовуються у машинобудуванні.

Ю. І. Голіковим також було запропоновано та захищено ряд технічних рішень, що були впроваджені у виробництво суцільнометалевих термосів (а.с. СССР № 1220629, 1671257, 1717096, 171097). Винахідником були розроблені та захищені конструкції опалювальних пристроїв для обігріву теплиць, дачних будинків, а також побутових і виробничих приміщень, запропоновані нові конструкції інвентаря для збору плодів фруктових дерев тощо.

За твердженням винахідника, для оформлення всіх заявок на свої винаходи, він постійно користувався матеріалами патентного фонду ХДНБ ім. В. Г. Короленка.


Галузь: Сільске господарство

Інформація підготовлена у 2007 році

 

Патенти Голіков Юрій Іванович Патенти Голіков Юрій Іванович Патенти Голіков Юрій Іванович Патенти Голіков Юрій Іванович
Патенти Голіков Юрій Іванович Патенти Голіков Юрій Іванович Патенти Голіков Юрій Іванович Патенти Голіков Юрій Іванович

 

Додаткові сервіси для пошуку


Пошук

Знайти за прізвищем, ім'ям та по батькові

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

   E-mail:
vip_otl@ukr.net

Фізика, радіоелектроніка

  Єрьомка Віктор Данилович
завідуючий лабораторією Інституту радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України, кандидат фізико-математичних наук, автор понад 80 патентів на винаходи А. Я. Усикова НАН України) В. Д. Єрьомка працює з 1961 року інженером, молодшим науковим співробітником (1961–1968 рр.), старшим науковим співробітником, потім керівником лабораторії (1982–1996 рр.), відділу (1996–2001 рр.). У 1974 році ...