Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Касімов Олександр Меджитович

 

Касімов Олександр Меджитович

Касімов Олександр Меджитович

професор, генеральний директор ТОВ «Касар-еко», завідуючий лабораторією «Системи та методи управління промисловими відходами і викидами в атмосферу» в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем, головний науковий співробітник ДП «УкрНТЦ Енергосталь»

Є випускником Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту 1963 р., його фах «Процеси та апарати хімічного виробництва». Навчався у заочній аспірантурі Центрального науково-дослідного інституту чорної металургії у Москві протягом 1976 – 1979 рр. У 1979 р. захистив кандидатську дисертацію з технології вилучення ванадію з металургійних шламів. У 1985 р. йому присвоєне вчене звання «Старший науковий співробітник вищої атестаційної комісії СРСР».

Протягом 1963 – 1976 рр. працював інженером в інституті «Гіпросталь», старшим інженером, головним інженером проектів; у 1976 – 1992 рр. в інституті «ВНИПИчерметэнергоочистка» (у подальшому «Енергосталь») завідуючим групою, а також завідуючим лабораторіями «Аналізу стану повітряного басейну» та «Скорочення технологічних викидів у феросплавному та вогнестійкому виробництвах». Є доктором технічних наук (1991 р. – Московський інститут сталі та сплавів), професором вищої атестаційної комісії України (1998 р.).

У 1992 – 1996 рр. О. М. Касімов – професор кафедри «Металургія у машинобудуванні» Української інженерно-педагогічній академії, у 1996 – 2001 рр. – генеральний директор ТОВ «Касар-еко», у 2001 – 2013 рр. – завідуючий лабораторією «Системи та методи управління промисловими відходами і викидами в атмосферу» в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем.

Нині Олександр Меджитович – головний науковий співробітник ДП «УкрНТЦ Енергосталь». Він самостійно та у співавторстві опублікував 305 праць у періодичних виданнях, 16 монографій (дві самостійно, чотири у співавторстві), отримав 44 авторських свідоцтва СРСР на винаходи, чотири патенти України і чотири Росії. Запроваджено у виробництво 17 його винаходів. Ряд праць опубліковані у США, Польщі, Литві, у виданнях «Совета экономической взаимопомощи», у матеріалах науково-технічних конференцій в Єгипті (м. Хургада) та Чорногорії (м. Будва).

Олександр Меджитович нагороджений медаллю «За доблестный труд» та дипломом Всесоюзного хімічного товариства ім. Д. І. Менделєєва (1985 р.), срібною та бронзовою медалями ВДНГ СРСР за розробку маловідходних технологій у кольоровій металургії (1984 – 1985 рр.), є лауреатом всесоюзних конкурсів Міненерго СРСР за розробку енергозберігаючих технологій (1987 – 1988 рр.).


Галузь: Металургійна промисловість

Інформація підготовлена у 2014 році

 

Патенти Касімов Олександр Меджитович Патенти Касімов Олександр Меджитович Патенти Касімов Олександр Меджитович Патенти Касімов Олександр Меджитович Патенти Касімов Олександр Меджитович
Патенти Касімов Олександр Меджитович Патенти Касімов Олександр Меджитович Патенти Касімов Олександр Меджитович Патенти Касімов Олександр Меджитович Патенти Касімов Олександр Меджитович

 

Додаткові сервіси для пошуку


Пошук

Знайти за прізвищем, ім'ям та по батькові

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

   E-mail:
vip_otl@ukr.net

Екологія

  Цимбал Богдан Михайлович
доцент кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, факультету техногенно-екологічної безпеки, Національного університету цивільного захисту України (НУЦЗУ), кандидат технічних наук, доцент, член-кореспондент Академії Прикладних Наук ЦИМБАЛ Богдан Михайлович (06.10.1988) – доцент кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, факультету техногенно-екологічної безпеки, Націон...

Тематичні події

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

Тимчасово нема даних