Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Лавріненко Володимир Павлович

 

Лавріненко Володимир Павлович

Лавріненко Володимир Павлович
2008

провідний фахівець у галузі енергетики, засновник і керівник науково-виробничої фірми «ЛАВР»

знаний фахівець у галузі обробки електричної ізоляції силових трансформаторів - одного із головних елементів у системі виробництва, передачі та розподілу електричної енергії. Він засновник і керівник науково-виробничої фірми “ЛАВР”.

Понад 40 років В.П. Лавріненко постійно і на найвищому науково-технічному рівні опікується нагальними питаннями монтажу, ремонту та технічного обслуговування потужних силових трансформаторів напругою 110-1150 кВ, вирішення котрих привело до підвищення надійності і подовження терміну служби трансформаторів, розробки принципово нових технологій і технологічного обладнання для обробки електричної ізоляції, скорочення тривалості і зниження вартості технологічних процесів.

За часів інтенсивного енергетичного будівництва у колишньому СРСР (1970-1980 р.р.), коли гостро постало питання скорочення терміну введення в дію нових енергетичних потужностей, В.П. Лавріненком було створено кілька винаходів, впровадження котрих призвело до істотного спрощення, скорочення терміну та до зниження вартості монтажу унікальних на той час потужних трансформаторів.

Серед тодішніх винаходів слід відзначити “Установку для очистки трансформаторных масел” (А.с. СРСР № 418517) для безперервної термовакуумної сушки та дегазації масла, котра замінила малопродуктивну порційну підготовку масла, а також “Способ разгерметизации емкостей электрических аппаратов” (А.с. СРСР № 458889).

Для монтажу потужних трансформаторів В.П. Лавриненко на підгрунті власних винаходів вперше розробив комплект технологічних установок (УВМ, „Иней”, „Суховей” та ін.), варіантами котрих сьогодні обладнані майже всі потужні підстанції, теплові і атомні електростанції на пострадянському просторі.

Чорнобильська катастрофа зобов'язала по-новому вирішувати питання надійності і безпеки атомних електростанцій. У 1986р. В.П. Лавріненко об’єднав співпрацівників ЦПКТБ “Электротехмонтаж” у творчій колектив, котрий в стислий термін виконав значний обсяг робіт по вдосконаленню конструкції і підвищенню надійності герметичних уводів контрольних кабелів для АЕС. Під час виконання цих робіт з’явилися такі винаходи, як “Кабельный ввод” (А.с. СРСР № 1352578), “Герметичная проходка” (А.с. СРСР № 1614037), “Кабельный ввод” (А.с. СРСР № 1683108) та інші.

В.П. Лавріненко - автор десятків винаходів, частина яких (32) успішно впроваджені у великих промислових масштабах. Йому належить майже 90 науково-технічних праць. Значну увагу приділяє він підготовці молодих кадрів. На підгрунті власних розробок В. П. Лавріненко провів кілька науково-технічних семінарів для провідних фахівців Російської Федерації і республіки Казахстан. Він постійний учасник і доповідач на великому міжнародному симпозіумі “Электротехника-2000” та науково-технічному семінарі на масштабній міжнародній спеціалізованій виставці “Электрические сети России”.

Розробки і винаходи В.П. Лавріненка докорінно змінили технологію обробки електричної ізоляції силових трансформаторів, суттєво поліпшили умови праці в цій галузі.

Успіхам у винахідницькій справі В.П. Лавріненко значною мірою завдячує Харківській державній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка, зокрема відділу технічної літератури. Цією бібліотекою В.П. Лавріненко користується майже 50 років.

За вагомий внесок у галузі обробки ізоляції силових трансформаторів на високому винахідницькому рівні В.П. Лавріненка нагороджено Почесним дипломом і премією - легковим автомобілем, двома золотими і чотирма бронзовими медалями ВДНГ СРСР.


Галузь: Енергетика

Інформація підготовлена у 2007 році

 

Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович
Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович Патенти Лавріненко Володимир Павлович

 

Додаткові сервіси для пошуку


Пошук

Знайти за прізвищем, ім'ям та по батькові

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

   E-mail:
vip_otl@ukr.net

Матеріалознавство

  Семиноженко Володимир Петрович
український громадський і політичний діяч, науковець у галузі матеріалознавства та надпровідних матеріалів, доктор фізико-математичних наук, професор, академік Національної академії наук України, Заслужений діяч науки і техніки України Володимир Петрович Семиноженко народився 9 червня 1950 року у Києві. Виріс у Харкові, в родині військовослужбовця і вчительки. Із золотою медаллю закінчив 27-й ...

Тематичні події

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

Тимчасово нема даних