Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Назарян Мирон Мігранович

 

Назарян Мирон Мігранович

Назарян Мирон Мігранович

професор, кандидат технічних наук, проректор з наукової роботи та міжнародних зв`язків Харківського інституту управління, член-кореспондент Української екологічної Академії наук.

Основоположник наукової школи з проблем очищення забрудненої води в колонних електрокоагуляторах, член-кореспондент Української екологічної Академії наук. Є автором понад 110 винаходів у галузі очищення промислових стічних вод, зокрема, очищення водомасляних емульсій в машинобудуванні.

М.М. Назарян зробив великий внесок у теорію і практику досліджень електрохімічних методів очищення води. Установки з очищення промислових стоків, в яких використані його винаходи, застосовуються в Україні та багатьох країнах пострадянського простору. З 1975 р. і до сьогодні він досліджує проблеми захисту навколишнього середовища від антропогенного забруднення. Ним створена оригінальна технологія електрохімічної очистки води і новий клас апаратів колонного типу для її реалізації, які захищені охоронними документами багатьох провідних країн світу (США, Німеччини, Франції, Японії, Канади, України, Російської Федерації та ін.).

У 1983 р. розробки М.М. Назаряна демонструвалися на Національній виставці СРСР у Дюссельдорфі (ФРН), в 1984 р. − на Національній виставці СРСР у Софії (НРБ). У 1986 р. його науково-технічні досягнення відзначені срібною медаллю на ВДНГ СРСР і Дипломом ВДНГ УРСР.

У 2003 р. за дослідження з екологічної тематики на VI Міжнародній виставці-ярмарку «Екологія − 2003» в рамках п'ятої загальноєвропейської конференції міністрів «За чисте довкілля Європи» розробки М.М. Назаряна відзначені дипломом НАН України.

У 2007 р. за наукові досягнення Незалежна об'єднана опікунська рада Російської народної академії (Санкт-Петербург) прийняла рішення про присудження М.М. Назаряну діамантової медалі «Зірка творення».

У 2011 р. за сприяння розвитку винахідництва і раціоналізаторства в Україні, за активну творчу і наукову діяльність Державний департамент інтелектуальної власності України нагородив М.М. Назаряна Почесним дипломом.

Список його наукових праць та навчально-методичних посібників містить понад 400 найменувань.Розробки М.М. Назаряна (понад 40 патентів на винаходи і корисні моделі) не тільки запатентовані і широко висвітлені в науково-технічній літературі, а й впроваджені на більш ніж 30 підприємствах, у тому числі на Харківському заводі «Серп і молот», де установка для очищення водомасляних емульсій пропрацювала понад 20 років, у Маріупольському державному торговому морському порту, на Самарському заводі «Металіст», Казанському авіаційному заводі, Мелітопольському заводі тракторних гідроагрегатів та інших підприємствах України та інших країн.


Галузь: Екологія

Інформація підготовлена у 2012 році

 

Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович
Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович Патенти Назарян Мирон Мігранович

 

Додаткові сервіси для пошуку


Пошук

Знайти за прізвищем, ім'ям та по батькові

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

   E-mail:
vip_otl@ukr.net

Екологія

  Цимбал Богдан Михайлович
доцент кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, факультету техногенно-екологічної безпеки, Національного університету цивільного захисту України (НУЦЗУ), кандидат технічних наук, доцент, член-кореспондент Академії Прикладних Наук ЦИМБАЛ Богдан Михайлович (06.10.1988) – доцент кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, факультету техногенно-екологічної безпеки, Націон...

Тематичні події

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

Тимчасово нема даних