Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Науменко Олексій Антонович

 

Науменко Олексій Антонович

Науменко Олексій Антонович

кандидат технічних наук, лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, академік Інженерної академії України

Народився 12 березня 1950 року в с. Кулішівка Недригайлівського району Сумської області. Після закінчення Хоружівської середньої школи два роки працював робітником на будівництві, кочегаром та електромонтером сільської електростанції.

У 1969 році поступив на інженерно-фізичний факультет Харківського політехнічного інституту (нині НТУ «ХПІ»), отримав кваліфікацію «інженер-електрофізик» і залишився працювати у цьому навчальному закладі. Після закінчення аспірантури при НТУ «ХПІ» успішно захистив дисертацію у Всесоюзному електротехнічному інституті (м. Москва).

З 1975 по 2007 рік працював науковим співробітником та завідувачем лабораторії у Науково-дослідному і проектно-конструкторському інституті «Молния» при НТУ «ХПІ», а також доцентом на кафедрі «Електроізоляційна та кабельна техніка».

Кандидат технічних наук з 1983 року. Сфера наукових інтересів: електрофізика, електромагнітні поля, техніка високих напруг, кабельна техніка.

Олексій Антонович має 38 наукових публікацій, 31 патент на винахід СРСР, 36 патентів на винаходи та 77 патентів на корисні моделі України, 2 патенти на корисні моделі Російської Федерації. Про результати наукових досліджень доповідалось на 16 міжнародних науково-технічних конференціях і симпозіумах.

Звання доцента отримав у 1997 році.

Співавтор 3-х книг, одна з яких («Силові кабелі низької та середньої напруги») є підручником для студентів технічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Автор 2-х науково-публіцистичних нарисів з історії вітчизняної електротехнічної науки.

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Академік Інженерної академії України.


Галузь: Енергетика

Інформація підготовлена у 2015 році

 

Патенти Науменко Олексій Антонович Патенти Науменко Олексій Антонович Патенти Науменко Олексій Антонович Патенти Науменко Олексій Антонович Патенти Науменко Олексій Антонович
Патенти Науменко Олексій Антонович Патенти Науменко Олексій Антонович Патенти Науменко Олексій Антонович Патенти Науменко Олексій Антонович Патенти Науменко Олексій Антонович

 

Додаткові сервіси для пошуку


Пошук

Знайти за прізвищем, ім'ям та по батькові

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

   E-mail:
vip_otl@ukr.net

Екологія

  Дука Анатолій Костянтинович
кандидат технічних наук, професор кафедри креативної педагогіки та інтелектуальної власності Української інженерно-педагогічної академії професор, автор понад 100 винаходів, був удостоєний почесного звання “Винахідник СРСР”.

За роки незалежності України А.К. Дука плідно працював над вирішенням екологічних проблем та брав активну участь у розробці комплексу технічних рішень, які бул...

Тематичні події

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

Тимчасово нема даних