Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Харченко В’ячеслав Сергійович

 

Харченко В’ячеслав Сергійович

Харченко В’ячеслав Сергійович

завідувач кафедри комп’ютерних систем і мереж Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ», доктор технічних наук, професор, заслужений винахідник України

Народився 24 листопада 1952 р. в м. Києві в сім’ї військовослужбовця. З золотими медалями закінчив в 1969 р. Полтавську середню школу № 14, а в 1974 р. – Харківське вище військово-командне училище ім. маршала Радянського Союзу М.І. Крилова, сюди ж вступив до ад’юнктури в 1977 р. після служби в гарнізонах Алтайського краю.

В цей час подано десятки заявок на винаходи. Винахідницька діяльність стає пріоритетним напрямком в роботі В’ячеслава Сергійовича, в 1983 р. він нагороджений нагрудним знаком «Винахідник СРСР», а в 1984-1986 рр. навчається (заочно) у Всесоюзному інституті патентознавства.

Він також є академіком міжнародної Академії наук прикладної радіоелектроніки, керівником відділення гарантоспроможних систем і технологій (2008 р.), запрошений як дійсний член Нью-Йоркської академії наук (1995 р.), обраний членом Інституту інженерів електротехніки і радіоелектроніки, США (2002 р.).

В. С. Харченко відомий в Україні та за її межами як вчений-розробник теорії багатоверсійних систем, методів і засобів оцінки і забезпечення надійності і функціональної безпеки, технологій створення й експертизи гарантоспроможних комп’ютерних систем для АЕС, аерокосмічних комплексів, бізнес-критичних систем, засобів верифікації програмного забезпечення та систем програмованої логіки. Протягом багатьох років він є експертом програмного забезпечення та інформаційно-керуючих систем, важливих для безпеки атомних станцій Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки, науковим керівником та учасником низки проектів, що розроблялися в межах галузевих, національних і міжнародних програм.

Видатний вчений, талановитий керівник проводить активну навчально-організаційну та науково-дослідну роботу, передаючи свій досвід і знання учням. Сьогоднішні кафедра, яку очолює професор, є однією з провідних у підготовці спеціалістів та магістрів у галузі комп’ютерних і мережних інформаційних технологій, має плідні науково-технічні зв’язки й спільні проекти з багатьма високотехнологічними підприємствами України, Великої Британії, Німеччини, Італії, РФ, США, Фінляндії, Швеції та інших країн. В. С. Харченко активно залучає молодь до винахідництва. Він розробив і впровадив у навчальний процес оригінальні методики викладання, зокрема, методику проведення практичних занять з постановкою творчих завдань і використанням патентів. На таких заняттях моделюються ситуації, що потребують «мозкових атак», відкритої дискусії, а отже, старанної, глибокої підготовки викладача та слухачів.

Професор В. С. Харченко є науковим редактором та автором п’яти підручників, 43 навчальних та методичних посібників, 19 монографій (з них 8 англомовних), понад 300 статей (80 з них опубліковані в академічних журналах України, РФ, Нідерландів, ФРН, США), 582 авторських свідоцтва СРСР (125 було впроваджено), понад 300 патентів України на винаходи та корисні моделі.


Галузь: Математика. Комп'ютерні мережі

Інформація підготовлена у 2016 році

 

Патенти Харченко В’ячеслав Сергійович Патенти Харченко В’ячеслав Сергійович
Патенти Харченко В’ячеслав Сергійович Патенти Харченко В’ячеслав Сергійович

 

Додаткові сервіси для пошуку


Пошук

Знайти за прізвищем, ім'ям та по батькові

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

   E-mail:
vip_otl@ukr.net

Медицина та біологія

  Гончаренко Марія Степанівна
професор, доктор біологічних наук, академік Міжнародної Академіі енергоінформаційних наук та Міжнародної академії наук педагогічної освіти (м. Москва), завідувач кафедри валеології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Науковий керівник Центру валеологічних знань при Обласному палаці дитячої та юнацької творчості, з 2000 року вона – президент Української асоціації валеологів, г...

Тематичні події

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

Тимчасово нема даних