Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Гнатов Андрій Вікторович
Гнатов Андрій Вікторович
доктор технічних наук, професор
Гнатов Андрій Вікторович, доктор технічних наук, професор кафедри автомобільної електроніки Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ).
У 1998 р. з відзнакою закінчив Харківський військовий університет (ХВУ) за фахом «Електропостачання та електрозбереження». Має стаж роботи у вищій школі 17 років і досвід викладання прикладних електротехнічних дисциплін. Основний напрямок наукової діяльності Андрія Вікторовича – електромобілі та їх інфраструктура, енергозберігаючі та енергоефективні технології на транспорті, електромагнітна сумісність електротехнічних і радіотехнічних засобів, взаємодія сильних імпульсних полів з провідниками і діелектриками, розробка і створення сучасних електромагнітних технологій обробки матеріалів тиском, зовнішнє безконтактне магнітно-імпульсне рихтування корпусних і кузовних елементів транспортних засобів (теорія і експеримент).
Професор А. В. Гнатов – автор понад 240 наукових і науково-методичних праць, зокрема: 44 патентів України, 6 навчальних посібників, один з яких має гриф МОН України, 7 монографій. Загальна кількість посилань на публікації автора (згідно з базою даних Google Scholar) – 314, h-індекс – 8. Він був керівником трьох аспірантів, які успішно захистили кандидатські дисертації.
Професійна діяльність:
У 1998 – 2007 рр. проходив військову службу на посадах начальника групи обслуговування електротехнічних засобів відділення ремонту й обслуги електротехнічних засобів у Харківському інституті льотчиків, енергетика інженерно-аеродромної служби (м. Чугуїв), викладача кафедри «Електропостачання» ХВУ, старшого наукового співробітника науково-дослідної лабораторії ХВУ. З 2006 р. – доцент кафедри автомобільної електроніки ХНАДУ, з 2014 р. – професор цієї кафедри.
Звання та нагороди:
Андрію Вікторовичу присвоєне вчене звання старшого наукового співробітника за спеціальністю «Озброєння і військова техніка» у 2006 р. У 2008 р. йому присвоєне вчене звання доцента кафедри автомобільної електроніки ХНАДУ. Цього ж року він став переможцем III-го обласного конкурсу «Найкращий молодий науковець Харківщини» за напрямком машинобудування. У 2009 р. нагороджений грамотою Харківської обласної ради Товариства винахідників і раціоналізаторів України за плідну винахідницьку діяльність. У 2010 р. та 2011 р. переміг у конкурсах «Найкращі викладачі очима студентів-відмінників ХНАДУ». У 2012 р. отримав медаль переможця міжнародного конкурсу інвестиційних та інноваційних проектів «Харківські ініціативи» у номінації «Кращий інвестиційний проект транспортно-логістичного комплексу» за проект «Створення наукового парку Харківського національного автомобільно-дорожнього університету». Цього ж року став переможцем міжнародного конкурсу інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи» та нагороджений дипломом фіналіста конкурсу в номінації «Кращий інноваційний проект у сфері високотехнологічного машинобудування» за проект «Магнітно-імпульсний комплекс для безконтактного зовнішнього рихтування транспортних засобів».
У 2013 р. А. В. Гнатов став переможцем міжнародного конкурсу інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи» та нагороджений дипломом фіналіста конкурсу в номінації «Кращий інвестиційний проект ''Транспортно-логістичного кластера''» за проект «Магнітно-імпульсний комплекс для безконтактного зовнішнього рихтування автомобілів»). У 2014 р. захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук за спеціальністю «Експлуатація та ремонт засобів транспорту». У 2015 р. йому присвоєне вчене звання професора кафедри автомобільної електроніки ХНАДУ .
У 2016 р. А. В. Гнатова нагороджено грамотою Харківської облдержадміністрації за активну винахідницьку діяльність, високий рівень професійної майстерності, виховання молодих новаторів та з нагоди Дня винахідника і раціоналізатора України. Цього ж року професор отримав подяку від адміністрації Київського району Харківської міської ради за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня науки.
Галузь: Транспорт
Інформація підготовлена у 2018 році
Додаткові сервіси для пошуку
Рябоконь Олександр Петрович
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Рябоконь Олександр Петрович народився у м. Тростянці Сумської обл., закінчив лісогосподарський факультет Марійського політехнічного інституту ім. М. Горького за спеціальністю – інженер лісового господарства. Працював у лісах України, Середнього Поволжя, Уссурійської тайги. У лабораторії лісівництва УкрНДІЛГА працював молодшим науко...
Військова справа
Газопостачання
Гідроенергетика
Екологія
Енергетика
Космічна галузь
Лісогосподарське виробництво
Математика. Комп'ютерні мережі
Матеріалознавство
Машинобудування
Медицина та біологія
Металургійна промисловість
Нафтогазова промисловість
Сільске господарство
Тваринництво
Транспорт
Фізика, радіоелектроніка
Харчова промисловість
Хімія