Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Капцов Іван Іванович

 

Капцов Іван Іванович

Капцов Іван Іванович

доктор технічних наук, професор, заслужений працівник промисловості України, академік Української нафтогазової Академії, завідувач кафедри експлуатації газових і теплових мереж Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова

Вчений, провідний фахівець у галузі нафтогазової інженерії, зокрема, транспортування природного газу.

Народився Капцов І.І. 1 липня 1940 р. в с. Лазоревка Волгоградської обл. Після закінчення у 1965 році Московського інституту нафтохімічної та газової промисловості ім. Губкіна приїхав на роботу в Український науково-дослідний інститут природних газів (УкрНДІГаз) м. Харків, де пройшов шлях від інженера до начальника відділу транспортування газу. У 1967 році в УкрНДІгазі за його участю створюються перші винаходи щодо приєднання відводів до діючих трубопроводів, а у 1975 році вперше у світовій практиці, виконана безвогнева врізка на магістральному газопроводі із застосуванням спеціальних герметиків за розробленою технологією та комплексом обладнання. Розробка демонструвалась на виставках ВДНГ СРСР, ВДНГ УРСР, міжнародних виставках (м. Рієкка (Югославія), м. Барселона (Іспанія), м. Пекін (КНР) та відзначена дев’ятьма срібними та п’ятьма бронзовими медалями, а також дипломами.

Впровадження розробок Капцова І.І. дозволило газифікувати понад 110 населених пунктів і підприємств в Україні та 120 об’єктів у республіках СРСР та зекономити 70 млрд. м3 газу.

Капцов І.І. приймав безпосередню участь в пусках й експлуатації таких газопроводів, як «Союз», «Уренгой – Помари – Ужгород», «Братство», «Мінськ – Івацевичі – Долина», «Шебелинка – Диканька – Київ» тощо, під його керівництвом створена школа з розробки та впровадження високоефективних технологій і установок з очищення внутрішньої порожнини діючих газопроводів великих діаметрів («Ураган», ГДУ-1220, ГДУ-1420, «Турбоочиститель»), які забезпечують підвищення гідравлічної ефективності газу на компресорних станціях на 10 – 12% та зниження витрат паливного газу на компресорних станціях.

У 1971 році Капцов І.І. захистив кандидатську дисертацію, а у 1990 році захистив докторську дисертацію,є засновником кафедри «Експлуатації газових і теплових систем» Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова (ХНУМГ), де з 1993 року працює завідувачем цієї кафедри з сучасною назвою «кафедра Нафтогазової інженерії і технологій». Капцов І. І. є автором винаходів, що захищені 15 авторськими свідоцтвами СРСР, 29 патентами України, патентами Російської Федерації, які впроваджені в Україні, країнах колишнього СРСР та за кордоном. Наукова діяльність Капцова І. І. відзначена орденом «Знак Пошани», почесними грамотами і відзнаками. Йому присвоєні звання «Найкращий винахідник Мінгазпрому», «Заслужений робітник промисловості України», «Почесний робітник Укргазвидобування», «Відмінник праці ДК «Укргазвидобування».

Основний напрямок наукових досліджень – проектування та експлуатація газонафтопроводів, газосховищ та нафтобаз.


Галузь: Газопостачання

Інформація підготовлена у 2019 році

 

Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович
Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович Патенти Капцов Іван Іванович

 

Додаткові сервіси для пошуку


Пошук

Знайти за прізвищем, ім'ям та по батькові

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

   E-mail:
vip_otl@ukr.net

Математика. Комп'ютерні мережі

  Коробков Микола Григорович
професор кафедри «Комп’ютерні сиcтеми і мережі» Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» Народився 27 липня 1938 року в Бєлгородській області, село Красна Поляна, в 1956 р. з відзнакою закінчив середню школу селища Купино Шебекинського району.

Після закінчення Харківського авіаційного інституту молодий спеціаліст М. Г. Коробков залишився працювати в рідн...

Тематичні події

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

Тимчасово нема даних